A teraz śpij

Ocena: 3.8 (5 głosów)
Książka o granicach, które przekraczamy z miłości. O mrocznych obszarach między dobrem a złem i o tym, że każdy z nas może się obsesyjnie zakochać. Ellen O’Farrell doskonale zna i rozumie ludzkie słabości. Jest hipnoterapeutką i pomaga innym radzić sobie z rozmaitymi problemami – od nałogów po życiowe fobie. Kiedy więc zakochuje się w mężczyźnie, którego nęka była dziewczyna, jest bardziej zaintrygowana niż przestraszona. Dlaczego inteligentna, elegancka kobieta miałaby się w ten sposób zachowywać? Ellen chciałaby ją poznać, by znaleźć odpowiedź na to pytanie. Nie wie jednak, że już się to stało. Okazuje się, że Saskia od pewnego czasu korzysta z terapii w gabinecie Ellen. Wkrótce losy obu kobiet zwiążą się w zaskakujący sposób.

Informacje dodatkowe o A teraz śpij:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-07-05
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7839-218-7
Liczba stron: 504

więcej

Kup książkę A teraz śpij

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

A teraz śpij - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Ellen terapeutka-hipnotyzerka zaczyna się spotykać z wdowcem Patrickiem. W pakiecie z nim, co nietypowe, dostaje jego byłą dziewczynę, Saskię, która nie pogodziła się z zerwaniem i nęka mężczyznę. Niestrudzenie go śledzi, a potem też i Ellen, ,,czasem na chwilę znika, a potem wraca i zaczyna ze zdwojoną siłą", wprawdzie nie posuwa się agresji, lecz bynajmniej nie jest to przyjemne. Tak więc fabuła oscyluje w tematach miłosno- romansowych, z mocno naszkicowanym problemem stalkingu oraz motywem hipnoterapii. O tyle tu jest nietypowo, ze względu na reakcję Ellen na stalkerkę: bardziej chce tamtą zrozumieć niż postawić się na miejscu Patricka, osoby prześladowanej. Może to przez to, że bohaterka ma sporą wyobraźnię, nadmiernie analizuje i jest ciekawa ludzi, chcąc zrozumieć co dzieje się w jej głowie. Drugą ciekawą i dobrze przedstawioną rzeczą są motywy Saskii: chce by mężczyzna do niej wrócił, kochała go i jego syna, aż nagle usłyszała ,,to koniec". Odrzucona, na głodzie informacyjnym, prześladuje go, by wiedzieć co robi, przynajmniej tak uczestniczyć w jego życiu, nie mogąc, nie potrafiąc lub nie chcąc przestać. Oszukuje samą siebie. Przestała być potrzebna. ,,I wtedy się to wszystko zaczęło. Mój nałóg. Prześladowanie starego życia." ,,Musiałam tam być. Musiałam mu pokazać, że też tam jestem. I zawsze będę." Niestety wykonanie i kierunek jaki obrała pisarka nie do końca przypadły mi do gustu. Czasami powieść nużyła, a to za sprawą ciągle tych samych pytań i rozterek bohaterek, jakby obie stały w miejscu, a wraz z nimi cała akcja. Emocje są szczątkowe i dialogi sztuczne, a przecież potencjał był. ,,A teraz śpij" to opowieść o tym, że trzeba czasami zamknąć niektóre drzwi; o obsesyjnej miłości i granicach, których możemy przez nią przekroczyć. Moim zdaniem można przeczytać, ale na pewno nie jest to lektura obowiązkowa, zamigocze w głowie na kilka sekund, ale nie pozostanie na dłużej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agness
agness
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Lekka, ciepła komedia romantyczno - obyczajowa z zabarwieniem lekko kryminalnym Tak bym to określiła. Doskonała książka na chwilę rozluźnienia. Czyta się bardzo szybko, za sprawą wartko toczących się wydarzeń. Troszkę humoru, troszkę codzienności, które dobrze ze sobą połączone tworzą ciekawą historię kilku ludzi. Czytając tę książkę chciałam jak najszybciej poznać tajemnicę Saski i jak się zakończy ta historia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Trochę miłości,trochę zazdrości i ,,modna" metoda nękania innych-STALKING!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2019-03-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wielkie kłamstewka
Liane Moriarty0
Okładka ksiązki - Wielkie kłamstewka

Kolejna bestsellerowa powieść autorki. Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk? Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje. Trzy kobiety –...

Sekret mojego męża
Liane Moriarty0
Okładka ksiązki - Sekret mojego męża

Czy na pewno dobrze znasz swojego męża? Bestseller „New York Timesa” w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ! Najdroższa Cecilio! Jeśli czytasz ten list...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy