Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1

Dzieci nie są chodzącymi ideałami - mimo że każdy rodzic z pewnością by tego chciał. Dzieci mają uczucia, dzieci mają emocje, dzieci mają potrzeby, dzieci mają własną wolę. O tym wszystkim warto pamiętać i to szanować.

Seria ,,Annanasy i gagatki " opowiada o prawdziwych dzieciakach, nie o tych z wyobrażeń mam, babć, dziadków i całej rodziny. O takich, które się złoszczą, które czegoś nie chcą, które mają inne marzenia, niż chcielibyśmy, by miały.

Każda książeczka dotyka oddzielnego tematu. Tekst jest wierszowany, zabawny, napisany językiem, który trafi do każdego przedszkolaka. Towarzyszą mu świetne, zabawne, sugestywne ilustracje.

Informacje dodatkowe o Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-03-22

Kup książkę Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1

Annanasy i gagatki. Cioci buzi. Tom 1 - opinie o książce

Lubiliście buziaki od cioci? Ja nie. Drażniły mnie i czułam duży dyskomfort z tym związany. ,,Cioci buzi" to mądra książeczka o tym by pozwolić dziecku wyrażania swojego zdania odnośnie tego co czuje w przypadku dyskomfortu, który występuje gdy ktoś przekracza pewną granicę. Dziecko wtedy może czuć strach, wstręt, złość, że ktoś każde mu to zrobić. Może z czasem zmieni zdanie, będzie chciało się przytulać do kogoś innego niż domownicy. Ale to dziecko o tym powie a nie my.
Książeczka napisana jest wierszem. Na każdej stronie znajduje się niewiele tekstu, ale wystarczająco by przekazać czytelnikowi jak bohater czuje się. Za to ilustracje w pełni wyrażają to jak czuje się ktoś kto czuje złość czy dyskomfort spowodowany przekroczeniem pewnych granic. Książeczka jest świetnym narzędzie do rozmowy z dzieckiem o emocjach jakie mu towarzyszy na co dzień lub w mało komfortowych dla niego sytuacjach, jak wizyta całuśnej cioci. Pozwala ona zrozumieć dziecku emocje a nam dorosłym spojrzeć na nie z punktu widzenia dziecka.

Bibi i Bąbel na tropie Zmorka. Nad wodą
Agata Komosa-Styczeń0
Okładka ksiązki - Bibi i Bąbel na tropie Zmorka. Nad wodą

Sięgnijcie po nową serię autorstwa Agaty Komosy-Styczeń z niezwykłymi ilustracjami Katarzyny Kołodziej! To seria opowiadająca z humorem i refleksją o dziecięcych...

Bibi i Bąbel na tropie Zmorka. Wakacje w górach
Agata Komosa-Styczeń0