Bajkowa włóczęga

Co się stanie, gdy pęknie kryształowa szyba pomiędzy naszym światem a komputerową biblioteką, w której półki uginają się od książek z bajkami? A co będzie, jeśli przez rozbite drzwi między światami do fantastycznej krainy dostanie się rodzeństwo, Marta i Marcin? Czy odnajdą drogę, zabłąkani wśród ścieżek, z których każda prowadzi do innej opowieści? A może kot o szmaragdowym nosie i zrzędzący kruk Alfred Manfred pomogą im wrócić do domu? Kim jest mieszkająca w domku z piernika mała czarownica Borówka? Jaką rolę w całym zamieszaniu odgrywa straszliwy czarodziej mieszkający na skraju Wielkiego Lasu? I wreszcie najważniejsze pytanie: co zrobić, żeby uratować Słońce bajkowego świata przed zgaśnięciem, zanim malowany zegar pokaże północ? Pełna zaskakujących zwrotów akcji i niezwykłych perypetii, a przy tym skrząca się humorem historia wędrówki dwojga bohaterów przez świat bajek, także tych znanych z wierszy Tuwima. Opowieść o komputerach i książkach, o włóczędze po nieznanych ścieżkach i o sile przyjaźni.

Informacje dodatkowe o Bajkowa włóczęga:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2009-12-14
ISBN: 978-83-7568-230-4
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Artur Piątek

Kup książkę Bajkowa włóczęga

Bajkowa włóczęga - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023, Miałam, Dla dzieci,

Dwójką dzieci wyrusza w niesamowita przygodę przez baśniowa krainę, gdzie spotkają postacie znany z wielu baśni i wierszy dla dzieci. Ich przewodnikiem jest niezwykły kot. Dosyć ciekawa historia, jest trochę inna niż zwykle.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska