Bez opamiętania

BEZ OPAMIĘTANIA to opowieść o tym, jak dalece jesteśmy gotowi okłamywać samych siebie, by tylko zaspokoić pragnienie bycia kochanym, lecz także i o tym, jak trudno jest nie wykorzystywać słabości ludzi i jakie brutalne bywają rezultaty tego wszystkiego. Lena Andersson przedstawia w swojej powieści jak to jest, kiedy przeżywa się gwałtowną pasję, nie mogąc w pełni się w niej pogrążyć. Jest to szczegółowe studium władzy i opętania. Opowieść na zmianę spokojna i bardzo bolesna.

Ester Nilsson jest poetką, eseistką i rozważną osobą, żyje w rozsądnym związku z podobnym sobie mężczyzną. Aż pewnego dnia przyjmuje zamówienie na przygotowanie odczytu o twórczości artysty Hugona Raska. Od tej chwili cała jej egzystencja będzie uzależniona od na pozór niewinnego pragnienia bycia z nim. Podczas odczytu artysta siedzi na sali, słucha, głęboko przejęty jej kompetencją i przenikliwością sądów. To pierwsze spotkanie tych dwojga. Rozpoczyna się swego rodzaju miłosna historia, banalna w swoim okrucieństwie i wspaniała poprzez swoje całkowite oddanie.

Informacje dodatkowe o Bez opamiętania:

Wydawnictwo: Pi
Data wydania: 2014-10-08
ISBN: 978-83-7836-342-2

Kup książkę Bez opamiętania

Bez opamiętania - opinie o książce

Avatar użytkownika - kowalski8
kowalski8