Arw

Pierwsze wydanie legendarnego dzieła Stanisława Czycza. Arw powstawał w latach 1975-1980 jako scenariusz o życiu i twórczości Andrzeja Wróblewskiego zamówiony u pisarza przez Andrzeja Wajdę. Dzieło intermedialne, rozpisana na wiele głosów i kolorów polifoniczna opera tekstowa, a także fabularnieopowiedziana historia dojścia autora Rozstrzelań do socrealizmu. Traktat o obrazach Wróblewskiego, a jednocześnie wykład o sztuce początku lat pięćdziesiątych w Polsce i na świecie. Prawdziwie prekursorskie dzieło wobec nielinearnych, multimedialnych współczesnych form literackich. Ze względu na formę, rozbicie na różnorodnie wyróżnione głosy oraz użycie pozatekstowych znaków (nuty, obrazy) - jedno z najbardziej skomplikowanych dzieł edytorskich w historii polskiej literatury, owoc kilkuletniej pracy zespołu profesjonalistów. Utwór, w którym styka się historia polskiego kina, malarstwa, literatury, muzyki; opatrzony komentarzami literaturoznawcy, edytora i historyka książki, filmoznawcy, historyka sztuki, muzykologa.Wstęp do książki napisał Andrzej Wajda, przedrukowana została także korespondencja reżysera i pisarza z okresu powstawania Arwa.

Informacje dodatkowe o Arw:

Wydawnictwo: Korporacja Ha!Art