Katechizm kojarzy nam się z nudnawym zbiorem warunków, które należy „odfajkować”, by załapać się na pociąg do nieba. W „36 i 6” chcę pokazać, że owe stare prawdy mogą być również sposobem na udane życie teraz. „Oklepane” przykazania nie są przecież tylko listą zakazów, one są doskonałym zabezpieczeniem mojego komfortu: „Nie kradnij” oznacza przecież „Nie zostań okradziony”.

Informacje dodatkowe o 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2016-04-27
Kategoria: Poradniki

Kup książkę 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni

36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni - opinie o książce

Swietnie "rozlozony" na czesci katechizm kosciola katolickiego i 10 przykazan. W prosty i przystepny sposob czasem torche z przymrozeniem oka i humorem.Odpowiedzi na trudne pytania zwiazane wlasnie z tym jak byc katolikiem i nie dac sie zwariowac. Autor jako nie doszly ksiadz i czlowiek z teologicznym wyksztalceniem pokazuje w prosty sposow bez filozoficznych i teologicznych regolek jak zyc na codzien biblia i przykazaniami tak by nie wydawaly sie tylko nakazami ale bysmy jako wierzacy zrozumieli ,ze to przywilej od Boga moc z nich korzystac by osiagnac zycie wieczne.

Avatar użytkownika - mariajar
mariajar
Przeczytane:2021-03-27, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 12 książek 2021, 26 książek 2021, Mam,

Katechizm katolicki i przykazania opisane w sposob przystepny dla kazdego bez zbednego patetyzmu czy filozoficzn-teologicznych  wywodow.

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2019-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Sposoby Hołowni na przekazanie nam prawd wiary jest często bardzo prosty, dosadny i bardzo zrozumiały ;)

Monopol na zbawienie
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Monopol na zbawienie

W najnowszej książce Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. Monopol na zbawienie to książka połączona...

Tabletki z krzyżykiem
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Tabletki z krzyżykiem

Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie...