Aktualność Kierkegaarda. W 150 rocznicę śmierci myśliciela z Kopenhagi

Wydawnictwo: inne
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-89637-55-3

Niniejszy tom zatytułowany Aktualność Kierkegaarda, zawiera dziewięć rozpraw polskich badaczy filozofii S. Kierkegaarda. Całość została przygotowana tak, by choć w części zwrócić uwagę Czytelnika na ogromne bogactwo teologicznych, filozoficznych i literackich wątków tej oryginalnej myśli, spośród których wiele jest nadal żywo dyskutowanych w literaturze światowej. Jedną z najtrudniejszych rzeczy jest poprawne, całościowe odczytanie i, na ile to możliwe, uzgodnienie między sobą różnych dzieł (zwłaszcza tzw. pseudonimowych) Kierkegaarda. W części artykułów ta kwestia została podjęta. Inne mają charakter porównawczy, bądź traktują o konkretnych, aczkolwiek kluczowych problemach. Obok rozpraw autorskich, książka zawiera przekłady jednego pełnego i dwóch fragmentów tekstów oryginalnych Duńczyka. Są to: Uzbrojona neutralność, Miłość jest sprawą sumienia (jeden z rozdziałów Aktów miłości), oraz końcowy fragment z Recenzji literackiej.

Opinie o książce - Aktualność Kierkegaarda. W 150 rocznicę śmierci myśliciela z Kopenhagi

Kup książkę Aktualność Kierkegaarda. W 150 rocznicę śmierci myśliciela z Kopenhagi

Kudłata
Hwang Sun-mi