Aniołowie chaosu

Nurkując u wybrzeży Gibraltaru, Noah, trzydziestosiedmioletni kaskader, znajduje na dnie morza tajemniczy medalion z napisem PRCHAL. Pilot o tym nazwisku jako jedyny przeżył katastrofę samolotu, w której zginął generał Władysław Sikorski. To odkrycie tak go fascynuje, że postanawia je wyjaśnić. Wróciwszy do Los Angeles, pokazuje medalion swojej byłej dziewczynie, która zajmuje się jubilerstwem, i przyjacielowi. Nie wie, że w ten sposób wydał na nich wyrok śmierci. Od tej chwili rusza lawina wydarzeń, które wciąga czytelnika bez reszty. Masterton - nieoceniony mistrz thrillera - zabiera nas w niezwykłą podróż do starożytnego Babilonu, a także odsłania przed nami kulisy wielu zbrodni politycznych, do których przez wieki dochodziło na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Aniołowie chaosu:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2007-05-08
ISBN: 978-83-7301-852-5
Tytuł oryginału: Chaos Theory
Tłumaczenie: Kuś Piotr

Kup książkę Aniołowie chaosu

Aniołowie chaosu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-03-01,
Masterton tym razem serwuje nam thriller, w którym nie spotkamy wojowników, opętanych kandydatów na prezydenta, azteckich diabłów. Tym razem idea jest inna, bardziej aktualna. Główny bohater książki, Noah Flynn jest kaskaderem, Pewnego dnia podczas kręcenia zdjęć do filmu jego towarzysz gubi kamerę w giblartarskich wodach. Noah otrzymuje zadanie specjalne - odzyskać utracony sprzęt. W głębinach natrafia na wrak samolotu generała Sikorskiego oraz stary medalion w wyrytym napisem PRCHAL. Od tego momentu akcja się rozkręca. Tajemna organizacja morduje Flynnowi żonę, on sam ledwo uchodzi z życiem. Znajduje ukojenie u swojej koleżanki po fachu, jednocześnie pomaga synowi przyjaciół pomścić śmierć rodziców. Jest śledzony przez dwóch psychopatów w szarych garniturach, usiłuje się dowiedzieć, co oznacza tajemnicze słowo PRCHAL wyryte na znalezionym medalionie. Tym czasem dochodzi do kolejnych tragedii. Życia o mało nie traci Adeola Davis, popularna i wpływowa działaczka na rzecz pokoju na świecie. Adeola i Noah łączą siły i dowiadują się o spisku uknutym przez organizację, która jest odpowiedzialna za przerażające i do dziś trudne do wyjaśnienia morderstwa polityczne. W utworze mamy polski akcent - nawiązanie do tajemniczej śmierci generała Sikorskiego. Nie jest on jednak szeroko rozbudowany. Zaraz po nim Masterton wplata kolejne wątki nawiązujące do zasztyletowania Juliusza Cezara, otrucie papieża Piusa VIII w 1830 roku aż po zasztyletowanie w 2003 roku Minister Spraw Zagranicznych Anny Lindh. Wszystko byłoby ok... ale... czasami ma się wrażenie, że autor ucieka od tematu koncentrując się na tempie akcji, strachu głównego bohatera, jego żalu po utracie żony, Nazwiska ofiar wielu morderstw politycznych zostają podane na końcu książki w formie obszernej listy. Jednak Masterton prawie wcale nie nawiązuje do niej w swojej książce. Tematyka, którą porusza Masterton jest doskonałym materiałem na mocno rozbudowany utwór, tymczasem thriller ten zamyka się w niecałych trzystu stronach. Zdecydowanie brakuje tu połączenia w całość kilku politycznych morderstw, które do dziś nurtują społeczeństwo. Plusów w książce jest całkiem sporo. Warto zwrócić uwagę na świetny pomysł, realistycznie i rzetelnie przedstawionych bohaterów oraz scenerię. Ma się wrażenie, że przed pisaniem tej książki Masterton sporo czasu poświęcił na przygotowania faktograficzne. Poznamy tu kulisy zawodu kaskadera, mamy też sprytnie skonstruowany opis przemiany, kiedy Flynn dla dobra sprawy zmuszony jest do zmiany swojego wyglądu. Takie rzeczy dodają swoistej pikanterii do utworu. Dla fanów Brytyjczyka będzie to kolejny dobry thriller, bo są ku temu powody. Znakomity warsztat, znakomite wątki erotyczne oraz charakterystyczny mastertonowski czarny humor, który umieszcza tę książkę na wysokim stopniu w jego dotychczasowym dorobku. Ta książka to solidne czytadło, można by do niej napisać kolejną część. Jest warta polecenia, bo naprawdę trudno się na niej zawieść.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-11-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
O Grahamie Mastertonie wiele czytałam. Ma on fanów na całym świecie. Jest znany z horrorów i thrillerów. Noah, kaskader podczas nurkowania u wybrzeży Gibraltaru znajduje na dnie morza medalion. Cała sprawa tak go intryguje, że pokazuje go wielu osobom próbując rozwiązać tajemnicę. Nie spodziewa się, że podpisuje wyrok śmierci na każdego kto zobaczy medalion. Co się stanie dalej? Jaką tajemnicę na skalę światową skrywają medaliony? Dawno nie czytałam tak tajemniczej i trzymającej w napięciu książki. Bardzo spodobało mi się jak autor wplótł tutaj wiele wątków historycznych. Widać jego oczytanie i zainteresowanie tematem. Akcja gna do przodu praktycznie od pierwszej strony i nie zwalnia do samego końca. Po wielu obyczajówkach i romansach potrzebowałam czegoś mocniejszego i nie zawiodłam się. Znajdziemy tutaj pościgi, porwania, strzelaniny, dla osób lubiących takie klimaty to nie lada gratka. Z pewnością nie jest to książka dla wrażliwych osób, ponieważ opisy scen łóżkowych są śmiałe, ale pasują do książki i tutaj mi się spodobały. Zdecydowanie rozpalają zmysły i sprawiają nam wypieki na twarzy. Tajemnica, którą wspólnie z bohaterami Noamem i Siliją odkryłam okazała się niezwykła. Nie wymyśliłabym czegoś takiego. Czytało mi się szybko, naprawdę dobrze się przy niej bawiłam.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2012-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka może i zapowiadała się ciekawie, ale w niektórych momentach zamiast akcji były dłużyzny, przez które ciężko było przejść i czytało się w zasadzie na siłę. Ogólnie może być, ale bez rewelacji.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2020-07-21, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Lato 2020 z Mastertonem - ciąg dalszy. Tym razem w moje ręce trafili (powieść kupiona w Krynicy Morskiej) Aniołowie chaosu i byłem bardzo miło rozczarowany.

Masterton ma różne pomysły - nie wszystkie mają ręce i nogi (czasem dosłownie), bywają infantylne, niewiarygodne, ale mimo wszystko dobrze się przy nich bawię. Niekiedy jednak pisarz wznosi się ponad przeciętność i czytam rzecz naprawdę niezłą, wciągającą, jak właśnie Aniołowie chaosu. Czasem bohaterowie działają w naiwny sposób i parę razy zżymałem się na ich głupotę, niemniej całość zbiudowana była na solidnych podstawach, niezłym pomyśle i całkiem przyzwoitej realizacji. Czyta się to znakomicie, wiele rozdziałów kończyło się tak, że choć planowałem przerwę na coś innego - musiałem połknąć jeszcze kilka stron, które niejednokrotnie stawały się kilkudziesięcioma. Dobry thriller (nie było tu nic paranormalnego), który spokojnie mogę polecić każdemu nie znającemu Mastertona.

Avatar użytkownika - madsid
Przeczytane:2013-08-27, Przeczytałam,
Dziecko ciemności
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Dziecko ciemności

Seria brutalnych zabójstw w centrum Warszawy jest, zdaniem prowadzącej śledztwo policji, wywołana porachunkami gangów. Ofiarami okrutnego...

Noc gargulców
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Noc gargulców

„Noc gargulców” – kontynuacja Bazyliszka – kolejny horror z Krakowem w tle. Po pokonaniu doktora Zaubera i zniszczeniu bazyliszka...