Baśnie braci Grimm. Audiobook

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-02-14
Czas trwania:0
Czyta: Jerzy Stuhr

Baśnie braci Grimm należą do klasyki literatury światowej. To właśnie w tych opowieściach po raz pierwszy pojawiły się takie zwroty, jak "dawno, dawno temu" czy "za górami, za lasami". Teraz możemy przypomnieć je sobie w nowym, świetnym tłumaczeniu Elizy Pieciul-Karmińskiej. Czyta Jerzy Stuhr - artysta nieprzeciętny, wybitny aktor, uznany i nagradzany scenarzysta oraz reżyser filmowy. Poza tym - znakomity lektor, a zarazem interpretator literatury polskiej i światowej. Z lekkością i wdziękiem potrafi oddać ducha gawęd ludowych, wprowadzając do nich nutę dramatyzmu, szczyptę ironii, a nade wszystko poczucie humoru.

Kup książkę Baśnie braci Grimm. Audiobook

Opinie o książce - Baśnie braci Grimm. Audiobook

Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki, wyzwanie - Media Rodzinna,
Pięknie wydany zbiór. Różni się od infantylnych, przesłodzonych i uproszczonych wersji mocno odbiegających od oryginału. Czytelnikowi towarzyszą nie tylko radość i ciekawość, ale także napięcie i strach, wbrew pozorom potrzebne młodemu czytelnikowi. Interesująca szata graficzna.
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Książki z lat dzieciństwa ;)

Wbrew pozorom książka nie dla dzieci. Baśnie w niej zawarte stanowczo odbiegają od tych, które znamy. Jest dużo przemocy i opisów totalnie nie dla dzieci. Chyba, że ktoś chce żeby jego dziecku śniła się odcięta skrzynią dziecięca głowa. Ale dal dorosłych polecam z czystym sercem jako formę oderwania się od rzeczywistości.

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Przeklęta bariera. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Młoda wdowa (lat 25 mniej więcej) zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zatrzymuje się na nocleg w zajeździe, a rankiem... jest co prawda w tym...

Pierwsza Książka Mojego Dziecka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pierwsza Książka Mojego Dziecka

Drodzy Rodzice Otrzymaliście właśnie wielki dar od losu – własne dziecko. I macie niezwykłą szansę, by wychować je na mądrego i szczęśliwego człowieka...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś