Aleja Chanel No 5

Jeśli miłość miałaby mieć zapach, byłby to Chanel N° 5.

Czy można upodobnić się do jednej z największych ikon stylu, takiej jak niezależna, piękna, pożądana i elegancka Coco Chanel?

Rebecca ma trzydzieści trzy lata, ponad sto par butów, szafę pełną małych czarnych, tweedowych garsonek i wielki sentyment dla olśniewającej Coco Chanel. To bujająca w obłokach romantyczka, bez pamięci zakochana w Niccolo, razem z którym, po roku związku na odległość, w końcu zamieszka w Mediolanie. Szczęście wydaje się być w zasięgu ręki. Niestety, czeka ją przykra niespodzianka -  gdy przyjeżdża do wielkiego miasta, Niccolo wyznaje jej, że zakochał się w innej. Rebecca zostaje w obcym mieście, sama i ze złamanym sercem. Jak zachowałaby się w takiej sytuacji jej idolka, Coco? ,,Niezastąpiony jest ten, kto jest wyjątkowy" - być może Niccolo wcale taki nie był. Po wielu dniach spędzonych samotnie w domu Rebecca w końcu jest gotowa zamknąć ten etap swojego życia, rzuca się w wir mediolańskich rozrywek i -  naśladując swoją bohaterkę - uczy się, jak wykorzystywać swój wrodzony urok osobisty. Czy uda jej się zostać damą z klasą na miarę legendarnej Coco? A może los trzyma dla niej w zanadrzu kilka niespodzianek, które zupełnie odmienią jej życie?

Informacje dodatkowe o Aleja Chanel No 5:

Kup książkę Aleja Chanel No 5

Aleja Chanel No 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - surfinia
surfinia
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Jeszcze do nich wrócę, Mam, Przeczytane, Romans,
Rewelacyjna! Czyta się szybko, lekko i bardzo wciąga. Wchłonęłam ją w zaledwie kilka dni. Kiedy ją skończyłam zastanawiałam się, czy ktoś nie wyrwał z mojego egzemplarza ostatniego rozdziału! Powinna być kontynuacja, muszę wiedzieć co będzie dalej. Chcę więcej! Czuję się jakby Coco była moją przyjaciółką. Polecam gorąco tę książkę wszystkim tym, którzy choć raz w życiu mieli złamane serce.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Ksiażce można coś zarzucić, dziewczynie nie!
Książka monotematyczna a dziewczyna ambitna, pracowita, bardzo zadbana,lubi wypić i zjeść.Powiedziałabym, że z charakterem, choć ona sama ciągle wymaga od siebie więcej.Poszukująca i pragnąca miłości.....przecież to oczywiste pragnienie nas wszystkich.
Przy tym dzielna i nie dająca się wykorzystywać i oszukiwać facetom co już jest dużym atutem (kieruje to do czytelniczek tak bardzo ją krytykujących n a różnych forach a może w realnym życiu siedzących cicho u męża pod pantoflem).
Lekki język z dużą dawką humoru i średni rozmiar książki czyni ją przyjemną relaksującą lekturką.

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-10-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Jestem trochę rozdarta. Dałam książce trójeczkę, ale przyznam się, że wahałam się nad czwóreczką. Dlaczego? Pani Farnese ma jeden dar, pisze w takim lekkim, ale przyjemnym stylu, że miło i szybko się ją czyta. Naprawdę! Minusem jest jednak treść.... Po prostu pisze o bzdurkach. Jeśli lubicie typowe romansidła, gdzie inteligentna, samodzielna, ładna, ale nie piękna dziewczyna, sprawiająca wrażenie mega silnej, a w głębi duszy bardzo wrażliwa szuka księcia z bajki i prawdziwej miłości, to będziecie zadowoleni. Dodatkowy "bonus" do fabuły stanowi fakt, że główna bohaterka za priorytetowe sprawy w swoim życiu (oprócz miłości!) uznaje diety i rozmiar ubrań 36. Gdyby nie to - polecam ;)

Avatar użytkownika - Magnolia6
Magnolia6