Bajkomat. Nowe bajki plasterki na dziecięce rozterki

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2019-08-08

Pan Bajkomat, niezwykła maszyna opowiadająca bajki, potrafi też słuchać i doskonale wie, jakie problemy trapią serca dzieci. Dlatego opowiada różne historie, by podpowiedzieć najmłodszym, jak mogą sobie poradzić z niełatwymi sytuacjami. Pomaga przepędzić dziecięce lęki oraz smutki i pokazuje, że często to, co wydaje się nam straszne i tragiczne, można zamienić w coś bardzo dobrego.

Każdy i każda z was znajdzie tu historię dla siebie. Poznacie m.in. Księżną Smutencję, której nie cieszyło absolutnie nic (nawet tort landrynkowy!), zawstydzoną swoim wyglądem Balbinę czy biedronkę Hanię, która chorowała całą wiosnę i wyniknęły z tego niespodziewane kłopoty.

Wyruszcie w kolejną podróż do Królestwa Bajkolandii!

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Bajkomat. Nowe bajki plasterki na dziecięce rozterki

Opinie o książce - Bajkomat. Nowe bajki plasterki na dziecięce rozterki

W parku stoi stara maszyna do opowiadania bajek, która już gdzieniegdzie zardzewiała, ale dzieci ją uwielbiają, bo zawsze ma dla nich czas i mądrą opowieść na pocieszenie smutków. Bajkomat opowiada historię o Zielonym Elfie, który ma robić coś zupełnie nowego i nieznanego, co jest dla niego problemem i bardzo się boi czy sobie poradzi; o Wróżce Sprzątuszce, która od rana do wieczora porządkuje szkoły, domy, sklepy, fabryki i z powodu, że robiła to ciągle sama zachorowała z przemęczenia; o Jeżu Mateuszu samotnie przemierzającym las, bo nie ma przyjaciół w nowym miejscu zamieszkania; o Kumci i Rechci, które się często kłócą; o Czarnopiórce robiącej wszystko po swojemu i wiele innych. Bajkomat cały wypełniony jest opowieściami i dzieli się nimi z dziećmi. Każdy z bohaterów bajek ma jakieś problemy, lęki lub przeżywa negatywne emocje, ale stary robot pomaga je rozwiązać, jest jak plasterek na bolące kolano. Dzięki tym mądrym bajkom dzieci oswajają swoje lęki związane z nowym miejscem i obowiązkami. Mają poczucie, że są ważne i potrzebne, że w nowym otoczeniu dzięki uśmiechowi nawiążą nowe przyjaźnie i przestaną tęsknić za dawnym domem. Uczą się, że trzeba być odpowiedzialnym za swoje otoczenie, że należy zwrócić zgubę właścicielowi, gdy go znamy, a także jak ważna jest zgoda, praca, pomoc innym w potrzebie oraz wspólne rozwiązywanie problemów. ,,Uśmiech jest najlepszym zaklęciem na świecie!" a ta książka na pewno sprawi radość dzieciakom, zaś dla rodziców i wychowawców będzie doskonałą pomocą w procesie wychowywania. Dodam, że książeczka jest starannie wydana, ma twarde okładki, bardzo dobrej jakości papier, a kolorowe ilustracje wykonała Anna Gensler. Polecam:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak0
Okładka ksiązki - Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki

,,Pan Bajkomat miał swoje ulubione miejsce w alejce w parku. Stał tam tak długo, że nikt nie potrafił policzyć, ile minęło wiosen, lat, jesieni i zim...

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown