Amelia i Kuba - Tajemnica celebryckiej wanny

Rafał Kosik, autor serii "Felix, Net i Nika" specjalnie dla młodych czytelników przygotował to oto nowe opowiadanie. Humor i przygoda dla czytelników od 7 do 107 lat!

Informacje dodatkowe o Amelia i Kuba - Tajemnica celebryckiej wanny:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2019-05-23
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-66178-05-2
Ilustracje:Jakub Grochola

Kup książkę Amelia i Kuba - Tajemnica celebryckiej wanny

Amelia i Kuba - Tajemnica celebryckiej wanny - opinie o książce

Syreny to stworzenia mityczne, niby kobiety, a jednak posiadające rybi ogon, są tacy, co wierzą, że one istnieją naprawdę, więc często wypatrują ich w morzach i oceanach, a jedna z nich pojawiła się w wannie pewnego mieszkania.
Na nowoczesnym osiedlu mieszka znana Celebrytka, jest sławna, ale nikt za bardzo nie wie dlaczego, niby śpiewa, ale tak naprawdę ma okropny głos i próbuje użyć podstępu, żeby inni myśleli, że jednak ma ona prawdziwy talent. Bystre dzieciaki jednak niweczą jej plan, Mi, Kuba, Amelia i Albert, zabierają z jej mieszkania coś cennego, co sprawia, że jej kariera może legnąć w gruzach.
Chyba każdy zna legendę o warszawskiej Syrence, więc teraz pora na poznanie Syrenki z wanny, która została uwięziona i pragnie wrócić na szerokie wody, a pomagają jej w tym dzieci, które są pełne empatii i uwielbiają pomagać. Oczywiście nie obyło się bez pomocy dorosłych, ponieważ ciężko jest dojechać kilka kilometrów wanną do Wisły, tak, dobrze słyszycie, wanna jechała po drodze, w bajkach wszystko jest możliwe.
Książka ma dwie wersje, polską oraz ukraińską, została stworzona po to, żeby dzieci wzajemnie mogły poznać swój język i się do siebie zbliżyć w tym trudnym czasie, który w sumie nadal trwa. Trochę radości przyda się w każdych, nawet trudnych chwilach, a nikt nie dostarczy jej więcej niż grupka dzieciaków, która wprost tryska ciekawymi pomysłami. Opowieść jest bardzo krótka, spokojnie do przeczytania na raz, a po zapoznaniu się z historią możemy rozpocząć naukę innego języka, chociaż przyznam, że nie jest to takie łatwe. Cieszę się, że powstała książka w wersji ukraińskiej, ponieważ autor tym gestem udowodnił, jak ważne są dla niego wszystkie dzieci.
Ta historia pokazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi, nie wolno nikogo okłamywać, a szczególnie kosztem kogoś innego, warto być autentycznym w swoich działaniach i zbierać laury tylko za swoje zasługi.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŚPIEW I DZIEWCZYNA

Tak to w życiu bywa, że czasem coś się przegapi. Ja przegapiłem tę część ,,Amelii i Kuby". Właściwie nie tyle część ile takie okazjonalne opowiadanie, które ostatecznie doczekało się książkowego, dwujęzycznego na dodatek, wydania. No to w końcu przeczytałem i fajnie było, sympatyczine, z urokiem i pomysłem. Czego chcieć więcej od opowiadania dla dzieci?

Fabuła jest bardzo prosta. Coś w wannie celebrytki śpiewa i to śpiewanie... Jednych intryguje, innym przeszkadza. Intryguje też widok pięknej dziewczyny w oknie, ale ta szybko znika, gdy się ja spostrzeże. Nasi bohaterowie zaczynają więc interesować się sprawą, a im bardziej w to wszystko wchodzą, tym bardziej przekonują się, jak niezwykłe mogą być wydarzenia, które stały się właśnie udziałem całej ekipy...

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-06-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Dzieciaki ratują syrenę, przetrzymywaną przez ich sąsiadkę-celebrytkę. Krótkie opowiadanko, do przeczytania w wolnej chwili np. w autobusie.

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie...

Amelia i Kuba. Godzina duchów
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Amelia i Kuba. Godzina duchów

Rafał Kosik ,,Amelia i Kuba. Godzina duchów" Rafał Kosik ,,Kuba i Amelia. Godzina duchów" Rafał Kosik, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają...