Baba Jaga radzi. Nieziemskie porady na codzienne troski

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-09-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788366134126
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: Ask Baba Yaga: Otherworldly Advice for Everyday Troubles

Ocena: 4 (3 głosów)

Czy można cieszyć się szczęściem swojego eks?

Jak przestać się wściekać na innych?

Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi?

Życiowe mądrości z przymrużeniem oka prosto z głębi syberyjskich lasów

Wiedźma wie wszystko. W starych słowiańskich wierzeniach Baba Jaga uchodziła za postać, która zna odpowiedź na każde pytanie. Taisia Kitaiskaia, która jako dziecko często bywała w dzikich kniejach odległej Syberii, od lat przyjmuje porady od ducha mistycznej staruszki. Nawet te nieproszone.

,,Baba Jaga radzi" to niezwykły poradnik, w którym znana na całym świecie Baba Jaga pomaga każdemu, kto potrzebuje wsparcia w obliczu codziennych problemów. Jej surrealistyczne, szczere do bólu i często żartobliwe odpowiedzi niosą ulgę wszystkim współczesnym zagubionym duszom.

Dzięki tej niezwykłej książce podejdziesz do życia z większym dystansem, spokojem i humorem. Czy tego chcesz, czy nie.

__

O autorce

Taisia Kitaiskaia - rosyjska pisarka i poetka. Dorastała w Ameryce. Publikacje jej tekstów pojawiają się m.in. na The Hairpin i Jezebel. Baba Jaga mieszka w zdradzieckim lesie daleko w Rosji. Taisia mieszka Austin.

Kup książkę Baba Jaga radzi. Nieziemskie porady na codzienne troski

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Baba Jaga radzi. Nieziemskie porady na codzienne troski

Avatar użytkownika - red_sonia
red_sonia
Przeczytane:2018-09-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Rzadko sięgam po poradniki. Dlaczego? Uważam, że wszelkie zmiany muszą się urodzić w mojej głowie, dojrzeć we mnie i jedyną osobą, która może coś w moim życiu zmienić, jestem ja sama. Powiecie, że żaden poradnik tego za mnie nie zrobi, bo on tylko wskazuje kierunek. Zgadzam się z tym twierdzeniem i trochę się nie zgadzam ;) W wielu poradnikach są tak naprawdę te same rady tylko ubrane w inne słowa – otaczaj się ludźmi życzliwymi, unikaj wampirów energetycznych itp. Czemu więc sięgnęłam po „Baba Jaga radzi”? Skusiła mnie promocja tego tytułu. Jako czegoś innego, z humorem i z pazurem. I śmiało stwierdzam - nie zawiodłam się.

Książka jest mała, to format taki jaki mają wydania kieszonkowe, co uważam za plus, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w torebce i dlatego można ją ze sobą wszędzie zabrać. Na samym końcu znajduje się miejsce na osobiste notatki. Napisana na zasadzie listów, zawierających pytania, na które Baba Jaga odpowiada. Niektóre z nich mnie rozbawiły, niektóre ścisnęły za serce, bo choć „Baba Jaga radzi”, rzeczywiście jest pełna humoru, to  zawiera również wiele ciekawych i godnych przemyślenia rad. Tytułowa Mądra Kobieta nie mówi, rób tak i tak, ale odpowiada w bardzo nieoczywisty sposób. Jej słowa każdy zinterpretuje inaczej, takie przynajmniej odniosłam wrażenie, kiedy ją czytałam. Baba Jaga stosuje wiele odwołań do przyrody — do lasu, zwierząt, które w trochę tajemniczy sposób pokazują to, co ukryte w jej słowach.

„Baba Jaga radzi” jest przepięknie wydana, już sama okładka przyciąga jak magnes, pewnie za sprawą tej jasnej czerwieni. W środku jest dużo rysunkowych ilustracji, które na mnie zrobiły bardzo duże wrażenie. Ostatnio mało u mnie książek zawierających coś więcej niż litery ;) Z pewnością będę do niej wracałam również ze względów estetycznych.

Baba Jaga nie pokaże Wam jak żyć, no może poza prawdą uniwersalną – aby żyć w zgodzie z samym sobą. Nie pokaże co zmienić, ale skłoni do przemyśleń nad samym sobą, do spojrzenia na wszystko z dystansu. Jak jej odpowiedzi wpłyną na Was? Polecam przekonać się samemu :) I jedna moim zdaniem ważna uwaga, przeczytajcie wstęp od Redaktora, ponieważ „Baba Jaga radzi” jest napisana w dość specyficzny sposób, mnie on kompletnie nie przeszkadzał w odbiorze, więć i dla Was nie powinien być problemem, ale warto zwrócić uwagę, dlaczego jest tak, a nie inaczej :)

Link do opinii

Książka jest ładnie wydana i... tutaj właściwie mogłabym skończyć wymieniać jej zalety. Nie widzę sensu w wydawaniu tego typu pozycji. Interpunkcja i skróty były dla mnie nie do zniesienia, miałam ochotę wziąć czerwony długopis i zrobić poprawki. Do tego bełkotliwe odpowiedzi Baby Jagi, które w większości są, jak dla mnie, bezsensownym bredzeniem o niczym. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2018-09-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Jest idealna DOSŁOWNIE na każdą okazję, na radości, troski, gorszy dzień i chandrę. Sprawdzi się idealnie na imieninowy prezent, dodatek dla koleżanki czy jako mała pocieszycielka dla przyjaciółki, którą właśnie rzucił facet... Napisana z rezerwą, z ogromną dawką humoru i co najważniejsze z pasją! Porady Baby Jagi zdecydowanie skradły moje serce. ? I jak dobrze policzyłam to w książce mamy aż 119 odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas problemy! Między innymi dowiemy się czy na świecie w ogóle istnieje mężczyzna o którego warto walczyć, co zrobić jeśli mamy fatalny widok z okna, jak rzucić złe nawyki i przestać obżerać się słodyczami! Porady na każdy dzień, moment i etap naszego życia. ?
Książka jest również PRZEPIĘKNIE wydana! Mamy mniejszy format, ale jest idealny i taki "kieszonkowy". Okładka jest dodatkowo wzmocniona i matowa. A w środku? Piękne obrazki, czcionka, wszystko jest dopracowane w 100%! ?Uwierzcie mi, że na gorszy dzień musicie mieć tą książkę w swojej biblioteczce i u mnie sprawdziła się ona idealnie. Przeczytam kilka porad i od razu mam lepszy humor! ??

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Pokaż wszystkie recenzje