Ballada o przestępcach

Średniowieczna Anglia i dwóch chłopców, którzy będą musieli stoczyć walkę o przeżycie. W drodze do Londynu wędrowna trupa zostaje napadnięta przez szajkę bezwzględnych łotrów. Dochodzi do masakry, z której uchodzi z życiem dwóch chłopców: ośmioletni Gilbert i dwunastoletni William. Bandyci zabierają dzieci do podlondyńskiej mieściny, gdzie chłopcy przechodzą szkolenie żebracze, poznają czym jest gniew i cierpienie. Wkrótce bracia zostają rozdzieleni. Gilbert jest szkolony na mordercę, William zaś uczy się złodziejskiej sztuki. Na ich drodze czai się wiele niebezpieczeństw, a poczucie spokoju jest tylko złudzeniem… Pełna zwrotów akcji opowieść o walce i miłości w bezwzględnym świecie łotrzykowskich porachunków.

Informacje dodatkowe o Ballada o przestępcach:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-08-31
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7976-472-3

Kup książkę Ballada o przestępcach

Ballada o przestępcach - opinie o książce

Avatar użytkownika - staszekr
staszekr
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 4, Przeczytałem,
Znakomity początek, ale czym dalej w las... tym bardziej brakowało autorowi pomysłów. Poczytać można, ale nie bardzo jest się czym zachwycać. Mocna "czwórka".
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Już na samym wstępie napiszę, że przeszłam przez trzy etapy zachwytu nad tą książką. Pierwszym etapem była okładka, która od razu przyciągnęła moje spojrzenie ,a jak później się okazało również trafnie oddaje cały klimat książki. Następnym etapem był opis, który wzbudził moje zainteresowanie i sprawił, że nie mogłam doczekać się poznania tej historii. Ostatnim punktem była sama treść- przygoda, która towarzyszyła mi już od pierwszej strony i którą pochłonęłam z ogromną przyjemnością. ,,Ballada o przestępcach" to przygodowa powieść historyczna osadzona w średniowiecznej Anglii, a dokładnie mówiąc Londynie i jego okolicach. Cała historia rozpoczyna się tragicznymi wydarzeniami, które spotykają rodzinę wędrownych cyrkowców- zostają oni napadnięci w lesie przez grupę bandytów i bestialsko zamordowani. Z życiem uchodzi tylko dwójka chłopców: dwunastoletni William oraz ośmioletni Gilbert. Chłopcy trafiają do gildii, w której każdy ma swoje miejsce oraz zadania do wykonania; w której panuje hierarchia i obowiązują reguły oraz kodeksy. Oboje przez kilka pierwszych lat szkoleni są do roli żebraków, przez ten okres zaczynają zapominać o wydarzeniach z przeszłości, godzą się z losem i przywiązują do miejsca, w którym przyszło im teraz żyć. Po pewnym czasie jednak zostają rozdzieleni i przygotowywani do całkowicie innych ról: William ma stać się jednym z najlepszych złodziei, natomiast Gilbert jest szkolony do roli mordercy. Właśnie tak stajemy się świadkami przemiany dwóch wystraszonych małych chłopców w dorosłych bezwzględnych mężczyzn. Książka wciąga już od pierwszych stron i gdybym tylko miała taką możliwość to przeczytałabym ją w jeden dzień. Ciężko było się oderwać od niej nie myśląc co może wydarzyć się dalej. Autor nie stroni od brutalności, krwi a także wulgarnego języka co dla mnie jest wielkim plusem ponieważ książka stała się dosadna i wywołuje u czytelnika więcej emocji. W całej historii nie zabrakło również kobiet, skrajnych uczuć, krwawych walk i zdrad, a mimo, że przygoda toczy się w swoim tempie nie brakuje też wielu zaskakujących momentów i zwrotów akcji. Muszę również wspomnieć o bardzo realistycznie oddanym klimacie średniowiecznej Anglii, autor opisał tak szczegółowo otoczenie i panującą tam atmosferę, że czytelnik bez problemu przenosi się wyobraźnią w te miejsca i czuje jakby aktualnie naprawdę tam się znajdował. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że warto czytać książki polskich pisarzy. Zdecydowanie jest to jedna z lepszych pozycji jakie przeczytałam w tym roku i z czystym sumieniem polecam ją każdemu, a zwłaszcza wielbicielom średniowiecza i przygodowych książek historycznych, wszystkim miłośnikom Anglii sprzed 700 lat oraz koneserom dobrej lektury.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-02-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020, przygoda,

Większość bardzo dobra, ale sama końcówka niestety mnie nie zadowala.

Avatar użytkownika - barwinka
barwinka