Albumy dydaktyczne Montessori stanowią kompletny przewodnik dla nauczycieli chcących stosować metodę Montessori w pracy z dziećmi. Książki omawiają wszystkie aspekty rozwoju dziecka, a ich wartość merytoryczną potwierdza rekomendacja Włoskiej Fundacji Montessori (Fondazione Montessori Italia). Ich forma nawiązuje do zeszytów tworzonych przez pierwsze adeptki tej metody i pozwala w przyjazny sposób zapoznać się z zadaniami krok po kroku, sprawdzić, jakie materiały są potrzebne lub przypomnieć sobie szczegóły konkretnego ćwiczenia. Pięknie ilustrowane albumy można uzupełnić własnymi notatkami.

Niniejszy album jest poświęcony rozwojowi umiejętności motoryki małej i koncentruje się na koordynacji manualnej, doskonaleniu psychomotoryki oraz umiejętności manipulowania obiektami. Służą temu ćwiczenia uporządkowane tematycznie:

1. Otwieranie i zamykanie

2. Przykręcanie i odkręcanie

3. Ćwiczenie ekspresji

4. Zakładanie i zdejmowanie

5. Wkładanie i wyjmowanie.

Album jest przeznaczony nie tylko dla pedagogów, którzy już stosują metodę Montessori, lecz także dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcieliby zacząć ją wykorzystywać w pracy z dziećmi, oraz dla zainteresowanych rodziców.

Informacje dodatkowe o Album dydaktyczny Montessori. Zadania rozwijające motorykę małą. Podręcznik nauczyciela:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2023-05-09
Kategoria: Pedagogika
Tytuł oryginału: Album Didattico Montessori Attivit per lo sviluppo delle attivit fino motorie

Kup książkę Album dydaktyczny Montessori. Zadania rozwijające motorykę małą. Podręcznik nauczyciela

Powrót matki
Danuta Awolusi ;