24 godziny w kosmosie

,,24 godziny w..." to seria komiksów popularnonaukowych, która zabierze czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc! To nie tylko interesujące historie, ale również bogaty zbiór faktów i ciekawostek. Komiksy w atrakcyjnej i przystępnej formie przybliżą dzieciom życie astronautów na stacji kosmicznej czy pracę badaczy w lesie tropikalnym. Świetne ilustracje i ciekawe tematy sprawią, że seria zachwyci każdego czytelnika!

Poleć na orbitę okołoziemską, aby spędzić cały dzień na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po której oprowadzi cię astronautka Becky. Dowiesz się, jakie eksperymenty naukowe przeprowadzają astronauci, co jedzą i jak spędzają czas wolny. Razem z Becky odbędziesz kosmiczny spacer i zobaczysz, jak wspaniale wygląda z kosmosu nasza planeta.

Informacje dodatkowe o 24 godziny w kosmosie:

24 godziny w kosmosie - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„24 godziny w…” to seria komiksów popularnonaukowych, która zabiera czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc.

Becky pokaże czytelnikowi jak mija astronautom doba na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmiczne – MSK. Ona i jej towarzysze przebywają tam już od trzech miesięcy, ale jeszcze nie mogą przyzwyczaić się do uciekających skarpetek czy zatkanego nosa.
Co to jest orbitowanie? Co jedzą astronauci? Czym jest prędkość światła? Jak wygląda kosmiczna toaleta? Na te i dużo innych pytań czytelnik znajdzie odpowiedzi w tej książce.
Ponad to pozna plan MSK i przeczyta pamiętnik Becky. Dowie się m.in., co dzieje się z naszym ciałem w kosmosie, jak zakłada się skafander kosmiczny oraz co relaksuje astronautów.

Nie znam nikogo, kto nie lubi komiksu. A w ten wpleciono bogaty zbiór faktów i ciekawostek związanych z kosmosem i astronautami. Ta forma w przystępny sposób przybliża dzieciom to miejsce. Czytelnik przekona się, że proste czynności w kosmosie wcale prostymi nie są, a stacja kosmiczna nie leci w górę tylko spada.
Cienka książeczka, a gwarantuję Wam, że zawiera mnóstwo informacji i pięknych ilustracji. Nawet ja, nastolatka, dowiedziałam się z niej czegoś nowego.

Jeśli szukacie prezentu pod choinkę 🌲, to jest to idealna propozycja.
Polecam ją każdemu dziecku, które jest ciekawe kosmosu.

24 godziny w dżungli
Lan Cook0
Okładka ksiązki - 24 godziny w dżungli

24 godziny w epoce kamienia
Lan Cook0
Okładka ksiązki - 24 godziny w epoce kamienia

Przenieś się prawie 20 000 lat w przeszłość i spędź cały dzień w epoce kamienia. Twoją przewodniczką będzie Auri, młoda mieszkanka jaskini. Nauczysz się...