Amore znaczy mi這嗆

Data wydania: 2019-02-01
Kategoria: Dla m這dzie篡
ISBN: 978-83-66106-13-0

Ocena: 5 (1 g這s闚)

Alice i Luca poznali si na w這skim wybrze簑 i od dwóch lat s par. Przed Alice ostatni rok szko造, a Luca wyje盥瘸 na studia ekonomiczne do San Francisco. To pierwszy prawdziwy test dla ich mi這軼i. Zaczyna si burzliwy zwi您ek na odleg這嗆, rozmowy przez internet, sceny zazdro軼i, t瘰knota i rado嗆 ze spotka. Kiedy Luca traci g這w dla innej dziewczyny, Alice odkrywa, 瞠 jej pasj jest dziennikarstwo i… pewien m這dy dziennikarz. Dziewczyna próbuje odnale潭 si w nowej rzeczywisto軼i i nagle podaje w w徠pliwo嗆 wszystko, w co do tej pory wierzy豉...

Tagi: ksi捫ka dla m這dzie篡 dla m這dzie篡

Kup ksi捫k Amore znaczy mi這嗆

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Amore znaczy mi這嗆

Avatar u篡tkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2019-01-17, Ocena: 5, Chc przeczyta,

Alice i Luca s par od dwóch lat. Dziewczynie pozosta rok nauki, a Luca postanawia wyjecha do San Francisco, bo zacz望 studia ekonomiczne. Roz陰ka jest trudna, jednak rewelacje w ich 篡ciu codziennym zape軟iaj ich dni i zmieniaj priorytety. Czy ich mi這嗆 przetrwa mimo odleg這軼i i trudno軼i, które spotykaj na swojej drodze? I czym tak naprawd jest mi這嗆? Przygotujcie si na szalon podró po pi瘯nym Mediolanie i zaskakuj帷ym San Francisco w poszukiwaniu w豉snej drogi 篡ciowej.

„Amore znaczy mi這嗆” to typowa historia dla m這dzie篡, która ju w nie tak typowy sposób pokazuje mi這嗆 mi璠zy dwojgiem m這dych ludzi, staj帷ych na pograniczu doros這嗆. Luca jest m這dy i zaczyna dokonywa w豉snych wyborów, a co za tym idzie, pope軟ia b喚dy i musi nauczy si ponosi odpowiedzialno嗆 za nie.

Alice to przesympatyczna dziewczyna, czasami rozczepiana i bardzo emocjonalna. Zdolna i troszk nie鄉ia豉. 安ietnie wykreowana posta. Bardzo j polubi豉m, poniewa jest zwyk陰 dziewczyn i mimo tego, jest interesuj帷 osob. Odkrywa w sobie pasj do dziennikarstwa i na oczach czytelnika zmienia si w pewniejsz siebie dziewczyn. Luca natomiast by dla mnie zagadk od pierwszej strony i na ko鎍u nadal nie potrafi w pe軟i zrozumie jego post瘼owania. Zagubiony? Niezdecydowany? By mo瞠, jednak bez wahania leci do San Francisco i zostawia dziewczyn oraz rodzin. Intensywnie poszukuj, ale nie wiedzy, lecz siebie samego. Czuj, 瞠 brakuje mu elementu, dzi瘯i któremu poczu豚y si spe軟iony i zadowolony. Moim zdaniem, powinien odwiedzi psychologa, bo w nowym miejscu zatraci si w rzeczach, w których nie powinien. Luca momentami mnie irytowa, bo nie docenia Alice. Potrafi zauwa篡, 瞠 inne dziewczyny s pi瘯ne, ale w豉snej nie prawi komplementów i w豉郾ie to by這 dla mnie rozczarowuj帷e.

Ksi捫ka krótka, bo liczy sobie nieco ponad 300 stron, a jednak du穎 si w niej dziej. Narracja jest pierwszoosobowa i prowadzona z perspektywy dwójki gównych bohaterów. Powie嗆 jest podzielona na rozdzia造 i dotycz one tych najistotniejszych wydarze w ich 篡ciu. Luca i Alice na przemian opowiadaj o swoich perypetiach i wiele rozdziaów ko鎍zy si w takim momencie, 瞠 nie sposób oderwa si od lektury. Polubi豉m Alice i by豉m dla niej bardziej pob豉磧iwa, lecz analizuj帷 ca這嗆, nie zawiod豉 mnie swoim zachowaniem, a wr璚z zaskoczy豉. Podoba mi si, 瞠 autor skupi si równie na innych sprawach. W徠ek rodziny, pieni璠zy, homoseksualizmu i fascynacji nowymi rzeczami jak najbardziej trafione. Prawdziwa m這do嗆! Tyle emocji, cz瘰to sprzecznych i niezrozumia造ch, ale jak najbardziej prawdziwych. Nie zawsze jest s這dko i kolorowo, bo zdarzaj si kótnie, niedopowiedzenia i zdrady. I z tym wszystkim musz zmierzy si bohaterowie.

Ksi捫ka o mi這嗆? W du篡m stopniu tak, jednak przede wszystkim jest to powie嗆 o 篡ciu i poznawaniu swoich mo磧iwo軼i i granic. Je郵i macie ochot na powie嗆 m這dzie穎w, która potrafi zaskoczy i wci庵n望 w wir zaskakuj帷ych zdarze, to „Amore znaczy mi這嗆” B璠zie dla Was doskona陰 lektur! 7/10

Inne ksi捫ki autora
Kocha, lubi, szaleje
Francesco Gungui0
Ok豉dka ksi您ki - Kocha, lubi, szaleje

Luca, Alice, Martina i Danielle spotykaj si podczas wspólnych wakacji. Ka盥e z nich ma swoj tajemnic. To w豉郾ie tutaj, we W這szech, ich losy...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora