Baśnie Braci Grimm

Ocena: 3 (1 głosów)
Inne wydania:

Cykl baśni spisanych przez niemieckich pisarzy i językoznawców, braci Wilhelma i Jacoba Grimmów i opublikowany w roku 1812 (tom I) i w roku 1815 (tom II) roku. Zbiór ten, powstały na podstawie wieloletnich badań podań, mitów i opowieści ludowych, stał się klasyką literatury, przetłumaczoną na wiele języków. Bracia Grimm, w publikowanych baśniach, zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących, stąd charakterystyczne dla tych opowieści okrucieństwo.

Informacje dodatkowe o Baśnie Braci Grimm:

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: b.d
Liczba stron: 411

więcej

Kup książkę Baśnie Braci Grimm

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Baśnie Braci Grimm - opinie o książce

    Pamiętacie jeszcze, kiedy będąc jeszcze dziećmi, z radością przychodziło się wieczorem do mamy z książką w ręku, prosząc o przeczytanie chociaż jednej baśni? Z jaką radością śledziło się losy Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Jasia i Małgosi? A potem zapadało się w sen, który obfitował w magiczne stworzenia, delikatne i dobre postaci.

    To teraz weźmy do ręki oryginalne wydanie Baśni Braci Grimm. Czy gwarantowane spokojne i przyjemne sny? Raczej nie. Morderstwa, odcinanie głowy? Czemu nie. Szczęśliwe zakończenia? Zdarzają się. Gwarantowane jednak nie są.

    Czytanie pierwszego tomu Baśni Braci Grimm było dla mnie bardzo dziwnym przeżyciem. Z jednej strony poznanie baśni w oryginale było nie zwykle interesujące, z drugiej strony-nie zachwycało. Może to dlatego, że przeczytałam całość za jednym zamachem, przez co dostrzegłam bardzo wiele baśni, które różniły się tylko drobnymi szczegółami. Niektóre z nich zestarzały się i nie były już w pełni zrozumiałe. Przemoc nie przeszkadzała mi, chociaż raczej nie przeczytałabym tego dziecku. 

Mimo wszystko warto sięgnąć po tę pozycję. Myślę, że każdy powinien poznać, chociaż kilka baśni w oryginale i przekonać się jak bardzo różnią się od współczesnych wersji.

Link do opinii
Inne książki autora
Świeżym okiem. Żyli długo i szczęśliwie, póki nie umarli. Nieznane baśnie braci Grimm
Wilhelm Grimm0
Okładka ksiązki - Świeżym okiem. Żyli długo i szczęśliwie, póki nie umarli. Nieznane baśnie braci Grimm

Bracia Grimm nie dla dzieci. Bez upiększeń, bez cenzury i bez prawienia morałów - za to z mocnymi ilustracjami pełnymi charakteru i czarnego humoru. Wybór...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy