Ambassada

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2013-10-11
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-268-1280-4
Liczba stron: 200

Ocena: 4.33 (6 głosów)

Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje  się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania, zgłębia historię domu i odkrywa,  że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada.  Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro,  ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku. Czy  przybysze z przyszłości zdążą zapobiec wybuchowi II Wojny Światowej?  Powieść na  podstawie Juliusza Machulskiego, opowiada i dopowiada losy bohaterów jego najnowszej  komedii „Ambassada”.

"Mam na imię Melania, przepraszam, nie moja wina, chociaż osobom z takim imieniem nie powinno się przydarzyć to, co mi się przydarzyło. Co innego Joanna, Helena, Maria, niechby Margaret albo Angela. Ale żeby Melania zmieniła bieg historii? Mnie samej trudno w to uwierzyć, a teraz będę jeszcze was próbowała przekonać, że to nie blaga, ściema, bujda ani kit. Ale przysięgam na klapki mojej matki i sandały ojca, że to wszystko prawda. Z Ribbentropem, Hitlerem, Enigmą i drugą wojną, której w końcu wcale nie było z powodu pewnego kota. I windy. Oraz szafy."

Kup książkę Ambassada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ambassada

Avatar użytkownika - tomha
tomha
Przeczytane:2016-09-03, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Bardzo zabawna historia na podstawie komedii Juliusza Machulskiego pod tym samym tytułem. Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy i zamieszkują w luksusowej willi wuja. Niegdyś znajdowała się tam niemiecka ambasada. Teraz niezwykła winda przemieszcza się nie tylko na inne piętra, ale również do przeszłości... Razem z bohaterami przenosimy się w inne czasy spotykając się z "Ribbentropem, Hitlerem, Enigmą i drugą wojną, której w końcu wcale nie było z powodu pewnego kota". Świetna, pełna humoru i niespodzianek książka. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Nie ukrywam, że do sięgnięcia po książkę zachęcił mnie napis na okładce: "Na podstawie scenariusza Kornela Makuszyńskiego". Zastanawiałam się czego mogę się spodziewać. Oczekiwałam dobrej rozrywki i nie zawiodłam się. "Ambassada" w zabawny sposób ukazuje historię z cyklu "co by było gdyby..." Bohaterowie ukazani są w bardzo wyrazisty sposób. Do jednych od razu pałamy sympatią, tak jak do Melanii - jej poczucie humoru i pomysłowość wywołuje uśmiech na twarzy, czy choćby (i tutaj wielkie zaskoczenie) do Hitlera. Jest on przedstawiony w zupełnie innym świetle niż znamy z kart historii. Wzbudza pewnego rodzaju współczucie i zrozumienie, wydaje się miłym i dobrym człowiekiem, a kiedy zostaje przyłapany w łazience ze spuszczonymi spodniami, z książką o Winetu w dłoni, strzelającego z palców jest nieporadny niczym dziecko. Są też bohaterowie, do których od razu czułam niechęć - jak do Przemka. Już po kilku stronach nasunęło się pytanie: jakim cudem Melania mogła się w nim zakochać? Jeśli ktoś chce się dobrze bawić przy czytaniu - polecam "Ambassadę"!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-05-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Kompletne rozczarowanie - ta książka lepiej dotarła do mnie w wersji ekranowej. Nie oczekiwałam cudów (bo film również do fenomenalnych nie należał), jednak spodziewałam się czegoś lekkiego i z humorem a otrzymałam historyjkę która mnie zmęczyła

Link do opinii
Avatar użytkownika - burlesque90
burlesque90
Przeczytane:2015-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-09-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy