Bez reszty

Ocena: 4.86 (7 g這s闚)

Kontynuacja bestsellerowego ,,Kastora" Wojtka Mi這szewskiego

Pocz徠ek lat dziewi耩dziesi徠ych. Ludzie Krakowa s podzieleni. Jedni biedniej w osza豉miaj帷ym tempie, a inni zastraszaj帷o szybko si bogac. W mie軼ie pojawia si nowy gang, który toruje sobie 軼ie磬i potworn brutalno軼i. Przest瘼czo嗆 zorganizowana oraz handel amfetamin to nowo嗆 dla policji, która dopiero co porzuci豉 star, milicyjn nazw. Komisarz Kastor Grudzi雟ki musi sobie poradzi ze zmianami w komendzie wojewódzkiej, ale przede wszystkim przekona swoich prze這穎nych, 瞠 potrzebne s nowe metody dzia豉nia. Sposoby, z których korzystali do tej pory, nie wystarcz, aby rozbi zorganizowan przest瘼czo嗆. Zadania nie u豉twia mu nowa sprawa, która wi捫e si z zabójstwami dzieci na terenie Krakowa. Czy komisarz poradzi sobie z now rzeczywisto軼i i czy wreszcie uda mu si jako u這篡 swoje 篡cie osobiste?

Informacje dodatkowe o Bez reszty:

Tagi: b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k Bez reszty

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Bez reszty - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-09-08, Przeczyta貫m,

To kontynuacja los闚 "Kastora".
Mimo, 瞠 nie czyta豉m poprzedniej cz窷ci bardzo szybko odnalaz豉m si i wci庵n窸am w fabu喚 ksi捫ki.
Pocz徠ek lat dziewi耩dziesi徠ych to okres kiedy ludzie podzieleni s na biednych i bogatych. W zastraszaj帷ym tempie rozwija si przest瘼czo嗆 zorganizowana.
Handel anf ro郾ie w si喚, potrzebne s zmiany.
Mamy grudzie 1990.
W czasie ob豉wy na handlarzy ginie naczelnik wydzia逝 kryminalnego Tyszol. Kastor Grudzi雟ki krakowski komisarz czuje si odpowiedzialny za 鄉ier kolegi i postanawia odnale潭 sprawc. Do pomocy ma sier瘸ntna alkoholika i emerytowanego policjanta przywr鏂onego do s逝瘺y.
Wbrew temu co nakazuje mu nowy naczelnik on robi swoje.
Do tego zaczynaj gin望 dzieci.
Kto i dlaczego to robi? Jak wygl康a przest瘼czo嗆 od drugiej strony? Czy naszej tr鎩ce uda si rozwi您a zagadki?
Tego dowiecie si czytaj帷 ksi捫k.
Autor stworzy 鈍ietny krymina osadzony w latach dziewi耩dziesi徠ych. 安ietne dialogi, momentami zabawne. Bohaterowie barwni, ciekawi, z dusz. Niemal mo積a z nimi konie kra嗆 jad帷 fiatem przez wie.
Podoba豉 mi si ta cz窷 opowiadana przez Bartka, porwanego ch這pca. Pe軟a emocji, strachu, ale i pomys這wo軼i.
Czu klimat tamtego czasu. Zadymione bary i seta na mie軼ie. Krak闚 tamtych lat niemal widzia豉m i chodzi豉m tamtymi uliczkami.
Posta komisarza polubi豉m ju na wst瘼ie i ch皻nie pozna豉bym kolejne jego przygody.
Pi鏎o autora lekkie, a ksi捫k czyta si wr璚z w zawrotnym tempie. Ciekawo嗆 pcha nas do przodu.
Dodatkow frajd dla os鏏 znaj帷ych Krak闚 mo瞠 by znajomo嗆 ulic czy miejsc o kt鏎ych pisze autor.
To by這 moje pierwsze spotkanie z autorem i nie ostatnie. Sztos to dobre okre郵enie ✌️

Avatar u篡tkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-04-26, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Ale emocje mi zafundowa Wojtek Mi這szewski w powie軼i „Bez reszty”. Bo któ nie jest wra磧iwy na krzywd dzieci? A taki jest krakowski 鈍iat roku dziewi耩dziesi徠ego, porwania dzieci dla okupu. Przetrzymywane niczym zwierz皻a. Przepi瘯nie pokazana mi這嗆 prostego cz這wieka do swojego syna, a Bartek, có to ma造 bohater. Przy tym przemiany ustrojowe i ba豉gan oraz wszechobecna niekompetencja organów. Kwitn帷a korupcja, nawet kosztem 篡cia dzieciaka. Mo積a by rzec krakowski upadek cz這wiecze雟twa w kurzu amfetaminy. W tym wszystkim komisarz Kastor Grudzi雟ki, gliniarz z zasadami ale nie bez wad, usi逝je wytropi porywaczy. Do pomocy dostaje 奸epego, 軼i庵ni皻ego na s逝瘺 emeryta, sier瘸nta alkoholika i zdezelowanego du瞠go Fiata. A i jeszcze bezpo鈔ednim prze這穎nym Kastora zostaje dyletant i nieudacznik. W takiej sytuacji Kastor chc帷, nie chc帷 zmuszony jest korzysta z us逝g by造ch funkcjonariuszy SB. I my郵, 瞠 nie jest to przypadek, komu zale瘸這 aby Kastor nigdy nie dotar do prawdy. Prawdy? Tylko czy komu jest ona potrzebna? Czytelnik b璠zie zaskoczony zako鎍zeniem powie軼i, ja by貫m. No ale znaj帷 renom autora mo積a by這 si tego spodziewa ale nie w takim momencie. Jak ju pisa貫m przy „Kastorze” autor odda do嗆 wiernie atmosfer formacji,  by造 to czasy trudne i dziwne, pokazuj帷e w istocie ludzkie charaktery.

Avatar u篡tkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2020-12-09, Ocena: 3, Przeczyta豉m, Mam,

Dzisiaj przychodz do Was z recenzja ksi捫ki "Bez reszty". Na pocz徠ku chce powiedzie, 瞠 by這 to moje pierwsze spotkanie z autorem i w przysz這軼i na pewno si璕n jeszcze po jak捷 powie嗆, która wysz豉 spod pira Pana Wojtka natomiast ta historia nie do ko鎍a mnie przekona豉.
Siegajac po t ksi捫k liczy豉m na mocn, trzymaj帷 w napi璚iu akcj, a jako nie do ko鎍a potrafi豉m si w tym odnale潭. Pomy郵 na fabule mi si spodoba. Autor pokazuj jak wielki jest instynkt samozachowawczy w cz這wieka, nawet tego ma貫go w chwilach gdy chodzi o nasze 篡cie. Ca這嗆 niestety nie przekona豉 mnie zbytnio. By造 chwil gdy co mnie zaintrygowa這, ale tak瞠 chwil gdzie niestety czeka豉m a w ko鎍u ten rozdzia si sko鎍zy.
Czy polecam? Tak, bo ka盥y z nas ma inny gust. Jedni wol to a inni tamto i to jest w czytelniczym 鈍iecie pi瘯ne. Ja w przysz這軼i na pewno dam autorowi drug szans i mo瞠 wtedy zaiskrzy ?

Pocz徠ek lat 90. Kraków. Tak zaczyna si ta historia. Kastor jest twardym glin na pograniczu wa積ych zmian. Upada komunizm, zmienia si ustrój. Mnie to przekona這. Mieszkam pod Krakowem, dobrze znam dzisiejsze realia, ale dzi瘯i autorowi przenios豉m si do czasów bliskich moich urodzin. A te wszystkie znane miejsca - to dodatkowy plus.

Ksi捫ka bardzo mi si podoba豉, przyjemnie mi si j czyta這. Momentami rzeczywi軼ie odczuwa豉m to, 瞠 troch tu przerysowania i jaskrawo軼i. Wyrazi軼i bohaterzy, szybka akcja, ciekawe w徠ki i zako鎍zenie, którego nikt si nie spodziewa. Do tego dochodzi lekko嗆 stylu autora. Jest to kontynuacja, druga cz窷, ale spokojnie mo積a j czyta jako samodzieln powie嗆. Chocia pewne jest, 瞠 trzeba si璕n望 po pierwszy tom. Ja tak zrobi.

Avatar u篡tkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-10-20, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

„Z這 siedzi w ludziach. A jego najlepszym katalizatorem jest chciwo嗆”.

Lata dziewi耩dziesi徠e ubieg貫go wieku to czas ogromnych przemian jakie dokona造 si praktycznie we wszystkich dziadzinach 篡cia Polsce. W ko鎍u upada komunizm. Kraków jedno z pi瘯niejszych miast w Polsce i jego ogromna ró積orodno嗆 mieszka鎍ów. Jedni w zastraszaj帷ym tempie si bogac, inni nie mog odnale潭 si w nowej, trudnej rzeczywisto軼i. S jeszcze ci co z premedytacj wykorzystuj nieudolno嗆 policji, która po przeorganizowaniu, stawia pierwsze kroki. W mie軼ie szerzy si przest瘼czo嗆 zorganizowana, pojawiaj nowe narkotyki. Komisarz Kastor Grudzi雟ki do嗆 szybko odnajduje si w nowej rzeczywisto軼i, jednak w pojedynk nic nie zrobi. Potrzebne s nowe, skuteczniejsze metody dzia豉nia, a do tego musi przekona swoich prze這穎nych, co w cale nie b璠zie takie proste. Niespodziewanie, dochodzi do porwa dzieci.

Nerwowe napicie towarzyszy nam przez ca陰 powie嗆. Brutalno嗆, okrucie雟two, walka o wp造wy, pieni康ze. A obok zdeterminowany, zawzi皻y policjant, który za wszelk cen próbuje odkry prawd. Bezradno嗆 policji kontra przest瘼czo嗆, która rozwija si w niepokoj帷ym tempie. Uk豉dy, uk豉dziki, luki prawne, machlojki, przekr皻y, korupcja. Krzywda niewinnych dzieci. Alkohol. Ciekawy mi這sny w徠ek umiej皻nie w pl徠any w ca這嗆.

Unikalny, specyficzny klimat, spora dawka emocji. Wci庵aj帷a, zaskakuj帷a powie嗆 kryminalna. Zako鎍zenie ogromnie mnie zaskoczy這, czego takiego kompletnie si nie spodziewa豉m! Ca這嗆 czyta si bardzo szybko i przyjemnie, mam nadziej, 瞠 to jeszcze nie koniec. Polecam.

Bardzo lubi od czasu do czasu si璕n望 po ksi捫ki kryminalne, gdzie gównymi bohaterami s policjanci. Ciekawi mnie ich sposób dzia豉nia oraz oczywi軼ie sama ich praca, gdzie gównym elementem jest d捫enie do rozwi您ania sprawy. Tym razem otrzyma豉m lektur, gdzie faktycznie to wszystko otrzyma豉m, niemniej jednak cofn窸am si w czasie o kilkana軼ie lat, co by這 jeszcze bardziej intryguj帷e dla mnie. Nie mam poj璚ia jak jest w tych czasach na posterunkach policji, ale w豉郾ie lata dziewi耩dziesi徠e dok豉dnie tak mi si kojarz jak przedstawi je autor.
Bardzo polubi豉m zespó policjantów, który by bardzo nietypowym i z pocz徠ku nie wierzy豉m, 瞠 ta trójka mo瞠 co zdzia豉 w 鈍iecie przest瘼czym. W ko鎍u zespó ten tworzy alkoholik, emerytowany gliniarz, który ju ze s逝瘺 si po瞠gna i Kastor, cho ten jako jedyny zapowiada si na ogarni皻ego. Jak by這 w ostateczno軼i? Tego oczywi軼ie nie zdradz. Te postacie zapewne nale膨 do barwnych, takich które dodaj do ca貫j fabu造 wiele od siebie, oraz s tymi, bez których powie嗆 wiele by utraci豉.
Z pewno軼i nie nudzi豉m si podczas poch豉niania tej lektury, z ciekawo軼i 郵edzi豉m ka盥y szczegó i musz przyzna, 瞠 nieraz siedzia豉m jak na szpilkach, zw豉szcza gdy by造 momenty z ma造m ch這pcem. Ta sprawa wzbudzi豉 we mnie wielkie emocje, a przede wszystkim prze篡wa豉m wtedy chwile grozy.
To by這 moje pierwsze spotkanie z twórczo軼i tego autora i zdecydowanie mog powiedzie, 瞠 si璕n jeszcze po inne jego ksi捫ki. Oczywi軼ie licz na to, 瞠 poch豉niaj帷 inne tytu造 Wojtka Mi這szewskiego, równie nie zaznam nudy.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Avatar u篡tkownika - magducha
magducha
Przeczytane:2021-01-04, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 12 ksi捫ek 2020,
Inne ksi捫ki autora
Inwazja. Farba. Audiobook
Wojtek Mi這szewski0
Ok豉dka ksi您ki - Inwazja. Farba. Audiobook

Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powie軼i sensacyjnej Wojtka Mi這szewskiego. Polska przegrywa wojn, a Rosjanie reaktywuj dawn pot璕, przywracaj帷...

Galaktyka
Wojtek Mi這szewski0
Ok豉dka ksi您ki - Galaktyka

Ludzie ca趾owicie zatruli i zniszczyli Ziemi. Ruszyli wi璚 w Wielk Podr騜, przeczesuj帷 galaktyk w poszukiwaniu innych nadaj帷ych si do zamieszkania...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Spotkamy si we 郾ie