Alpaka czułości

Tom 3 cyklu Na tropie milości

Kto się czubi, ten się lubi?
Przepracowany weterynarz Kamil i znana z wybuchowego charakteru barmanka Brenda poznali się podczas imprezy. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, choć są zgodni, że woleliby go nie powtarzać. Niestety, kilka dni później przypadkowo trafiają do tego samego pensjonatu i w wyniku pomyłki zmuszeni są dzielić pokój oraz… łóżko. Ten urlop miał być ucieczką od problemów. Tymczasem one dopiero się zaczynają… zwłaszcza gdy w pobliżu pojawiają się rezolutne bliźnięta, lubiące łączyć ludzi w pary, oraz stały mieszkaniec pensjonatu – ciekawska alpaka o nietypowych skłonnościach.
Pogodna historia o kosmatej alpace, która jednocześnie was rozczuli i rozbawi do łez, oraz o miłości, która wisi w powietrzu!

Informacje dodatkowe o Alpaka czułości:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-03-09

Kup książkę Alpaka czułości

Alpaka czułości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2022-06-20, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardziej wolicie komediowe, czy refleksyjne oblicze Szarańskiej?
Ja zdecydowanie bardziej lubię czytać refleksyjne wydanie Autorki, ale tym razem potrzebowałam czegoś lekkiego z solidną dawką humoru, właśnie w wydaniu Joanny Szarańskiej.
„Alpaka czułości” to już trzecia odsłona serii Na tropie miłości, której znakiem rozpoznawczym jest futerkowy zwierzak i bogaty w zabawne sytuacje romantyczny wątek. Autorka doskonale potrafi przygotować grunt pod komiczne sceny i wykreować nietuzinkowych bohaterów tak, że podczas czytania nie umiesz powstrzymać śmiechu. Czytanie w miejscach publicznych nie jest tutaj wskazane, chyba że nie masz nic przeciwko, kiedy ludzie na Ciebie patrzą bez zrozumienia.
Kiedy w jednym pensjonacie spędza urlop prawdziwa mieszanka wybuchowa: lekarz potrzebujący odpoczynku, barmanka Brenda, żywiołowe bliźnięta i babcia Trudzia – problemy pojawiają się same! Zabawne sytuacje i kapitalne dialogi sprawiają, że uśmiech nie schodzi z twarzy. W „Alpace czułości” czeka na Ciebie zaskakujące spotkanie z bohaterami znanymi z serii Kronika pechowych wypadków.
Na poprawę humoru i odprężenie po ciężkim dniu, polecam remedium „Alpaka czułości”!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-04-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

Weterynarz Kamil i pracująca w "Kulawym Bocianie" barmanka Brenda poznali się na imprezie, to spotkanie z pewnością zostanie w ich pamięci, jednak woleliby tego nie powtarzać. Kilka dni później trafiają do tego samego pensjonatu i w wyniku pomyłki będą zmuszeni dzielić ten sam pokój i łóżko. AT to dopiero początek kłopotów i przygód Brendy i Kamila. Co jeszcze się wydarzy w pensjonacie? Jaką rolę odegra tutaj alpaka o imieniu Kosma?

To tak naprawdę moje drugie spotkanie z twórczością autorki, nie licząc oczywiście krótkich opowiadań w antologiach. Wcześniej czytałam pierwszy tom z serii #natropiemiłości, czyli "Wyszczekana miłość", która bardzo mi się podobała.
Autorka ma bardzo lekki i przyjemny w odbiorze styl, co sprawia, że książkę czyta się w mgnieniu oka.
Jeśli chodzi książkę "Alpaka czułości" to już sama okładka przyciąga oko i nakłania czytelnika do sięgnięcia po tą przezabawną historię, ja bawiłam się po prostu świetnie czytając tą książkę! Autorka stworzyła ciekawą fabułę dokładając do tego piękne otoczenie i bohaterów, których wręcz nie sposób nie polubić. Każdy z bohaterów dodaje wyjątkowości tej historii, w ja poczynania bohaterów śledziłam z ogromnym zainteresowaniem. Moje serce bezapelacyjnie skradł Kosma! To co wyczyniał było niesamowite! Na drugim miejscu plasują się oczywiście bliźniaki, których pomysły i przekomarzania wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł umiech, a nawet parsknięcia się zdarzały!
Obserwując perypetie bohaterów, zaczynamy również dostrzegać rodzące się uczucie pomiędzy Kamilem a Brendą, bardzo mi się podobało, że tutaj wszystko toczyło się swoim, spokojnym rytmem.
"Alpaka czułości" to przepełniona poczuciem humoru i ciepłem historia, która jest wręcz idealna na odstresowanie się i jestem pewna, że czytając tą książkę będziecie się ciągle uśmiechać i bawić tak dobrze jak ja! Moja ocena to 9/10.

Alpaka czułości jest trzecią a zarazem ostatnią częścią cyklu Na tropie miłości autorstwa Joanny Szarańskiej. Książka została wydana nakładem Czwarta Strona.
Pierwsze spotkanie Brendy i Kamila nie należy do udanych, ale na długo pozostaje w ich pamięci. Niestety, kilka dni później spotykają się w drodze do pensjonatu, w którym postanowili spędzić kilka dni. W wyniku pomyłki trafiają do jednego pokoju i muszę dzielić jedno łóżko a to zupełnie im się nie podoba ! To nie koniec atrakcji jakie czekają Brendę i Kamila, bo w pensjonacie znajdują również bliźnięta z piekła rodem i alpaka z nietypowymi skłonnościami.
Najpierw był pies. Potem był kot. A teraz bohaterem książki jest również alpaka. Ktoś może sobie pomyśleć, że to absurd. Alpaka jako bohater?! Autorka udowodniła, że wszystko jest możliwe ! Zastanawiałam się tylko jako odegra rolę, bo miałam świadomość, że z pewnością nie będzie tylko tłem. Jak się okazało, alpaka o wdzięcznym imieniu Kosma ma czytelnikom serii Na tropie miłości wiele do zaprezentowania. Zresztą pozostali bohaterowie nie są wcale gorsi.
Alpaka czułości nie zawiodła moich oczekiwań. Dostarczyła mi wielu emocji. Były łzy spowodowane przezabawnymi sytuacjami. Dobrze, że czytałam książkę w domu, bo mogłabym zostać uznana za niespełna rozumu gdybym co raz wybuchała śmiechem będąc w tłumie ludzi. W książce nie brakowało również łez spowodowanych wzruszeniem i strachu o losy bohaterów. Cieszyłam się z możliwości poznania nowych bohaterów i z radością, niczym starych a zarazem dobrych przyjaciół, witałam tych, których spotkałam we wcześniejszych książkach autorki.
Joanna Szarańska po raz kolejny udowodniła, że ma prawdziwy dar do tworzenia interesujących historii, które bez problemu bawią lub wzruszają i barwnych, nietuzinkowych bohaterów. Ci, nie zawsze mówią ludzkim głosem, ale nie da się przejść obok nich obojętnie. Świetnym przykładem jest Kosma, który sprawił, że sama zapragnęłam mieć swoją alpakę.
Alpaka czułości to książka, która może rozbawić największego ponuraka. Figle bliźniąt i alpaka z niecodziennymi skłonnościami niejeden raz sprawi, że czytanie tej lektury stanie się radosnym spotkaniem ze słowem pisanym. Przy tym nie brak w niej momentów wzruszających a nawet takich, które śledziło się z niepokojem czy aby nasi ulubieńcy wyjdą z kłopotów obronną ręką lub kopytkiem. Alpaka czułości stanowi niesamowitą i wciągającą historię. Poznaje się ją z przyjemnością Dodatkowym jej atutem jest szalenie lekkie pióro autorki. To wszystko sprawia, że nim czytelnik się spostrzeże a dotrze do ostatniej strony.
Dzięki książce można odpocząć od problemów dnia codziennego i naładować akumulatory na kolejne dni. Tak było w moim przypadku. Odkładałam ją na półkę w mojej biblioteczce z poczuciem przyjemnie i pożytecznie spędzonego czasu. Do tej pory na myśl o książce z alpaką w środku na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Nie skłamię jeśli stwierdzę, że Alpaka czułości to jedna z najsympatyczniejszych książek jakie udało mi się przeczytać w ostatnim czasie.

Avatar użytkownika - Nessi98
Przeczytane:2022-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Zatańczmy w słońcu
Joanna Szarańska0
Okładka ksiązki - Zatańczmy w słońcu

Gdy odchodzi ktoś, kogo kochasz, zabiera kawałek Twojego serca. Jezioro, letnia beztroska, romantyczne chwile na pomoście - tamten dzień sprzed sześciu...

Choinka cała w śniegu
Joanna Szarańska0
Okładka ksiązki - Choinka cała w śniegu

Chwytająca za serce opowieść o ludziach, których w święta połączy wyjątkowa więź.W bloku przy ulicy Weissa prym wiedzie pani Michalska – dozorczyni...