Archeologia. Teorie, metody, praktyka

Wszędzie wokół nas widać ślady dawnych działań człowieka. Niektóre z nich to pozostałości po starannie przemyślanych konstrukcjach, wznoszonych po to, aby mogły długo trwać, jak piramidy w Egipcie, Wielki Mur w Chinach lub świątynie w Ameryce Środkowej czy Indiach. Inne, takie jak pozostałości systemów nawadniających Majów w Meksyku czy w Belize, stanowią widomy ślad działań, których pierwotnym celem wcale nie było wywieranie wrażenia na patrzących, a jednak do dziś budzą respekt ze względu na skalę przedsięwzięcia, którego są świadectwem.

Informacje dodatkowe o Archeologia. Teorie, metody, praktyka:

Archeologia. Teorie, metody, praktyka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ignis
Ignis
Przeczytane:2019-04-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Rozmiar może trochę straszyć, ale polecam wszystkim studentom i pasjonatom. :)

Jak już zaczniecie, zobaczycie, że idzie bardzo szybko. Obrazków jest dużo, a tekst bardzo przystępny i nie wymaga żadnej większej wiedzy do zrozumienia. Mamy tu właściwie cały przekrój technik archeologicznych i podstawowych założeń.

Jestem na 4 roku i ciągle zdarza mi się korzystać z książki. Jest tu sporo rzeczy, o których  na uczelni nigdy nie usłyszę, a tym bardziej nie wypróbuję w praktyce. Mimo to, dobrze wiedzieć, że takie możliwości są. Być może o wykorzystanie ich da się kiedyś postarać we własnym zakresie, chociaż wiem, że będzie to ciężkie.

"Archeologia..." przydała mi się już na egzaminie z antropogenezy, Egiptologii (chronologia) i przy pisaniu licencjatu. Od wydawnictwa dowiedziałam się, że dodruk nie jest planowany, więc jeżeli widzicie ją w księgarni/antykwariacie - bierzcie. Oczywiście są też wersje pdf, ale to jednak nie ten klimat ;)