Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

,,Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł... umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość".

Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego - karła o mózgu wielkości całej planety i sercu ze zmatowiałego złota.

Aforyzmy i dowcipy Tyriona Lannistera to najlepszy prezent dla fanów Pieśni lodu i ognia George'a R.R. Martina oraz serialu Gra o tron: zbiór przewrotnych powiedzeń niezrównanego Krasnala z Casterly Rock, z ilustracjami, których autorem jest Jonty Clark!

O sztuce perswazji:

,,Najlepsze są kłamstwa przyprawione odrobiną prawdy".

O sztuce kulinarnej:

,,Odrobina szczerej odrazy może mieć odświeżające działanie, jak cierpkie wino po zbyt słodkim deserze".

O płci pięknej:

,,Młode pachną znacznie ładniej, ale stare znają więcej sztuczek".

O pospolitych chorobach:

,,Miecz wbity w trzewia. Najlepsze lekarstwo na zatwardzenie".

Informacje dodatkowe o Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-11-18

Kup książkę Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera - opinie o książce

Kto ogla?dał Gre? o Tron?Kto?ry bohater był Waszym ulubionym ?
Przyznam,z?e moje serce skradło kilka postaci.Jedna? z nich był m.in Tyrion Lannister.Ten nadworny błazen,kobieciarz oraz mistrz cie?tej riposty niewa?tpliwie wyro?z?niał sie? swoim błyskotliwy i sarkastycznym humorem.Mimo,z?e los nie obdarzył go zbytnia? uroda? oraz co tu duz?o kryc?,takz?e i wzrostem,to z pewnos?cia? cechowała go wyja?tkowa przebiegłos?c?,spryt oraz inteligencja.
Dzis? nie be?dzie takiej typowej recenzji,gdyz? dos?c? cie?z?ko mi ocenic? ta? pozycje? pod wzgle?dem merytorycznym.
AFORYZMY i MA?DROS?CI TYRIONNA LANNISTERA to lektura,kto?ra zainteresuje fano?w serialu,a takz?e be?dzie ona przyjemnym dodatkiem do całej kolekcji dzieł George'a R.R.Martina z cyklu ”Pies?n? lodu i ognia”.
To kro?tki i rzeczowy zbio?r opowiadan? dokładnie taki,jak nasz bohater.Pozycja ta została bardzo ładnie wydana przez wydawnictwo @zysk_wydawnictwo i oprawiona w twarda? okładke?.W s?rodku przy kaz?dym rozdziale znajdziecie psotne ilustracje oraz ponad setke? zabawnych i nieprzyzwoitych powiedzonek samego Tyriona,kto?re to nie tylko Was rozbawia? poprawiaja?c przy tym humor,ale i ponownie przeniosa? w s?wiat tego dowcipnego karła z Casterly Rock.Doskonała jako kolekcjonerski gadz?et

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-11-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

MAŁY WIELKI CZŁOWIEK

Wraz ze wznowieniem „Nawałnicy mieczy” w formie dwóch ilustrowanych tomów, wydawnictwo Zysk zdecydowało się wypuścić na rynek dodatek do „Pieśni lodu i ognia” w postaci książeczki „Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera”. Książeczki, która jest niczym innym, jak zbiorem cytatów tytułowego bohatera, znanych każdemu z sagi Martina. Po co więc sięgać po tego typu dzieło? Bo można dzięki temu zwrócić większą uwagę na słowa Tyriona. Ale przede wszystkim dla udanych ilustracji, które stanowią największą atrakcję tej pozycji.

Tyrion to syn Lorda Tywina Lannistera. Karzeł, w związku z czym spotkał się w swoim życiu z niejednym prześladowaniem. Niedostatki fizyczne nadrabia jednak intelektualnymi – to typowy przebiegły, wiecznie knujący typ. Posiadacz dużego ego, który młotem nie wojuje, mieczem nie macha, ale ma swoje książki. I, oczywiście, cięty język.

Książka obecnie dość trudna do zdobycia, ale moim zdaniem nie do końca warta zachodu. Fajnie jest mieć ją na półce razem z kolekcją, aczkolwiek samych aforyzmów jest w niej dość mało. Większość stanowią ilustracje, zatem pod względem wizualnym książka na szóstkę. Treściowo dość uboga, a niektóre "mądrości" zastąpiłabym czymś mądrzejszym.

Avatar użytkownika - NocnyMotyl
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Retrospektywa. Żeglarze nocy. Tom II
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Retrospektywa. Żeglarze nocy. Tom II

Luty 2008 - Drugi tom edycji najlepszych opowiadań Martina, wiele z nich nagradzanych. W skład tego tomu wejdą m.in.: Piaseczniki, Wędrowcy nocy, Zawartość:...

Uczta dla wron. Sieć spisków
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Uczta dla wron. Sieć spisków

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców. Jednakże nie wszystko...