AKAME GA KILL: TOM 6

Tatsumi, który podjął się wyeliminowania nowego niebezpieczeństwa, wreszcie ponownie spotyka się z Esdeath. Czy ich wspólna noc okaże się sukcesem, czy przyniesie zgubę Night Raid?

Informacje dodatkowe o AKAME GA KILL: TOM 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIEBEZPIECZNE BESTIE

W ostatnim czasie, kolokwialnie mówiąc, mam fazę na mangi z gatunku shounen. Wszystko to przez dwie rzeczy: fakt powrotu po latach "Dragon Balla" i obecność na rynku wiele znakomitych serii tego typu. Jedną z nich jest oczywiście "Akame Ga Kill", krwawa opowieść akcji osadzonej w realiach mrocznego fantasy. I jest to opowieść wciągając, interesująca i potrafiąca obudzić czasem całkiem spore emocje.

Dzięki działaniom Jaegers, przestępczość w stolicy spada, a wręcz zostaje wyeliminowana. Co więcej Night Raid nie zaatakowało nikogo od dwóch miesięcy, co cieszy władze – oczywiście nie oznacza to, że zdeprawowani możni nie oddają się swoim chorym rozrywkom, jak to na nich przystało. Jednakże ponieważ wojownicy nie mają co robić, zostają zaangażowani do zajęcia się nowymi niebezpiecznymi bestiami nękającymi okoliczną ludność.
Tymczasem Night Raid, po zmianie składu oddziału, także dowiaduje się o wspomnianych bestiach. Jako, że walczą ze złem, decydują się zająć nimi, nieświadomi działań Jaegers. Zbliża się więc nieoczekiwane spotkanie nie tylko wrogów, ale także i Esdeth z jej ukochanym…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/akame-ga-kill-6-takahiro-tetsuya-tashiro.html