Bez reszty

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-09-30

Kontynuacja bestsellerowego ,,Kastora" Wojtka Miłoszewskiego

Początek lat dziewięćdziesiątych. Ludzie Krakowa są podzieleni. Jedni biednieją w oszałamiającym tempie, a inni zastraszająco szybko się bogacą. W mieście pojawia się nowy gang, który toruje sobie ścieżki potworną brutalnością. Przestępczość zorganizowana oraz handel amfetaminą to nowość dla policji, która dopiero co porzuciła starą, milicyjną nazwę. Komisarz Kastor Grudziński musi sobie poradzić ze zmianami w komendzie wojewódzkiej, ale przede wszystkim przekonać swoich przełożonych, że potrzebne są nowe metody działania. Sposoby, z których korzystali do tej pory, nie wystarczą, aby rozbić zorganizowaną przestępczość. Zadania nie ułatwia mu nowa sprawa, która wiąże się z zabójstwami dzieci na terenie Krakowa. Czy komisarz poradzi sobie z nową rzeczywistością i czy wreszcie uda mu się jakoś ułożyć swoje życie osobiste?

Kup książkę Bez reszty

Opinie o książce - Bez reszty

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Zło siedzi w ludziach. A jego najlepszym katalizatorem jest chciwość”.

Lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku to czas ogromnych przemian jakie dokonały się praktycznie we wszystkich dziadzinach życia Polsce. W końcu upada komunizm. Kraków jedno z piękniejszych miast w Polsce i jego ogromna różnorodność mieszkańców. Jedni w zastraszającym tempie się bogacą, inni nie mogą odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości. Są jeszcze ci co z premedytacją wykorzystują nieudolność policji, która po przeorganizowaniu, stawia pierwsze kroki. W mieście szerzy się przestępczość zorganizowana, pojawiają nowe narkotyki. Komisarz Kastor Grudziński dość szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości, jednak w pojedynkę nic nie zrobi. Potrzebne są nowe, skuteczniejsze metody działania, a do tego musi przekonać swoich przełożonych, co w cale nie będzie takie proste. Niespodziewanie, dochodzi do porwań dzieci.

Nerwowe napicie towarzyszy nam przez całą powieść. Brutalność, okrucieństwo, walka o wpływy, pieniądze. A obok zdeterminowany, zawzięty policjant, który za wszelką cenę próbuje odkryć prawdę. Bezradność policji kontra przestępczość, która rozwija się w niepokojącym tempie. Układy, układziki, luki prawne, machlojki, przekręty, korupcja. Krzywda niewinnych dzieci. Alkohol. Ciekawy miłosny wątek umiejętnie w plątany w całość.

Unikalny, specyficzny klimat, spora dawka emocji. Wciągająca, zaskakująca powieść kryminalna. Zakończenie ogromnie mnie zaskoczyło, czegoś takiego kompletnie się nie spodziewałam! Całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie, mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Polecam.

Bardzo lubię od czasu do czasu sięgnąć po książki kryminalne, gdzie głównymi bohaterami są policjanci. Ciekawi mnie ich sposób działania oraz oczywiście sama ich praca, gdzie głównym elementem jest dążenie do rozwiązania sprawy. Tym razem otrzymałam lekturę, gdzie faktycznie to wszystko otrzymałam, niemniej jednak cofnęłam się w czasie o kilkanaście lat, co było jeszcze bardziej intrygujące dla mnie. Nie mam pojęcia jak jest w tych czasach na posterunkach policji, ale właśnie lata dziewięćdziesiąte dokładnie tak mi się kojarzą jak przedstawił je autor.
Bardzo polubiłam zespół policjantów, który był bardzo nietypowym i z początku nie wierzyłam, że ta trójka może coś zdziałać w świecie przestępczym. W końcu zespół ten tworzył alkoholik, emerytowany gliniarz, który już ze służbą się pożegnał i Kastor, choć ten jako jedyny zapowiadał się na ogarniętego. Jak było w ostateczności? Tego oczywiście nie zdradzę. Te postacie zapewne należą do barwnych, takich które dodają do całej fabuły wiele od siebie, oraz są tymi, bez których powieść wiele by utraciła.
Z pewnością nie nudziłam się podczas pochłaniania tej lektury, z ciekawością śledziłam każdy szczegół i muszę przyznać, że nieraz siedziałam jak na szpilkach, zwłaszcza gdy były momenty z małym chłopcem. Ta sprawa wzbudziła we mnie wielkie emocje, a przede wszystkim przeżywałam wtedy chwile grozy.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora i zdecydowanie mogę powiedzieć, że sięgnę jeszcze po inne jego książki. Oczywiście liczę na to, że pochłaniając inne tytuły Wojtka Miłoszewskiego, również nie zaznam nudy.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Kontra. Tom 3
Wojtek Miłoszewski0
Okładka ksiązki - Kontra. Tom 3

Kontynuacja bestsellerowych powieści Inwazja i FARBA. Władimir Putin, który obwołał się carem i postanawia reaktywować Imperium Rosyjskie, posuwa...

Farba
Wojtek Miłoszewski0
Okładka ksiązki - Farba

Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powieści sensacyjnej Wojtka Miłoszewskiego Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie reaktywują dawną potęgę, przywracając...