Aleja starych topoli. Tom 2

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-03-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380834583
Liczba stron: 338

Ocena: 5.67 (3 głosów)

W drugim tomie jodłowskiej sagi na scenę wkracza młode pokolenie rodzin Celiowskich i Więckowskich. Najstarsza córka Andrzeja w dalszym ciągu prowadzi pamiętnik, a los rozpisuje swoją opowieść na wiele wzajemnie się uzupełniających wątków. Historia Klary i Gilberta, Huberta i Ewy, a także Maryli, Adeli, Andrzeja i Joanny udowadnia, jak bardzo złożony może okazać się dramat, gdy na scenie życia występują tak skomplikowani aktorzy oraz snujące się pomiędzy nimi tajemnice. Kim jest człowiek skrywający się pod enigmatycznie brzmiącym nazwiskiem Chambroux? Jak wiele jest gotów poświęcić ojciec rodziny w imię fałszywie pojmowanej dumy? Z jakiego powodu zmarła przed laty Maryla? Czy skrywane przez wiele lat urazy kiedykolwiek pozwolą na wybaczenie i powrót uczuć?

Kolejna dwutomowa powieść Agnieszki Janiszewskiej, podobnie jak poprzednia ("Szepty i tajemnice") zaprasza czytelnika do ziemiańskiego dworku, do mieszczańskich kamienic Warszawy, a także do Paryża, w którym dobiega właśnie końca szalona belle époque. Namalowany z pietyzmem obraz ówczesnych obyczajów uzupełniają dogłębne portrety psychologiczne poszczególnych bohaterów.

Kup książkę Aleja starych topoli. Tom 2

Zobacz także

Opinie o książce - Aleja starych topoli. Tom 2

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Głównymi bohaterami w II części Alei są przedstawiciele młodego pokolenia Celiowskich i Więckowskich. Powrót do urzekającego klimatu świetnie oddającego klimat ówczesnych czasów. Rodzinne tajemnice, które wychodzą na światło dzienne. Ogromna życiowa mądrość Ewy, która pomimo odkrycia niechlubnych sekretów rodzinnych potrafiła zatrzymać pewne informacje dla siebie, nie burząc spokoju i poczucia bezpieczeństwa innych członków rodziny. Przeczytanie drugiego tomu nadaje sensu jego poprzednikowi oraz dostarcza pełnego obrazu historii Ewy i jej rodziny, tworząc intrygującą obyczajówkę z wątkami nieco sensacyjnymi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Tom pierwszy miał w tle tajemnicę rodzinną, której rozwikłanie znajdujemy dopiero w drugiej części. To ona zagłębia czytelnika w opowieść o mrocznej stronie Jodłowa. To w niej z retrospektywy poznajemy lepiej życie poprzedniej żony Andrzeja. Ten aspekt kładzie cień na relacjach, otwiera oczy niektórych bohaterów oraz boleśnie uświadamia odbiorcę, że niektóre tajemnice lepiej by pozostały nieodgadnione. Podczas lektury często miałam ochotę krzyknąć "Zostaw to w spokoju!". Stopniowo bowiem widzimy, że ten sekret nie wróci życia zmarłej siostry, a tylko pogorszy sprawę tych, którzy pozostali na tym łez padole.


Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Inne książki autora
Urok późnego lata Tom 2
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Urok późnego lata Tom 2

aki sekret starała się ukryć przed najbliższymi Adrianna? Czy po wielu latach zdecyduje się wyjawić prawdę?Słowa Ireny przywróciły Adriannę do rzeczywistości...

Urok późnego lata Tom 1
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Urok późnego lata Tom 1

Czy za błędy popełnione w młodości trzeba płacić przez całe życie?Dzieciństwo małej Ady rozpoczyna się od tragedii, która położy się cieniem na...

Zobacz wszystkie książki tego autora