Bez przedawnienia

Wydział Spraw Otwartych i Niewyjaśnionych to ostatnia szansa na ujęcie sprawców, zanim zbrodnia się przedawni. Praca policjantów z Archiwum X to nie tylko spektakularne sukcesy, jak odzyskanie skradzionego obrazu Moneta czy wyrok skazujący dla potrójnego zabójcy z Opola Lubelskiego, ale też porażki jak ta, gdy mimo dowodów nie udało się zatrzymać mordercy recepcjonistki hotelu w Jaśle. Czy istnieje zbrodnia doskonała? Dlaczego nie wszystkich zbrodniarzy udaje się złapać?

Tomasz Kin
Dziennikarz i autor. Redaktor naczelny Exklusiv. Twórca pierwszego radiowego talk-show „7 Grzechów Głównych” – Antyradio i „Rezerwat” – radio PIN. Przez 4 lata lat w radiowej suterenie przesłuchiwał najgłośniejszych twórców muzyki niezależnej, tworząc pionierską audycję z muzyka na żywo – radio Roxy. Przez 9 lat prowadzący programy w TVN Style i TVN Warszawa. W 2016 objechał świat, by spotkać się z polskimi emigrantami w dokumentalnym 10 odcinkowym cyklu „Sukces Nie Zna Granic”. Miłośnik wywiadów z niezwykłymi postaciami życia publicznego. Pisał felietony do Razem, Wprost i Zwierciadła.

Informacje dodatkowe o Bez przedawnienia:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Tagi: reportaż archiwum X

Kup książkę Bez przedawnienia

Bez przedawnienia - opinie o książce

?Kolejna pozycja z serii true crime. Tym razem postanowiłam sięgnąć po śledztwa prowadzone przez Polskie Archiwum X.
?Książka zdecydowanie dla zainteresowanych kryminologią w pełnym tego słowa znaczniu.
Sprawy mają tu małe znacznie natomiast największy nacisk to dydaktyka.
?Daktyloskopia i system AFIS, baza DNA czy zbieranie dowodów. Wszystkich szczegółów dowiecie się z tej książki.
?Czy istnieje zbrodnia doskonała? Jak mówią policjanci - tak. Wiadomo kto popełnił zbrodnię ale nie ma twardych dowodów i sprawcą może cieszyć się wolnością. Są też sprawy, które mimo upływu czasu nie zostają rozwiązane i takie właśnie trafiają do Archiwum X.
?Jak mówią policjanci, w każdej sprawie jest jakiś punkt zaczepienia i on nadaje kierunek śledztwu. Niestety, często jest on przeoczyony a po latach nie da się tego odtworzyć czy sprawdzić.
?Ciekawa książka pod względem dydaktycznym i zainteresowanych tematem krymnologii. Doskonale opisuje pracę policjanta prowadzącego dochodzenie, zbieranie dowodów i całą procedurę.
?Sprawy kryminalne głównie z lat 80tych, jedne lepiej inne gorzej przedstawione.
?Spodziewałam się innej lektury ale kochający suche fakty i pracę kryminologa będą zadowoleni.