Baśnie Śnieżnego Lasu

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Pięknie opowiedziana, inspirowana rosyjskim folklorem baśń o dziewczynce, która musiała znaleźć w sobie nadludzką siłę, aby wyruszyć w podróż do poznania prawdy o sobie.

Nowa opowieść Sophie Anderson, autorki ,,Domu na kurzych łapach".

Kiedy Janka była dzieckiem, znaleziono ją w lesie tuż przy jaskini niedźwiedzicy. Dziś dziewczynka wzrostem i siłą przewyższa nie tylko swoich rówieśników, ale nawet niektórych dorosłych. Dlatego zyskała przydomek Janka Niedźwiedzica.

Pewnego dnia spostrzega, że jej nogi zamieniły się w... łapy niedźwiedzia! Aby odkryć, dlaczego tak się stało, musi poznać tajemnicę swojego pochodzenia. Postanawia wyruszyć do Śnieżnego Lasu, ponieważ czuje, że tam odkryje prawdę.

Czy z pomocą przyjaciół, mimo wielu przeciwności, uda jej się dowiedzieć, kto rzucił na nią niedźwiedzią klątwę, i z powrotem powrócić do ludzkiego świata?

Informacje dodatkowe o Baśnie Śnieżnego Lasu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788367014298
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: The Girl Who Speaks Bear
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Baśnie Śnieżnego Lasu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Baśnie Śnieżnego Lasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - nikolakowalska
nikolakowalska
Przeczytane:2021-12-19,

Q: Czujecie klimat świąt, a jak nie ich to chociaż zimy? 

 


„Baśnie śnieżnego lasu” są przepiękną książką, która rozczuli nawet najtwardsze serca! Wiele elementów magicznych idealnie wkomponowanych w klimatyczny las, który otacza biały puch. Cudowanie przedstawiona droga do pokonywania własnych słabości i poszukiwaniu własnego ja.

 


Dodatkowo książka inspirowana jest pewnym rosyjskim folklorem, w którym to dziewczynka używała swej przeogromnej siły, aby odszukać własne przeznaczenie! Jak na każdą baśń przystało w pozycji znajdziemy morał! 

 


Jak ja polubiłam główną bohaterkę, tak bardzo jej kibicowałam, przeżywałam te wszystkie wydarzenia razem z nią!

 


 Książkę czyta się naprawdę szybko, rozdziały są krótkie, a w nich często jakieś ludowe opowieści, oczywiście oddzielone. Po woli dostajemy klucze, którymi później otworzymy potężne drzwi i dowiemy się, dlaczego nogi Janki zamieniły się w niedźwiedzie! 

 


Wydawnictwo zrobiło kawał dobrej roboty, jeżeli chodzi o szatę graficzną „Baśni śnieżnego lasu”. To jest naprawdę przepięknie wydane. Uwierzcie mi przepadnięcie!

 


8⭐

Link do opinii
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-12-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2023, Mam,

Bardzo dużą wagę przykłądam do tego, by książka była piękna. Na szczęście stopniowo, już od kilku lat, na czytelniczym rynku polskim coraz częściej, pomiędzy kolorowymi straszydłami, które biją po oczach pstrokacizną barw ,można wynaleźć pozycje prezentujące wyższy poziom estetyki. Nawet wśród książek dla dzieci. Do takich należą również "Baśnie śnieżnego lasu", gdy tylko je zobaczyłam, wiedziałam że szybko muszę tą książkę mieć. I jeśli chodzi o estetykę nie zawiodłą mnie. Również niektóre elementy historii ujęły mnie za serce: niedźwiedzica Caryna, która rozkoszuje się niedźwiedzim życiem i samowolny dom na kurzych łapach. Jednak sama historia jest dla mnie o wiele za szybka i zbyt przemoralizowana - przypomina amerykańskie filmy dla dzieci. Dlaczego większośc dorosłych uważa, że dzieci są tak głupie, że nie potrafią wyciągnąć własnych wniosków z historii, jeśli nie poda się im ich na talerzu z wielkim podświetlonym napisem "TO O TO W TEJ HISTORII CHODZI I MASZ TO ZAPAMIĘTAĆ"?

Link do opinii

Powieść Sophie Anderson to wypełniona magią, inspirowana słowiańskim folklorem baśń dla dzieci i młodzieży, która opowiada o sile przyjaźni, zaufaniu, akceptacji i rodzinie. Główna bohaterka wyrusza w podróż, podczas której uczy się, czym są miłość i wsparcie. Na swojej drodze dziewczynka spotyka niezwykłe postacie, które służą jej pomocą i wsparciem podczas niebezpiecznych przygód i uczą ją, jak nie bać się swojej inności.

,,Baśnie śnieżnego lasu" to mądra i wartościowa, pięknie napisana powieść, która zaczaruje małych i dużych czytelników.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - meridazielona
meridazielona
Przeczytane:2022-01-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Kolejna książka Sophie Anderson inspirowana rosyjskim folklorem. 

 

Przepiękna opowieść o Jance Niedźwiedzicy, dziewczynce która nie wie kim jest, kim są jej prawdziwi rodzice. Aby się tego dowiedzieć muwis uwierzyć w siłę przyjaźni i wyruszyć na niebezpieczną wyprawę w gląb Śnieznego Lasu.

 

Czy jej się uda, kogo spotka po drodze i jak niebezpieczna będzie jej podróż? Tego dowiecie się z książki. A jeżeli tak jak ja uwielbiacie baśnie rosyjskie, to koniecznie musicie ją przeczytać.

Link do opinii

Bardzo przyjemna książka, utrzymana w baśniowym klimacie. I jak na baśń przystało, ma bardzo fajny morał.

Link do opinii
Inne książki autora
Zaklinaczka burz
Sophie Anderson0
Okładka ksiązki - Zaklinaczka burz

Piękna powieść Sophie Anderson, autorki takich czarujących baśni, jak ,,Dom na kurzych łapach", ,,Baśnie Śnieżnego Lasu" i ,,Zaczarowany zamek"! Linnet...

Śnieżna dziewczynka
Sophie Anderson0
Okładka ksiązki - Śnieżna dziewczynka

Pierwszy śnieg ma magiczną moc... Tasza wraz ze swoim dziadkiem lepi śnieżną dziewczynkę i marzy o tym, żeby ożyła. Gdyby tylko takie pragnienie mogło...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy