Angielski dla leniwych. Część 1. Zobacz Zrozum Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego

Ocena: 0 (0 głosów)

Język angielski - Poziom A1-B2

Angielski dla leniwych to nie typowy podręcznik ani zwyczajna gramatyka języka angielskiego. Książka nie jest najeżona trudnymi terminami, nie próbuje też opisać wszystkich możliwych odstępstw od reguł gramatyki angielskiej.

Książka opiera się na następujących założeniach: o Zasady angielskiej gramatyki są przejrzyste i proste. Dlaczego? Elementy angielskich zdań są jak klocki, które muszą do siebie pasować. Każda struktura, każda odmiana sprowadza się do kilku prostych schematów. Oczywiście, jeśli ktoś sięgnie po dzieło literackie lub gazetę, znajdzie tam także skomplikowane, długie zdania. Te zdania składają się jednak z mniejszych części, od których zaczyna się naukę każdego języka. o Angielska gramatyka naprawdę oszczędza naszą pamięć. Pomyśl o języku polskim i 7 przypadkach, przez które odmieniamy rzeczowniki, przymiotniki czy niektóre zaimki. Tego wszystkiego w angielskim nie ma! Przypadki są ,,ukryte", niewidoczne, rzeczownik zmienia formę tylko wtedy, kiedy dokonujemy rozróżnienia na liczbę pojedynczą i mnogą, a przymiotnik - kiedy go stopniujemy. o To samo dotyczy czasownika, który prawie nie odmienia się przez osoby. o Zasady budowy zdań angielskich zostały zilustrowane za pomocą przejrzystych kolorowych schematów oraz tabel.

Teraz nawet osoby leniwe mogą szybko i skutecznie nauczyć się podstaw języka angielskiego!

Różnorodne ćwiczenia pozwolą przypomnieć sobie najważniejsze struktury, utrwalić już poznane konstrukcje i uporządkować dotychczasową wiedzę.

Wykonanie jednego ćwiczenia nie zajmie ci więcej niż pięć minut. W dodatku nie musisz trzymać się określonej kolejności - możesz rozwiązywać zadania według własnych potrzeb. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi do wszystkich zadań.

Marta Fihel - anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem, współautorka wielu publikacji do nauki języka angielskiego oraz słowników, w tym niemal 20 książek w serii ,,Klasyka z angielskim" wydawanych przez Poltext.

Katarzyna Kanczurska - anglistka, nauczycielka, współautorka książek do nauki języka angielskiego.

Informacje dodatkowe o Angielski dla leniwych. Część 1. Zobacz Zrozum Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2024-05-10
Kategoria: Języki obce
ISBN: 9788381755979
Liczba stron: 320

Tagi: Nauka języków

więcej

Kup książkę Angielski dla leniwych. Część 1. Zobacz Zrozum Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Angielski dla leniwych. ANGIELSKI W ĆWICZENIACH. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce
Katarzyna Kanczurska0
Okładka ksiązki - Angielski dla leniwych. ANGIELSKI W ĆWICZENIACH. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce

Język angielski - poziom A1-B1 Angielski w ćwiczeniach to książka przeznaczona dla wszystkich osób uczących się angielskiego, które chciałyby powtórzyć...

Angielski dla leniwych. CZASY. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce
Katarzyna Kanczurska0
Okładka ksiązki - Angielski dla leniwych. CZASY. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce

Język angielski - poziom A1-B1 Wokół angielskich czasów gramatycznych narosło wiele mitów i nieporozumień. Niektórzy uważają je za zbyt skomplikowane...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy