Skald. Kowal słów. Tom 2

Narzeczona dostarczona, zadanie wykonane, nagrody brak. Ainar Skald czuje się oszukany i planuje na kaganie Tirusie Wielkim pomstę o jakiej krążyć będą pieśni. Na myślenie ma dużo czasu, ponieważ siedzi w więzieniu. Ma uświetnić dzień zaślubin Tirusa Wielkiego z Ingigerdą Złotowłosą; szkoda, że swoją własną egzekucją. Tymczasem do Dyragardu zmierzają Ali Czarny Berserk i Haukrhedin, którzy chcą po swojemu rozmówić się z wiarołomnym poetom. Władcy Glaesiru i Odainsaku rozsyłają wici i gromadzą wojska. Czas rozpocząć wojnę.

Informacje dodatkowe o Skald. Kowal słów. Tom 2:

Skald. Kowal słów. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ciężko napisać mi coś o fabule drugiego tomu Kowala Słów, ponieważ łatwo tu o spoiler, który potencjalnego czytelnika może zniechęcić do lektury dalszych losów Skalda. Napiszę więc kilka zdań ogółem, bez zbytniego zagłębiania się w treść. Tom pierwszy Kowala Słów obfitował w przygody, akcja goniła akcję, natomiast w tomie drugim autor poświęcił więcej uwagi polityce stworzonego świata. Żaden z tomów nie zawiódł jednak moich oczekiwań, oba utrzymały się na naprawdę wysokim poziomie i dostarczyły mi wspaniałej rozrywki. Łukasz Malinowski wspaniale opisał w nich zarówno potyczki, jak i wojenne aspekty. Ciekawie również podszedł do wierzeń i kultury w swoich opowieściach.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-05-22, Mam,

Kontynuacja przygód awanturniczego Wikinga - Skalda. Ten pieśniarz i lekkoduch w wyniku swojej niespokojnej natury i nieprzemyślanych decyzji ponownie zostaje uwikłany w niebezpieczną misję. Kagan Tytus Wielki mimo zakończonej pomyślnie wyprawy o której była mowa w poprzednim tomie, nie dotrzymuje słowa danemu Ainarowi i więzi go w lochu. Mas on zostać stracony. Towarzyszący mu w podrózy kompani, którzy powracają z tej misji - Ali Czarny Berserk, Haukrheidin mają wobec niego nieprzyjazne plany.

Książka trzyma poziom swoich poprzedniczek. Dowiemy się tu więcej na temat otoczenia, tamtejszych czasach i realiach - kulturowych i społecznych. Autor doskonale ukazuje metody i sposoby prowadzenia wojen w tamtych czasach - w tym tomie mamy bardziej rozbudowany obraz niż w poprzednich częściach.

Akcja w tej części skupia się głównie na wojnie między dwoma kaganami. Wspaniale ukazane bitwy a przy tym słownictwo - na końcu książki mamy słowniczek -  świadczą, że autor zna się na mitologii nordyckiej. Naprawdę jest to profesjonalne podejście do tego tematu. Otrzymamy tu dawkę humoru, emocji,

Autor po raz kolejny zaskoczył mnie nieprzewidywalnością zdarzeń oraz sporym zastrzykiem charakterystyki postaci. Powieść czyta się bardzo dobrze, po prostu uwielbiam takie klimaty. Będę oczekiwał dalszych losów Ainara Skalda, aby po raz kolejny przenieść się w czasie do skandynawskich klimatów.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Alicja_S
Przeczytane:2022-01-19, Przeczytałam,
Skald. Wężowy język. Tom 1
Łukasz Malinowski0
Okładka ksiązki - Skald. Wężowy język. Tom 1

Powiadają, że ciągnie za nim stado kruków żerujących na truchłach jego wrogów. Mówią, że jest biegły w strof składaniu, gdyż z łatwością przekuwa słowa...

Piastowskie wahadło
Łukasz Malinowski0
Okładka ksiązki - Piastowskie wahadło

W roku Pańskim 1227 nieopodal Gąsawy zostaje zamordowany książę Leszek Biały, osierocając rocznego syna Bolesława. Nowy dzierżyciel Krakowa staje przed...