Hellblazer, tom 1

Pierwsza część opowieści o Johnie Constantinie autorstwa Briana Azzarello. Głównym bohaterem jest parający się magią Anglik, który wikła się w dziwne, niebezpieczne sytuacje, często związane ze zjawiskami paranormalnymi. Specyficzne podejście do rzeczywistości powoduje, że jego postać jest moralnie niejednoznaczna, a czasem wręcz odpychająca. Dla wyższego dobra posługuje się bowiem podstępem, oszustwem i manipulacją, a nawet... magią, co zraża do niego ludzi i powoduje, że dotychczasowi przyjaciele stają się jego wrogami.

Autorem tej dwuczęściowej serii jest Brian Azarello, amerykański scenarzysta komiksowy znany m.in. z serii ,,100 naboi", za którą otrzymał Nagrodę Eisnera oraz Harveya, a także albumu ,,Batman - Rozbite miasto" czy serii ,,Loveless". Rysunki stworzyli Richard Corben, Marcelo Frusin, Steve Dillon, Dave E. Taylor.

Informacje dodatkowe o Hellblazer, tom 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-11-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

HELL AND BACK

W Polsce wydawanie zbiorczych tomów ,,Hellblazera" zaczęło się od runu Briana Azzarello, a ten zakończył się w dość definitywny sposób. A potem dostaliśmy wcześniejsze przygody Johna, z różnych okresów, ale wszystko to powoli składało się w jedną całość. A teraz w końcu dostajemy bezpośredni ciąga dalszy. Bo Carey opowieść podejmuje w miejscu, gdzie Azzarello ją skończył. I chociaż wielkim fanem jego scenariuszy nie jestem - książek nie czytałem, więc się nie wypowiem - powiem, że kawał dobrego komiksu udało mu się zrobić i absolutnie warto po niego sięgnąć.

John Constantine nie żyje. Tak przynajmniej sądzą wszyscy. Przemierzył Amerykę, poznał jej brudy, teraz powraca na stare śmieci, do Wielkiej Brytanii, odwiedzić tych krewnych, którzy jeszcze mu zostali. A tam już czekają na niego kłopoty. Bo nawiedzony dom, bo zaginięcie siostrzenicy... Nasz cyniczny mag będzie musiał powrócić w wielkim stylu, by pokazać raz jeszcze na co go stać!

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

PIEKIELNIE DOBRY KOMIKS

Postać Johna Constantine’a stworzył legendarny Alan Moore na potrzeby pisanej w latach 80. XX wieku serii „Saga o potworze z bagien”. Jednakże to dwaj inni scenarzyści przygotowali z tym bohaterem historie, które nie tylko odmieniły jego samego, ale i stały się legendami na rynku powieści graficznych. Pierwszym z nich są napisane przez Gartha Ennisa „Niebezpieczne nawyki”, drugim, jeszcze bardziej cenionym, „Ciężki wyrok” Briana Azzarello. I to właśnie od tej historii twórcy „100 naboi” zaczyna się niniejszy albumu. – album, który porwał mnie bardziej nawet, niż „Naboje” właśnie, a to nie lada osiągnięcie.

Jak można się domyślić po tytule, akcja tej opowieści zabiera nas w więzienne mury, gdzie trafia właśnie John Constante, skazany na trzydziestopięcioletnią odsiadkę. Za co? Nasz okultystyczny detektyw, jak sam siebie określa, upiera się, że jest niewinny. Ale czy aby na pewno? Wrzucony do bezlitosnego świata, gdzie każdy, łącznie ze strażnikami, ma wiele za skórą, zmuszony jest odnaleźć swoje miejsce i przetrwać. Nie będzie łatwo, bo otaczają go najgorsi z najgorszy, a w tym więzieniu wystarczy iskra by doszło do prawdziwego wybuchu…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/hellblazer-tom-1-brian-azarello-richard.html

100 Naboi, tom 2
Brian Azzarello0
Okładka ksiązki - 100 Naboi, tom 2

W drugim tomie nagradzanej serii 100 naboi agent Graves nadal oferuje skrzywdzonym ludziom możliwość dokonania bezkarnej zemsty. Odsłaniają się kolejne...

100 Naboi, tom 3
Brian Azzarello0
Okładka ksiązki - 100 Naboi, tom 3

Trzeci tom świetnej serii kryminalnej uhonorowanej Nagrodą Eisnera. Album składa się z historii poświęconych różnym postaciom, wśród których...

Forget Me Not
Julie Soto