100 Naboi, tom 3

Trzeci tom świetnej serii kryminalnej uhonorowanej Nagrodą Eisnera.

Album składa się z historii poświęconych różnym postaciom, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Loop Hughes, młody chłopak z Filadelfii, któremu pewnego razu agent Graves wręcza aktówkę z bronią i amunicją, obiecując możliwość dokonania zemsty doskonałej. W teczce jest zdjęcie człowieka, który kiedyś skrzywdził Loopa. To jego ojciec - Curtis. Czy młody Hughes zabije ojca? Tymczasem odsłaniają się motywy działania agenta Gravesa wraz z dodatkowymi informacjami na temat organizowanego przez niego spisku.

Autorami 100 naboi są mistrzowie komiksu amerykańskiego, obaj wyróżnieni Nagrodą Eisnera: Brian Azzarello (Wonder Woman, Joker, Strażnicy - Początek) i Eduardo Risso (Batman - Rozbite miasto, Strażnicy - Początek, Dark Knight: A True Batman Story).

Komiks dla dorosłych.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

WARTO PO STOKROĆ

Dobrych piętnaście lat temu, kiedy nieistniejąca już Mandragora zaczęła wydawać w Polsce „100 naboi", magazyn „Produkt" chwalił serię jako jedno z najlepszych komiksowych dzieł na naszym rynku. Teraz, choć minęło półtorej dekady, a rynek zalany został masą znakomitych tytułów, nic się nie zmieniło i cykl duetu Azzarello / Risso wciąż pozostaje w ścisłej czołówce. A właściwie zmieniła się tylko jedna rzecz - Mandragora nigdy nie dokończyła wydawania „100 naboi", Egmont natomiast zamierza wydać całość i wraz z tym tomem w ręce czytelników trafiają pierwsze zeszyty, których nigdy wcześniej nad Wisłą nie było.

Całość zasadza się na prostym, acz niezwykle nośnym pomyśle. Tajemniczy mężczyzna z powiązaniami, przedstawiający się jako agent Garves, odwiedza najróżniejszych ludzi, których życie się rozpadło i daje im szansę zemsty. Nie dość, ze wskazuje im winnych takiego stanu rzeczy i dowody ich winy, to jeszcze wręcza im aktówkę, broń i tytułowe sto naboi i gwarantuje nietykalność. Jaką jednak tajemnicę skrywa? Dlaczego to robi? I czemu wybiera właśnie te osoby? Tego chcą dowiedzieć się nie tylko sami główni zainteresowani, ale także i dawni współpracownicy Gravesa z pewnej organizacji. Z tomu na tom dowiadujemy się coraz więcej o niej, przeszłości postaci i pewnych wydarzeniach, które odmieniły wszystko, ale każda odpowiedź rodzi tylko kolejne pytania.
W tej części dochodzi do spotkania Gravesa i Shepherda, które zaczyna wyjaśniać miejsce i rolę, jakie ten pierwszy przeznaczył w swoim planie Dizzy. Tymczasem Dizzy po roku wraca w rodzinne strony, gdzie spotyka swoje dawne przyjaciółki. Co wyniknie z obu tych wydarzeń i co czeka na innych aktorów tego dramatu?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/100-naboi-tom-3-brian-azzarello-eduardo.html

Batman. Rozbite miasto
Brian Azzarello0
Okładka ksiązki - Batman. Rozbite miasto

Jeśli deszcz, jak mówią niektórzy, ma siłę obmywania z grzechu, nad Gotham musiałby padać długo i nieprzerwanie. Miasto stalowych przypór i kamiennych...

Hellblazer, tom 1
Brian Azzarello0
Okładka ksiązki - Hellblazer, tom 1

Pierwsza część opowieści o Johnie Constantinie autorstwa Briana Azzarello. Głównym bohaterem jest parający się magią Anglik, który wikła...