Beautiful Monster

Lucas Darkweel to uosobienie zła, najgroźniejszy człowiek, jakiego można sobie wyobrazić. Okala go mrok a makabryczna przeszłość sprawia, że zostaje zabójcą. Poluje na tych, którzy odebrali mu wszystko, co kochał, i nie liczy na rozgrzeszenie. Po latach służby wojskowej stał się obiektem tajnego eksperymentu, który obdarzył go nadzwyczajnymi zdolnościami, ale równocześnie obudził w nim potwora.

Selena Brown nienawidzi siebie i swojego życia. Jest samotną matką zdaną na łaskę bezwzględnych ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, żeby zmusić ją do współpracy. Jest też naukowcem - wybitną specjalistką w dziedzinie badań nad DNA. To ona jest odpowiedzialna za to, co stało się z Lucasem. Za to, że przeistoczył się w monstrum.

Co się stanie, kiedy po latach ich drogi znowu się przetną? Co powstanie z połączenia strachu, nienawiści i fascynacji? Czy możliwe, żeby tragiczna, skomplikowana przeszłość skrywała jeszcze więcej ponurych tajemnic?

Informacje dodatkowe o Beautiful Monster:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-03-13

Tagi: Romans erotyczny

Kup książkę Beautiful Monster

Beautiful Monster - opinie o książce

Lucas kiedyś był naprawdę szczęśliwy, miał narzeczoną, która była z nim w ciąży. Jednak to było i już nie wróci. Został eksperymentem, zniszczyli mu życie, zabrali wszystko to, co kochał. Teraz stał się mutantem i ma tylko jeden cel, dorwać wszystkich odpowiedzialnych za eksperyment i zabić nie mając litości, tak jak i oni nie mieli.
Selena tak naprawdę nie ma wpływu na swoje życie. Jest w rękach niebezpiecznych ludzi, dla których liczy się tylko jej mózg. Zmuszają ją do eksperymentów na ludziach i to takich, które zabijają. Nie chce tego robić, jednak jest samotną matką, a oni grożą jej córeczce. Nienawidzi tego, kim przez nich się stała, ma ogromne wyrzuty sumienia, jednak wie, że z jej sytuacji nie ma wyjścia.
To ona jest jego kolejnym celem, to ją ma zlikwidować. Jak dotąd nigdy się nie zawahał, jednak w Selenie jest coś, co nie pozwala mu jej po prostu zabić. Czuje, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a na dodatek coś ją do niej ciągnie i to nie tylko jego ludzką, ale również tę wilczą część. Jaka okaże się prawda? Co połączy tę dwójkę? Czy będą mieli szansę na szczęśliwe zakończenie?

Pierwszy tom mnie zachwycił i z niecierpliwością czekałam na tom drugi. Nie będę ukrywać, że moje oczekiwania nie były małe, jednak autorka spełniła je wszystkie. Książka była po prostu świetna, wciągająca, wywołująca wiele emocji. Czytało się ją bardzo szybko. Dość dużo się w niej działo, a to sprawiło, że nie dało się z nią nudzić (przynajmniej ja nie nudziłam się ani przez chwilę). Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć.

Głównych bohaterów mamy dwoje, książkę czytamy zamiennie ich oczami. To wiele wnosi, pozwala zrozumieć pewne zachowania. Oboje są postaciami ciekawymi, dobrze wykreowanymi, oboje polubiłam, a ich losy śledziłam z przyjemnością.

„Beautiful Monster” to książka, do której miałam niemałe oczekiwania i spełniła je w 100%. Według mnie jest świetna i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

👀 Po raz drugi wchodzimy w bezwzględny świat osób,które testują antidotum na ludziach.Dla nich liczy się cel i każdy martwy człowiek jest mało znaczącym elementem w badaniach!

👀Poznając Lucasa mamy o nim jak najgorsze zdanie.Jest bezwzględny i bezlitosny.Instynkt zwierzęcy rządzi nim,zostawiając po sobie trupy.Cel zniszczenia całej organizacji i osób w nich pracujących jest postawiony na pierwszy plan!Swoją determinacja i walką o wyznaczony cel nie liczy się z nikim!

👀Autorka fenomenalnie łączy fantastykę z romansem.Człowiek-zwierzę i jego nieokiełznane instynkty doprowadzajà do sytuacji w których krew leje się strumieniami.To nie zniechęca naukowców do zaniechania działań,wręcz jest odwrotnie!Daje motywację do większego czynienia zła!

👀Pomiędzy zemsta odnajdujemy czystą miłość do dziecka,strach przed jego chronieniem oraz manipulacje,której trzeba się poddać!
Każdy element historii łączy fabułę w jedną całość powodując,że czyta się książkę z zapartym tchem!Pojawiajacy się nagle postacie drugoplanowe oraz ich niegodziwe działania wzbudziły niepokój o życie naszych bohaterów!

👀Gwarantuje,że nie będziecie się nudzić z tą lekturą!Krwiopijne bestie,zemsta i bezlitosne działania przyprawia o szybsze bicie serca.Jednak to sprawi,że historia zostanie długo w pamięci.
💚P O L E C A M💚

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorka tym razem stworzyła historię, będąca połączeniem romansu z pewnym wątkiem fantasy (zmutowany mężczyzna) i motywem hate love, co nie ukrywam zrobiło na mnie pozytwyne wrażenie. Powieść wprowadza czytelnika w brutalny i krwawy świat bohaterów, którzy serwują nam ogrom emocji. Umiejętna poprowadzona narracja, trzyma czytelnika w napięciu do samego końca, a dynamika akcji wciąga od pierwszej strony. Jest niebezpiecznie, groźnie, ale też namiętnie, pikantnie i romantycznie. Uwagę przykuwa główny, tytułowy bohater, który wskutek przeprowadzonego eksperymentu walczy z sercem, rozumem i zwierzęcymi instynktami, które przejmują dowodzenie w stosunku do Seleny. Ta dwójka to chodzący wulkan emocji i pożądania... stojąc po przeciwnej stronie barykady, ciężko i ukryć swoje uczucia. A co będzie, kiedy połączą siły? Selena ma córkę i to ona stanowi poniekąd ogniwo scalające naszych bohaterów. Spędziłam naprawdę miłe chwile z Lucasem i Seleną, których wewnętrzne rozterki i problemy zostały tu fajnie wyeksponowana. Sam pomysł na fabułę był nietuzinkowy...i pomimo, że momentami żałowałam że nie poznałam wcześniej pierwszej tomu, bo wydaje mi się, że niektóre wątki byłyby dla mnie jaśniejsze, to całokształt powieść odbieram bardzo dobrze i dlatego mogę wam ją polecić...

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
Propozycja szefa
I.M. Darkss0
Okładka ksiązki - Propozycja szefa

Jacob Parker ma to, czego inni zazwyczaj tylko pragną: pieniądze, władzę i kobiety. Uważa, że świat istnieje wyłącznie po to, by spełniać wszystkie jego...

121 łez
I.M. Darkss0
Okładka ksiązki - 121 łez

Przeszłość, która ją prześladuje. Przyszłość, której się boi. Mężczyzna, o którym nie może przestać myśleć. Emily jest młodą, atrakcyjną kobietą...