Bar przy plaży

Emma Dunne przejęła stworzoną przez ojca firmę poligraficzną w Dublinie i przez ponad dziesięć lat prowadziła ją, nie myśląc o swoim życiu prywatnym. Kiedy otrzymała propozycję, by sprzedać drukarnię, postanowiła przemyśleć problem z dala od domu. Korzystając z okazji, że jeden z klientów zamiast spłaty długu przepisał na nią bar stojący na plaży w Fuengiroli, wyjechała do Hiszpanii. Okazało się, że bar ma poważne kłopoty. Prowadząca go Maria i jej pomocnik Kevin Joyce padli ofiarą nieuczciwego księgowego, który od wielu lat, za zgodą poprzednich właścicieli, nie płacił podatków. Początkowo Emma zamierzała zamknąć lub sprzedać popularną wśród turystów knajpkę, ale kiedy zaprzyjaźniła się z jej pracownikami, decyzja ta już nie wydawała jej się tak oczywista

Informacje dodatkowe o Bar przy plaży:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2008-07-03
ISBN: 978-83-245-8620-2

Kup książkę Bar przy plaży

Bar przy plaży - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2014-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014 ,
Costa del Sol, Fuengiroli, Bar U Pedra te trzy słowa łączą się w jedno - Hiszpania. Do niej właśnie przeniesie nas na kartach swojej powieści Kate McCabe. Poznajemy czwórkę głównych bohaterów: młodych, pięknych, niezależnych, którzy w Fuengiroli szukają nie tylko wypoczynku i słońca, lecz również odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości. Tak się składa, że wszyscy są Irlandczykami i spotykają się nie gdzie indziej tylko w barze U Pedra. Emma Dunne bardzo wcześnie przejęła rodzinną firmę poligraficzną, którą prowadziła dziesięć lat. Dostała bardzo korzystną propozycję sprzedaży drukarni, nad którą postanowiła się zastanowić z dala od domu. Jeden z jej klientów stał na skraju bankructwa i w ramach spłaty długu przepisał na nią akt własności baru stojącego na plaży w Fuengiroli. Tam właśnie swe kroki skierowała Emma. Claire ma nadopiekuńczą matkę, która chce kontrolować i układać życie córki. Ta jednak nie ma na to najmniejszej ochoty. Po zdobyciu dyplomu uznanej uczelni prawniczej wyjeżdża z koleżanką na Costa del Sol. Tam poznaje Matthew, który prowadzi sprzedaż nieruchomości. Zaczyna pracę u niego. Ich relacje stają się coraz bardziej zażyłe. Wracają do Irlandii, gdzie otwierają biuro nieruchomości. Gdy Claire odkrywa, że nie jest jedyną kobietą w życiu ukochanego rozstaje się z nim. Pracuje w Irlandii, jednak cały czas tęskni za słoneczną Hiszpanią. Wraca na Fuengiroli, aby zastanowić się nad swoim życiem. Mark to właściciel znanej firmy reklamowej. Na niwie zawodowej odnosi sukcesy, poślubił wymarzoną kobietę, która po latach starań zaszła w upragnioną ciążę. Niestety, szczęście Marka zostaje zburzone, gdy ukochana żona ginie w wypadku samochodowym. Po rozmowie z księdzem Michaelem Mark postanowił wyjechać na wakacje, aby odpocząć i zrelaksować się. Miejscem wypoczynku miała być słoneczna Costa del Sol. Kevin odwrotnie do Emmy nie chciał prowadzić rodzinnego interesu. Stało się to kością niezgody pomiędzy nim a ojcem. Grał w kapeli rockowej i to miał być jego sposób na życie. Z czasem okazało się, że w branży muzycznej nie odnosi większych sukcesów. Kolejnym ciosem okazało się wydziedziczenie go przez ojca w testamencie. Wyjechał do Hiszpanii, gdzie zaczął pracować w barze U Pedra. Polubił to miejsce i swoją nową pracę. Książkę Kate McCabe można podzielić na dwie części. W pierwszej poznajemy losy bohaterów przed wspólnym pobytem na Fuengiroli, i jest to według mnie ciekawsza cześć. Druga cześć, ta właściwa, to spotkanie bohaterów w barze U Pedra. Tutaj autorka poszła na skróty i sprawiła, że akcja powieści stała się bardzo przewidywalna. Cztery samotne osoby spotykają się i łączą się w pary. Z tego połączenia wychodzi romans z domieszką dramaturgii. Szkoda, że dobrze zapowiadająca się powieść obyczajowa została zamieniona w tanie czytadełko. "Bar przy plaży" znajdzie swoich zwolenników wśród amatorów wypoczynku w ciepłych krajach oraz tych, którzy lubią, w ramach odskoczni od ambitniejszej lektury, przeczytać coś lżejszego.