Aleja starych topoli. Tom 2

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-03-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380834583
Liczba stron: 338

Ocena: 5.67 (3 głosów)

W drugim tomie jodłowskiej sagi na scenę wkracza młode pokolenie rodzin Celiowskich i Więckowskich. Najstarsza córka Andrzeja w dalszym ciągu prowadzi pamiętnik, a los rozpisuje swoją opowieść na wiele wzajemnie się uzupełniających wątków. Historia Klary i Gilberta, Huberta i Ewy, a także Maryli, Adeli, Andrzeja i Joanny udowadnia, jak bardzo złożony może okazać się dramat, gdy na scenie życia występują tak skomplikowani aktorzy oraz snujące się pomiędzy nimi tajemnice. Kim jest człowiek skrywający się pod enigmatycznie brzmiącym nazwiskiem Chambroux? Jak wiele jest gotów poświęcić ojciec rodziny w imię fałszywie pojmowanej dumy? Z jakiego powodu zmarła przed laty Maryla? Czy skrywane przez wiele lat urazy kiedykolwiek pozwolą na wybaczenie i powrót uczuć?

Kolejna dwutomowa powieść Agnieszki Janiszewskiej, podobnie jak poprzednia ("Szepty i tajemnice") zaprasza czytelnika do ziemiańskiego dworku, do mieszczańskich kamienic Warszawy, a także do Paryża, w którym dobiega właśnie końca szalona belle époque. Namalowany z pietyzmem obraz ówczesnych obyczajów uzupełniają dogłębne portrety psychologiczne poszczególnych bohaterów.

Kup książkę Aleja starych topoli. Tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Aleja starych topoli. Tom 2

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Głównymi bohaterami w II części Alei są przedstawiciele młodego pokolenia Celiowskich i Więckowskich. Powrót do urzekającego klimatu świetnie oddającego klimat ówczesnych czasów. Rodzinne tajemnice, które wychodzą na światło dzienne. Ogromna życiowa mądrość Ewy, która pomimo odkrycia niechlubnych sekretów rodzinnych potrafiła zatrzymać pewne informacje dla siebie, nie burząc spokoju i poczucia bezpieczeństwa innych członków rodziny. Przeczytanie drugiego tomu nadaje sensu jego poprzednikowi oraz dostarcza pełnego obrazu historii Ewy i jej rodziny, tworząc intrygującą obyczajówkę z wątkami nieco sensacyjnymi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Tom pierwszy miał w tle tajemnicę rodzinną, której rozwikłanie znajdujemy dopiero w drugiej części. To ona zagłębia czytelnika w opowieść o mrocznej stronie Jodłowa. To w niej z retrospektywy poznajemy lepiej życie poprzedniej żony Andrzeja. Ten aspekt kładzie cień na relacjach, otwiera oczy niektórych bohaterów oraz boleśnie uświadamia odbiorcę, że niektóre tajemnice lepiej by pozostały nieodgadnione. Podczas lektury często miałam ochotę krzyknąć "Zostaw to w spokoju!". Stopniowo bowiem widzimy, że ten sekret nie wróci życia zmarłej siostry, a tylko pogorszy sprawę tych, którzy pozostali na tym łez padole.


Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Inne książki autora
Po drugiej stronie
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie

Drugi tom pasjonującej powieści o losach zawiedzionej przyjaźni i nieodwzajemnionej miłości. A także o tym, czy można, na przekór wszystkiemu, a...

Po drugiej stronie
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie

Z końcem sierpnia 1996 roku Blanka Miller staje w progach swojej dawnej szkoły. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem i kobieta powróciła z Poznania...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje