Arabska księżniczka

Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: Arabska żona, Arabska córka i Arabska krew.

Arabska księżniczka to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu, to wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju.

Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii. Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii. Kraj arabski zostaje przedstawiony nie tylko oczami Europejek, ale również rodowitych mieszkanek. Książka ukazuje próby emancypacji arabskich kobiet i znalezienia przez nie miejsca dla siebie w kraju mężczyzn. Tanya Valko opisuje okrucieństwo, pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów.

Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Czy mają możliwość spełnienia się? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? Dlaczego opływająca w bogactwo księżniczka postępuje tak, a nie inaczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można odnaleźć na kartach powieści Arabska księżniczka.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji.

Jest autorką książek o Libii: Libia od kuchni, Życie codzienne w Trypolisie oraz Sahara ocean ciszy. Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami Dość odchudzania czas na dietę i Nowoczesna książka kucharska.

W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy Arabska żona, który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Arabska córka, Arabska krew i Arabska księżniczka to kontynuacja tej powieści.

Informacje dodatkowe o Arabska księżniczka:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-03-05

Kup książkę Arabska księżniczka

Arabska księżniczka - opinie o książce

Świetna książka. Wciąga już od pierwszej strony tak jak wszystkie części z tej serii.

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Akcja ksiazki rozgrywa się w Arabii Saudyjskiej.Autorka opisuje codzienne życie arabskich kobiet Opowiada o niebezpieczeństwach związanych z zyciem kobiet w krajach, w których obowiązuje prawo szariatu.Poznajemy obyczaje i  kulturę muzułmańskich kobiet. Jest to  pierwsza ksiazka tej autorki po ktora siegnelam ale nie ostatnia.Ksiazka zawiera ciekawe opisy zycia  ukazane z perspektywy tamtejszych kobiet.

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tytułowa księżniczka ma na imię Lamia, choć jest to postać drugoplanowa (jej osoba pojawia się już wcześniej na kartach powieści), to poznajemy jej osobowość bardziej szczegółowo. Kobieta zimna, wyrachowana, lubiąca dobrą zabawę. Uwielbia manipulować ludźmi i bawić się nimi. Jednocześnie potrafi wzbudzać sympatię. Mąż ostrzega Marysię, żeby nie ufała jej, gdyż zna ją jeszcze z młodości. Maria spełnia jedno ze swoich marzeń, rozpoczyna studia. Postać Lamii jest bardzo charakterystyczna, czasem wulgarna, jednak nie można obok takiej osoby przejść obojętnie. Czytelnik na pewno ją sobie zapamięta.
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Ostatnia z serii, na tę chwilę książka, choć nie dla mnie, bo jeszcze jedna pozycja oczekuje na przeczytanie. Cóż o niej? Najbardziej brutalnie przedstawiająca odmienność islamską z przeczytanych do tej pory przeze mnie a napisanych przez tę autorkę. Mną wstrząsnęły prawa szariatu, niepojęte zwyczaje a najważniejsze to, co dało do myślenia to traktowanie kobiet w krajach arabskich. Dzięki tej książce dane mi poczucie radości, że bocian przyniósł mnie akurat na polską ziemię a nie gdzieś tam, gdzie nie byłabym taktowana jako pełnoprawny człowiek, gdzie nie miałabym żadnych praw będąc osobą biedną lub średnio majętną. Przecież nie każdemu dane urodzić się księżniczką , a i te nie zawsze mają lekko zwłaszcza tam... Polecam książkę nie tylko jako dającą się gładko czytać ale jako przestrogę, jeśli którejś z nas humor nie dopisuje i chciałaby się pocieszyć, że żyje w takim szczególnym miejscu, to po przeczytaniu naprawdę odczuwa się radość bycia akurat tu.
Avatar użytkownika - adgam92
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017,
Saga arabska tom 17. Powrót do Arabii
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 17. Powrót do Arabii

Hamid spotyka dawnych znajomych z CIA, którzy proponują mu powrót do dawnej działalności. Odmawia ze względu na rodzinę. Wyznaje żonie, jaką misję miał...

Arabska krucjata
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Arabska krucjata

„Arabska krucjata” to kolejny tom „Arabskiej sagi” Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuacji, miłosnych perypetii, skrajnych...