Amelia i Kuba. Mi się podoba

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Przygodowe

Wzruszająca i zabawna historia o dziewczynce, która marzy o psie, ale alergia nie pozwala jej na posiadanie futrzastego zwierzęcia. Kiedy sześciolatka Mi spotka łysego kundelka na trzech łapkach, zrobi wszystko, aby odmienić psi los i podarować mu ciepły dom z kochającym człowiekiem.

Jedenastolatkowie Amelia i Kuba i ich młodsze rodzeństwo zostaną zamieszani w komedię pomyłek na balu przebierańców i odwiedzą schronisko dla zwierząt, gdzie podejmą brawurową akcję uratowania psa Zydla. Rafał Kosik wzrusza jak nigdy i bawi jak zawsze!

To powieść o empatii, współczuciu i wrażliwości na innych. Wspaniała lektura dla dzieci, ale i całkiem przyjemna dla rodziców. Mi się podoba!*

*Powinno być ,,mnie", a dlaczego jest niepoprawnie - trzeba przeczytać.

Tagi: Literatura przygodowa

Kup książkę Amelia i Kuba. Mi się podoba

Opinie o książce - Amelia i Kuba. Mi się podoba

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

M(N)I(E) SIĘ PODOBAŁO

„Amelia i Kuba”, opowieść, która wydawała się jedynie chwilową odskocznią od przygód Felixa, Neta i Niki, szybko wyrosła na samodzielną serię, przenoszącą co prawda schematy „FNiN” na dziecięcy grunt, ale posiadającą własny charakter. Całość zadebiutowała ledwie pięć lat temu, a na rynku dostępnych jest już siedem tomów. Najnowszy z nich, „Mi się podoba”, ujrzał właśnie światło dzienne i cóż można rzec, jak nie to, że powieść trzyma znakomity poziom poprzedników.

Ileż to już historii zaczęło się od niewinnego zbłąkanego psa? Nie sposób tego wymieniać. Teraz nadszedł czas by Kuba i Amelia dołożyli do nich swoje trzy grosze. Mi cichłaby mieć psa, ale niestety jest uczulona na sierść tych zwierząt. Kiedy więc w jej życiu pojawia się niemal łysy, trójnogi psiak, wraz z nim rodzi się nadzieja na spełnienie marzeń. Jednak ani ona, ani Kuba i Amelia nie wiedzą jeszcze jak niezwykłe rzeczy wydarzą się w ich życiu właśnie przez zwierzę!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/amelia-i-kuba-mi-sie-podoba-rafa-kosik.html

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

"Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa" to pełna doskonałego humoru i trzymająca w napięciu sensacyjna powieść dla młodych czytelników...

Amelia i Kuba. Godzina duchów
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Amelia i Kuba. Godzina duchów

Rafał Kosik ,,Amelia i Kuba. Godzina duchów" Rafał Kosik ,,Kuba i Amelia. Godzina duchów" Rafał Kosik, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają...