A jak to się wyda?

Amerykański zespół popowy Saturday właśnie kończy część trasy koncertowej, przed nim kolejne europejskie przystanki: Londyn, Paryż, Amsterdam, Berlin. Liczne rzesze fanek po każdym koncercie dają wyraz swojemu uwielbieniu. Chłopaki bacznie śledzą także recenzje (często krytyczne) oraz wszelkie informacje w sieci z nimi w roli głównej. Ruben, Zach, Jon i Angel w wolnym czasie trochę zwiedzają, trochę imprezują, korzystają z lokalnych atrakcji. A po koncertach ruszają do hotelu. Długa podróż po Stanach i Europie pozwala lepiej się poznać i sprzyja zacieśnieniu więzi między nimi, choć nie brakuje też okazji do spięć.

Pewnego dnia Ruben i Zach uświadamiają sobie, że przestali już być dla siebie tylko kumplami z zespołu - rodzi się wzajemna fascynacja. Obaj są pełni obaw. I dotyczą one nie tylko życia osobistego, ale także losów zespołu. Czy ujawnienie prawdy o ich relacji wpłynie na wizerunek grupy? Jak zareagują fani?

Informacje dodatkowe o A jak to się wyda?:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: If This Gets Out
Tłumaczenie: Filip Filipowski

Kup książkę A jak to się wyda?

A jak to się wyda? - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-10-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Dla ścisłości: my nie dajemy przedstawienia, my nim jesteśmy. A przedstawienie nie ma dwóch minut, aby dojść do siebie po tym, jak niemal złamało sobie kark".

,,To z pewnością tylko moje wrażenie, ale kiedy śpiewam, czuję, że wszystko jest na swoim miejscu. Jestem tylko ja i tłum- wspólnie wibrujemy z tą samą częstotliwością".

Lubię czytać książki o łączeniu się par tej samej płci, gdyż zauważam, że między nimi te relacje jakoś inaczej się łączą. Jestem osobą zawsze głodną wiedzy, więc chyba nie ma tematu, który by mi przeszkadzał. Tutaj tylko początek książki trochę mi się dłużył, gdyż czytałam o ich występach, przygotowaniach i publiczności, która była nimi bardzo zachwycona. W ogóle członkowie zespołu wczytywali się również w opinie o ich występach, gdyż byli ciekawi, czy czasem ktoś nie zauważył czegoś, czego nie planowali, a się zdarzyło. Bardzo dużo czas spędzają ze sobą, często czytamy o gestach niby przypadkowych, choć tak do końca nie byłam pewna, czy takie były. One sugerowały, że coś między nimi jest, choć dopiero później jawnie o tym czytaliśmy. Na domiar złego, kiedy zdają sobie sprawę, że coś między nimi jest, przychodzi obawa o to jak inni na to zareagują. Decydują się to ukrywać, lecz czy drobne gesty ich kiedyś nie zdradzą? Jak to przyjmie reszta osób z zespołu?
Każdy rozdział jest napisany z perspektywy jednej z postaci. Bardzo fajnie czytało mi się ich nieśmiałe dialogi, kiedy zapewniali siebie o tym, że im ze sobą dobrze i to im wystarczyło. Nie chcieli niczego robić, woleli bliżej się poznać od strony, która do tej pory była dla nich obca. To jednak nie będzie jedynym wątkiem tej książki, ale pozostawię to w tajemnicy. Niby dobrze mi się ją czytało, choć miała swoje wzloty i upadki. Pokazała też uczucia ludzi, którzy non stop są na celowniku reporterów. Ciężko było tak naprawdę mieć tu życie prywatne. Bardziej żyli dla innych, niż dla siebie. Jedna z delikatniejszych pozycji o LGBT.