Antalya. Miniprzewodnik

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-06-19
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788378531197
Liczba stron: 0

Ocena: 0 (0 głosów)

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Antalya

Licząca ponad 1 mln mieszkańców Antalya jest największym miastem na wybrzeżu Morza Śródziemnego i jednocześnie bardzo popularnym wśród zachodnich turystów ośrodkiem wypoczynkowym. Tradycja tego portowego miasta, otoczonego z trzech stron wysokimi górami, sięga 2000 lat wstecz, a dzisiaj jest ono wręcz synonimem tureckiej riwiery (jeszcze w latach 60. mieszkało tu najwyżej 35 tys. ludzi). Na zachodzie i wschodzie miasta ciągną się rozległe plaże, przy których powstają coraz to nowe hotele. Na szczęście stara część Antalyi, z równie wiekowym niewielkim portem, ukryła się przed zakusami masowej turystyki i wciąż jeszcze jest to przyjemny zakątek z krętymi zaułkami, pomiędzy którymi ulokowało się kilka ciekawych zabytków.

Antalya jest świetną bazą do zwiedzenia okolicznych atrakcji, takich jak chociażby starożytne ruiny Termessos, Perge czy Aspendos (do dwóch ostatnich najlepiej jednak zajrzeć w drodze do Side), a także pomników przyrody: wodospadów, jaskiń i kanionu Köprülü. Jeśli nie powiedzie nam się znalezienie odpowiedniego noclegu w Kemerze, to tutaj z powodzeniem założymy obóz na jednodniowy wypad w góry Bey Dalar, a konkretnie na zdobycie Tahtal Da (osiągnięcie celu podczas jednego dnia będzie możliwe tylko wtedy, gdy pojedziemy tam własnym lub wypożyczonym samochodem albo taksówka).

Kup książkę Antalya. Miniprzewodnik

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Antalya. Miniprzewodnik

Inne książki autora
Ciekawe dlaczego. Encyklopedia przyrody. Pytania i odpowiedzi
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Ciekawe dlaczego. Encyklopedia przyrody. Pytania i odpowiedzi

Bogato i ciekawie ilustrowana książka, obejmująca szeroki zakres zagadnień ze światem przyrody, przedstawiony w przystępnej formie. Przeznaczona dla młodych...

Zwycięstwa oręża polskiego
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zwycięstwa oręża polskiego

Zwycięstwa oręża polskiego W tej bogato ilustrowanej książce zawierającej starannie dobrany materiał historiograficzny opisano najważniejsze bitwy w...

Zobacz wszystkie książki tego autora