Bez Planu B

Renata ma wspaniałą rodzinę, wciąż jednak szuka poklasku w towarzystwie i w życiu zawodowym. Ewa zaś jest singielką, która stawia na karierę w korporacji. Nie ma czasu na rodzinę, przyjaźń czy choćby przelotne romanse. Niespodziewanie w firmie, w której pracują, dochodzi do zmiany prezesa. Stery w korporacji i w życiu przejmują intrygi, plotki i wzajemne oskarżenia. Przyjaźń kobiet przeradza się w rywalizację, a ich wybory zaskakują. Naraz na ich drodze pojawia się… No właśnie! Co takiego wywróci życie Renaty i Ewy do góry nogami? Czy znajdą w sobie odwagę, by zmierzyć się z igraszkami losu?

Nowa, dynamiczna, pełna polotu, a jednocześnie refleksyjna powieść Wioletty Piaseckiej Bez planu B pokazuje, że trzeba zaufać życiu. To ono pisze najlepsze scenariusze. Wyrzucając nas z siodła, daje szansę na poznanie prawdy o sobie, a niekiedy na znalezienie szczęścia – czasem na innym kontynencie, a czasem we własnym domu.

Informacje dodatkowe o Bez Planu B:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2021-04-20

Kup książkę Bez Planu B

Bez Planu B - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-05-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Bez planu B to opowieść o dwóch przyjaciółkach Ewie i Renacie, które pracują w jednej firmie. Wszystko ulega zmianie gdy stery na stołku prezesa obejmuje Mirosław Siąpała. Ewa traci pracę. Natomiast Renata dzięki swoim licznym intrygom dostaje awans. Ale czy w życiu powinny liczyć się pieniądze i awanse? Czy można chcieć więcej od życia mając rodzinę. Renata uważa że tak. Ma oddanego męża Piotra, który ja kocha i synka Michała. Dostaje awans. Pomimo tego ciągle jej mało.
Ewa natomiast po utracie pracy topi smutki w alkoholu, nie potrafi się odnaleźć, staje na tak zwanym życiowym zakręcie. Stawia wszystko na jedną kartę i wyjeżdża na urlop w poszukiwaniu siebie.
Czy Ewie się powiedzie. Co wyniknie z awansu Renaty? Czy przyjaciółki odnajdą i docenią to co w życiu jest ważne? Koniecznie musicie przeczytac książkę.

Świetni bohaterowie od tych pozytywnych po czarne charakterki. Cudowna podróż na Malediwy oraz na misję w Kenii, ale to Polskie miasta urzekły mnie najbardziej(koniecznie muszę odwiedzić Kościółek na wzgórzu).
W książce zostało nam pokazane co w życiu jest ważne. Nie powinny liczyć się awanse, pieniądze tylko dobre relacje rodzinne i czas który możemy poświęcić najbliższym. Czytając książkę możemy się dowiedzieć, że będąc na życiowym zakręcie mamy prawo wyboru,co zrobić że swoim życiem dalej.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, To dlatego, że się boję. Tobie łatwo. Ty raczej nie masz się czego obawiać. Zdolny, wykształcony, przebojowy... Co ci mogą zarzucić? A ja? Mąż fajtłapa i kredyt na nowy wóz na głowie".

Renata jest bezduszną osobą. Los jeszcze nie nauczył jej, że wszystko, co kolorowe, może się szybko skończyć. Bazuje na linii granicznej każdego dnia. Słowo ,,godność" nie mieści się w jej słowniku. Wydaje jej się, że swoim ciałem może osiągnąć wszystko. Próbuje swoich sztuczek na każdym przy kim może cokolwiek zyskać. Nawet gdyby sięgnęła gwiazdki z nieba i tak byłoby jej mało. Czy coś sprawi, że zrozumie swoje błędy?
Ewa jest samotną kobietą z sercem na dłoni. Każdemu uchyliłaby rąbka z nieba, gdyby tylko mogła. Przyjaźni się z Renatą i wciąż wierzy, że każdy może być dobry. Z klapkami na oczach przekona się, że serce może pęknąć na setki kawałków.
Powieść przepełniona intrygami. Niegdyś przyjaciółki, a teraz rywalki, będą musiały stawić czoła nie tylko przeciwnościom, ale i sobie samym. Nie ma nic gorszego niż podążanie po trupach. Z pewnością potępicie postać Renaty, która już od początku pokaże nam pazurki. Ze współczuciem poczytacie o Ewie w której sercu zagości rozpacz i niezrozumienie dla rozwiązłego postępowania dawnej przyjaciółki. Czy jednak dadzą sobie kolejną szansę? Czy Renata zechce odwrócić swój los po tym, jak odkryje tajemnicę cichego męża? Niesamowita książka, którą warto poznać.
Uwielbiam twórczość pani Piaseckiej, gdyż porusza ona w swoich książkach bardzo ważne tematy. Ukazuje nam zazdrość, pieniądze, wykorzystywanie swoich pracowników, zdrady i sprawia, że na końcu na wszystko patrzymy z innej perspektywy. Jej bohaterzy posiadają indywidualne cechy charakteru, które mają na celu pokazać zachowania godne pochwały i te, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Akcja naprawdę jest ciekawa, gdyż wciąż coś się tu dzieje. Sami odczujecie tutaj radość, niesprawiedliwość, oburzenie i spokój. Tak jak byśmy mieli przejść terapię uzdrawiającą. Bardzo dziękuję projektowi Autorom Książek w Obiektywie za możliwość przeczytania tak pouczającej książki.

Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Dawno temu...
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Dawno temu...

Historia ta działa się tak dawno temu, że żaden z żyjących ludzi nie może jej pamiętać. Było to dokładnie dwudziestego czwartego grudnia ponad dwa tysiące...

Sny pachnące poziomkami
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Sny pachnące poziomkami

Pełna wzruszeń opowieść o walce o szczęście i realizację marzeń. Dziewiętnastoletnia Lena, po śmierci ojca, dowiaduje się, że ma zaledwie trzy miesiące...