Antarktyda. Topniejący kontynent

Antarktyda - rozległa, zimna, tajemnicza i pełna sekretów.

Wyrusz wraz z autorką w podróż po Antarktydzie. Poznaj fascynującą dziką przyrodę. Spędź czas z najfajniejszymi stworzeniami na ziemi nad i pod lodem: pingwiny cesarskie, orki i słonie morskie. Przygotuj się na zimno i odkryj jedne z najsurowszych krajobrazów na Ziemi, podążając śladami odważnych odkrywców.

Sprawdź także, jak naukowcy radzą sobie tu dzisiaj i czym zajmują się przez cały dzień - od badania zmian klimatycznych po badania rdzeni lodowych mających prawie milion lat. Dowiedz się, jak zmienia się to wyjątkowe miejsce i co to oznacza dla naszej planety.

Ten zamarznięty kontynent pełen jest niesamowitych historii. Odkryj tajemnice zmrożone w pradawnych lodach Antarktydy!

Informacje dodatkowe o Antarktyda. Topniejący kontynent:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Antarctica: The Melting Continent

Kup książkę Antarktyda. Topniejący kontynent

Dodaj cytat

Antarktyda. Topniejący kontynent - opinie o książce

Czy chcielibyście wybrać się Antarktydę? Czy zimno Wam niestraszne?

Książka "Antarktyda. Topniejący kontynent" zabiera czytelnika w podróż po tym mało przyjaznym kontynencie. Jest to bardzo ciekawa wycieczka, która pokazuje, jak ten kontynent zmieniał się i jak teraz stopniowo znika. Kto odkrył Antarktydę, a kto pierwszy dotarł do bieguna? Jakie stworzenia są w stanie przeżyć w tych trudnych warunkach? Do kogo właściwie należy ten kontynent? Co robią na nim naukowcy? Co kryje w sobie lód liczący niemal milion lat?
Lektura nie jest objętościowo duża, za to zawiera ogromną dawkę wiedzy. Antarktyda jest fascynująca i niebezpieczna. Wielu pierwszych śmiałków nie przeżyło wypraw z powodu panujących tam temperatur. Autorka, Karen Romano Young wyjaśnia również, jak wiele zależy od istnienia tego kontynentu. Obecne zmiany klimatu powodują topnienie lodowców w bardzo szybkim tempie. Wzrost temperatury zmienia również warunki życia zwierząt zamieszkujących Antarktydę, a także powolne ich wymieranie.

"Antarktyda. Topniejący kontynent" jest skierowana do dzieci, oznaczona wiekiem 9+, jednak powinni ją przeczytać również dorośli. Jest to lektura, która daje do myślenia. Jak bardzo destrukcyjny wpływ na środowisko ma działalność człowieka i w jak szybkim tempie zmiany następują.

Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie. Ilustracje Angeli Hsieh kradną serce, są po prostu przepiękne. Trudno oderwać od nich wzrok. Zarówno ilustratorka, jak i autorka odwiedziły Antarktydę, więc ich opowieść o pobycie na tym zimnym kontynencie jest bardzo autentyczna. Czuć ich zachwyt i podziw dla natury.

Uwielbiam takie piękne i mądre książki dla dzieci.

Paderborn
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona