Bazy danych. Podstawy projektowania i języka SQL

Faza projektu, czyli jak opracować tabele i określić zależności między nimi Faza implementacji, czyli jak przejść od projektu do tworzenia fizycznej bazy Faza trzecia, czyli jak czerpać informacje z bazy danych w nowoczesnych aplikacjach Bazy danych są dziś tworzone na potęgę i wykorzystywane niemal na każdym kroku. Od czasu pojawienia się komputerów osobistych, internetu i potężnych serwerów ilość danych wymagających zapisania i przetworzenia wciąż wzrasta, a ich sensowne posegregowanie, zapewnienie integralności, łatwości przeszukiwania i możliwości analizowania to umiejętność na wagę złota. Jeśli chcesz ją zdobyć lub udoskonalić, ta książka na pewno Ci w tym pomoże.

Znajdziesz tu klarowne, jasne informacje dotyczące kolejnych etapów projektowania oraz implementacji bazy danych, z podziałem na dwie odrębne metody — modelowanie i normalizację. Poznasz obszerne podstawy języka SQL — pojęcia, typy danych, składnię i całe zestawy poleceń — i na konkretnych przykładach zobaczysz, jak używać tego języka. Zrozumiesz też, do czego służy język zapytań i co można zrobić przy użyciu języka DML. To pozwoli Ci z łatwością wykonać ćwiczenia utrwalające, a gdy skończysz będziesz gotowy zmierzyć się z budową własnej bazy!
Modelowanie logiczne
Normalizacja danych
Język baz danych SQL
Język zapytań DQL — polecenie SELECT
Język manipulowania danymi — DML
Język definiowania danych — DDL
Proces logowania do bazy

Twoje dane w dobrej bazie to klucz do sukcesu!

Informacje dodatkowe o Bazy danych. Podstawy projektowania i języka SQL:

Wydawnictwo: Helion