ABBA. Fenomen i legenda

Wszystko o grupie ABBA w jednej książce!

Każdą fankę zamienili w Dancing Queen, każdy fan nucił swoje Waterloo.

Przez lata nie schodzili ze szczytów list przebojów i sprzedali rekordową ilość płyt – ponad 380 milionów!

Dlaczego jedna z liter B w nazwie jest odwrócona?

Jak udało się zorganizować koncert ABB-y w Polsce w 1976 roku?

Czy miłość obu par była główną siłą napędową zespołu?

Informacje dodatkowe o ABBA. Fenomen i legenda:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2013-11-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7642-236-7

Kup książkę ABBA. Fenomen i legenda

ABBA. Fenomen i legenda - opinie o książce

Kiedy zobaczyłam tę książkę na portalu wiedziałam, że muszę ją mieć. Zdobycie jej nie było łatwe, jednak w końcu była dostępna w jednej z bibliotek. . Nie będę ukrywać, że piosenek Abby słucham z ogromną przyjemnością dlatego też bardzo chciałam się dowiedzieć czegoś ciekawego o tej grupie ze Szwecji. Książka zaciekawiła mnie od pierwszej strony, zawiera wypowiedzi muzyków udzielonych w wywiadach, informacje o początkach artystycznej kariery, co zainspirowało artystów do napisania utworów np."Money, money, money" czy Super Truper lub The Winner take is all. Pozycja zawiera także piękne i wyraziste fotografie z koncertów i prywatne zdjęcia zespołu. Można się dowiedzieć jak członkowie grupy Abba wyglądają obecnie. Artyści wspominają zabawne chwile z czasów swojej artystycznej kariery, jednak były też momenty, kiedy musieli radzić sobie ze wścibstwem natrętnych dziennikarzy szukających sensacji oraz znosić krytykę na temat swojej muzyki, która wynikała w moim odczuciu z zazdrości, że grupie udało się osiągnąć sukces. Książka dostarczyła mi wiele cennych informacji, osobiście ubolewałam, że zespół nie utrzymał się dłużej. Pozycję polecam fanom zespołu oraz tym, którzy chcą głębiej poznać artystów. Pani Marzena Tarka przygotowała biografię grupy z ogromnym zaangażowaniem przybliżając czytelnikom wspaniały zespół wszechczasów.

W przypadku tego zespołu nie trzeba tworzyć jakichś wysublimowanych i długich opisów. Myślę, że wystarczy prosty wzór matematyczny: Szwecja + muzyka= Abba.

Jeśli o mnie chodzi, Szwecja zawsze kojarzy mi się właśnie z tą grupą. Abba może zostać uznana za żywą legendę, co jest bardzo budujące dla wokalistów. Nie wierzę też, by ktoś nie znał choćby jednego ich utworu, dotyczy to także młodego pokolenia. Ich przeboje, swoją drogą, ogromny zbiór, do dziś słyszymy w rozgłośniach radiowych, co w ogóle mnie nie dziwi. Za swą pracę twórczą zasługują na wieczną chwałę.

Tym razem siebie mogę uznać za egoistkę, gdyż od lat najbardziej kibicowałam jednej członkini Abby. Agnetha, bo o niej mowa, miała moim zdaniem największy talent, jej wygląd też jakoś pięknie komponował się z powstałymi teledyskami. Agnetha zdobyła wiele, niemniej jednak na własnej skórze odczuła, czym tak naprawdę jest stalking. Cóż, cena sławy bywa bardzo, ale to bardzo wysoka i sroga.

Czy ja mam swój ulubiony utwór Abby? Nie- jest ich po prostu zbyt wiele, bym mogła wybrać ten jeden jedyny.

Sama książka jest po prostu dobra- poza szczegółowym opisem rozwoju grupy zawiera ciekawe zdjęcia, które z pewnością spodobają się czytelnikom. Sama lubię czasem zatopić się w konkretnej biografii. Jako postać dociekliwa wolę zajrzeć do książek, wertować je i podziwiać zapał autora. Tym razem nie jestem zawiedziona, co bardzo mnie cieszy.
Polecam, choć nie oceniam w sposób wygórowany. Jest po prostu dobrze.