Bez wyboru

Ocena: 5.67 (6 głosów)

Emocje mogą być zbawieniem… lub przekleństwem

Zaczęło się niewinnie: udany seks bez zobowiązań, przelotny romans na poprawę nastroju. Wtedy Majka i Erwin nie podejrzewali, że firmowy regulamin zabraniający związków między pracownikami stanie się ich najmniejszym problemem…
Erwin – tuż po tym, jak jego brat otwiera własny lokal – proponuje Majce możliwość dodatkowego zarobku. Szybko okazuje się jednak, że „Le soir” zamiast generować bajeczne przychody, stwarza tylko same problemy. Bar niedługo po otwarciu zostaje przejęty przez mafię.
Niespodziewanie Majka oraz Erwin trafiają w sam środek brutalnego świata pełnego narkotyków, skorumpowanych policjantów i zakłamanych polityków, w którym handel ludźmi oraz wykorzystania seksualne są na porządku dziennym. Dodatkowo zdają sobie sprawę z tego, że zaczyna łączyć ich coś więcej niż tylko niezobowiązujący romans. Nie wiedzą jeszcze, że w miejscu, w którym się znaleźli, uczucia mogą stać się najniebezpieczniejszą bronią…

Informacje dodatkowe o Bez wyboru:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-02-19
Kategoria: Romans
ISBN: 9788383139494
Liczba stron: 276
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Bez wyboru

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bez wyboru

Avatar użytkownika - zaczytaj_chwile
zaczytaj_chwile
Przeczytane:2024-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Połączył ich niezobowiązujący romans. Wspólna praca, wspólne powrotu do domu. Los miał jednak wobec nich inne plany. Stanęli w obronie innych, zapłacili z nawiązką za błędy bliskich.    Czy miłość jest niebezpieczna? Dla Erwina i Majki była, zanim zdefiniowali swoje uczucia. Męskie  przechwałki kolegów o zaliczonych dziewczynach a może też zazdrość Erwina, który odkrywszy zamiary Radka, uratował Majkę przed najgorszym. Wzajemna relacja Majki i Erwina nabierała głębszego znaczenia, magnetyzujące pożądania troska o siebie nawzajem, budowała ich związek mimo przeszkód i wrogów wokół.  Nieświadomi skali zagrożenia, próbowali czerpać szczęście we wspólnych chwilach. Szukając sprawiedliwości wkroczyli na drogę mafijnej eliminacji, która sięgała mackami dalej niż z pozoru się wydawało. Od służb do polityków, każdy miał swój udział.    Ciemne interesy brata pod przykrywką prowadzenia baru rozpoczęły spirale nieszczęść. Wróg uderzył niepodziewanie. Śmierć wydawała się lekarstwem w obliczu tortur i męczarni.  Krzywdzili ci, którzy powinni  byli ją chronić. Bestialstwo pięciu mundurowych złamało życie Majki na zawsze.     Pozorna cisza i spokój w ich życiu oraz zniknięcie Kamila zwiastowało kłopoty. Zapach śmierci wdzierał się z każdej strony. Nikomu nie mogli zaufać, a jednak ta naiwność Majki dawał szansę na wolność. Myliła się, ktoś przełożył ich życie nad własne szczęście.     Po chwilach radości, nastał ból, poczucie straty,

Majka i Erwin pracują w miejscu, w którym nie toleruje się związku między pracownikami. Niby to wiedzą, a i tak trafiają razem do łóżka. Seks jest na tyle udany, że postanawiają go powtórzyć i to nie jednokrotnie. To miał być tylko seks, relacja bez zobowiązań i był tym ale tylko na samym początku. Później zaczyna ich łączyć coś więcej. Na dodatek to nie będzie ich jedyny problem, a nawet można powiedzieć, że będzie tym najmniejszym. „Wpadają” w świat, w którym wcale nie chcieli być, gdzie narkotyki, mafijne porachunki, skorumpowani policjanci, a nawet fałszywi politycy są codziennością. Na dodatek uczucie, które rodzi się między nimi, może być wykorzystane przeciwko nim. Czy dadzą sobie radę? Co się stało, że trafili do takiego świata? Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki?

Jak już niejednokrotnie pisałam, uwielbiam książki z wątkiem mafijnym i tu taki mamy. Mam przeczytanych bardzo dużo książek tego typu, a to sprawia, że oczekiwania mam niemałe. Jak wypadła ta? Nie powiem, że jest to mój numer jeden, a jednocześnie z książką spędziłam naprawdę udany czas. Podobała mi się historia, jaką w niej znalazła, a także to jak została poprowadzona fabuła.
Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć. Książkę przeczytałam w jedno popołudnie, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Oboje polubiłam i szczerze im kibicowałam przez cały czas.

„Bez wyboru” to książka, w której znalazłam dość ciekawą, wciągającą historię. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2024-04-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Gorący i zakazany romans, mafijne porachunki, tajemnice, intrygi skrajne emocje i miłość, która przetrwała wbrew wszystkiemu. Czy trzeba czegoś więcej by przepaść w książce od pierwszej strony?
Gdy pani Maja do mnie napisała z propozycją napisania kilku słów o jej książce, nie wahałam się nawet przez moment. Dziś, już na początku mogę napisać, że książka jest naprawdę wciągająca, a sama autorka zaserwowała nie tylko swoim bohaterom, ale i czytelnikowi emocjonalny rollercoaster. Przez moment posądzałam ją nawet o psychiczne znęcanie się nad tymi postaciami, bo nie żałowała im przeżyć i skrajnych doświadczeń.
Nie będę streszczać ponownie fabuły, bo już sam opis wydawcy zdradza esencję tej historii, a nie chciałabym odbierać Wam frajdy z odkrywania tajemnic ukrytych na kartach tej historii.... Powiem tylko, żebyście przygotowali się na jazdę bez trzymanki, bo sporo się tu dzieje, a i bólu i krwi jest tu naprawdę pod dostatkiem.
Jeśli lubicie romanse mocno osadzone w mrocznych klimatach, gdzie mafia odgrywa istotną rolę, poznając tę historię, będziecie wniebowzięci, ale jeśli ich nie lubicie... też może Wam się spodobać, bo momentami fabuła ociera się o sensację, a nawet thriller.
Autorka w tej powieści zwraca uwagę na szereg istotnych tematów: przemoc seksualna, psychiczna i fizyczna, gwałt i związana z nim trauma, aborcja, paląca chęć zemsty i dążenie do celu po (nie zawsze) przysłowiowych trupach, a manipulacja i intryga grają tu pierwsze skrzypce.

Książkę czyta się fantastycznie, napisana ładnym, ale i przystępnym językiem powieść wciąga i gwarantuje dopływ adrenaliny na stałym poziomie, emocje buzują na najwyższym poziomie. Dużo się tu dzieje, nie brakuje momentów wielkich wzruszeń, akcja płynie dość szybko i nie brakuje w niej nagłych zwrotów, intryga goni intrygę, na jaw wychodzą coraz bardziej skrywane tajemnice...
Historia płynąca na przestrzeni kilku miesięcy pozwala poznać dogłębniej bohaterów, obserwować ich przemianę z beztroskich i zakochanych w sobie ludzi, w parę która zrobi wszystko by uchronić swego towarzysza od cierpienia i śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Postacie są doskonale rozpisane i poprowadzone. Ich temperamenty doskonale się uzupełniają, nie brakuje im pazura. Nie sposób ich nie lubić.
Co między nimi się wydarzy, dokąd zaprowadzą ich tajemnice z przeszłości, niedomówienia i ukryte
Naprzemienna narracja podsyca emocje i pozwala poznać punkt widzenia, emocje, uczucia i motywy każdej ze stron. W moim odczuciu jest to bardzo dobry zabieg.
Postaci pobocznych jest sporo, ale każda z nich wnosi sporo dobrego do tej opowieści i tworzy niezwykle barwne i wielowymiarowe tło dla głównej dwójki, prowadząc czytelnika do mocno zaskakującego zakończenia, które wymyka się wszystkim znanym schematom. Po cichutku napiszę, że marzy mi się kontynuacja tej historii.

Nie znalazłam niestety na stronach wydawcy żadnej informacji o Autorce, więc podejrzewam, że "Bez wyboru" może być debiutem. Jeśli tak jest, to ja tym bardziej czekam na kolejne książki, które wyjdą spod pióra pani Wierzbickiej, bo już w debiutanckiej powieści nie brakuje emocji.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Choć to wydawca kwalifikuje książkę jako erotyk, posiada ona wiele intrygujących i porywających warstw. Czas spędzony z lekturą był naprawdę miły, i jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam,


🪩💥🪩 Recenzja 🪩💥🪩

Maja Wierzbicka " Bez wyboru "
@maja.wierzbicka13

Wydawnictwo : Novae Res
@wydawnictwo_novaeres

Premiera książki 19/02/2024r

🪩💥🪩💥🪩💥🪩💥🪩💥🪩💥

" Podobno zło jest pociągające. Może to dlatego kobiety lecą na niegrzecznych chłopców, a potem są zdziwione, że nie kończy się to happy endem..."

" Bez wyboru " to książka która, przenosi nas w brutalny świat pełen narkotyków, skorumpowanych policjantów i zakłamanych polityków..

" Bez wyboru " to historia, która porusza trudne tematy i ukazuje, jak niektóre sytuacje mogą nas zaskoczyć i pozbawić możliwości wyboru..
Pokazuje, jak życie może nas zepchnąć w pewne pułapki, gdzie musimy podjąć decyzje, które są trudne i nie zawsze moralnie jednoznaczne..
To historia o walce z przeciwnościami losu i odkrywaniu siły w sobie, nawet w najtrudniejszych sytuacjach..

Styl autorki jest bardzo wciągający i pełen emocji.. Opisuje ona historię Majki i Erwina, którzy niewinnie zaczynają od udanego seksu bez zobowiązań i przelotnego romansu.. Jednak ich życie zmienia się drastycznie, gdy Erwin proponuje Majce dodatkowy zarobek w barze "Le soir", który zostaje szybko przejęty przez mafię..

Autorka pisze w sposób, który wciąga czytelnika od samego początku.. Opisuje sceny z dużą precyzją, tworząc wizualne obrazy w umyśle czytelnika.. Jej styl pisania jest dynamiczny i pełen napięcia, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury..

Opisy emocji bohaterów są bardzo realistyczne i czuć, że autorka włożyła dużo serca w tworzenie postaci.. Bohaterowie są różnorodni i mają swoje własne tajemnice i motywacje, co dodaje im głębi i sprawia, że są bardziej autentyczni..

Książka ma w sobie dużo napięcia i trzyma czytelnika w nieustannym napięciu.. Autorka świetnie balansuje między opisami emocji bohaterów a wartką akcją, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej wciągająca..

" Odarta z ubrań, godności, emocji i poczucia własnej wartości poddałam się..."

Historia zaczyna się od udanego seksu bez zobowiązań między Majką i Erwinem..
Następnie Erwin proponuje Majce możliwość dodatkowego zarobku w nowo otwartym barze o nazwie "Le soir"..
Jednak okazuje się, że bar staje się źródłem problemów, gdy zostaje przejęty przez mafię..

Majka i Erwin nagle znajdują się w brutalnym świecie pełnym narkotyków, skorumpowanych policjantów i zakłamanych polityków.. Odkrywają, że handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne są na porządku dziennym.. Dodatkowo, zaczynają odczuwać coś więcej niż tylko niezobowiązujący romans..
Jednak nie zdają sobie jeszcze sprawy, że uczucia mogą stać się najniebezpieczniejszą bronią w miejscu, w którym się znaleźli..

Link do opinii

Dobrze napisana książka, nie tylko dla kobiet. Brak zbędnych, rozległych i nieprzydatnych opisów. Dużo się dzieje i poruszane są poniekąd kontrowersyjne tematy, takie jak; aborcja, przemoc seksualna, czy podwójne standardy jeśli chodzi o zachowania seksualne. Coś innego, bo całość jest oprawione w fajną fabułę z wątkiem miłosnym w tle. Rozdziały zaczynające się interesującymi cytatami oraz bardzo zaskakujący prolog, który stał się chyba najlepszym rozdziałem. Postać Erwina jak i Majki bardzo spójna i wpisująca się w obecne ramy. Ciekawi mnie jedynie co się stało ostatecznie z Kamilem i barem. 

Link do opinii

Książka wciągająca. Sceny zbliżeń bardzo realne, napisane łatwym, codziennym językiem. Historia miłosna rozwijająca się z fabułą. Dużo kontrowersyjnych tematów, takich jak; aborcja, gwałt, potrzeba zmiany definicji gwałtu poruszone w bardzo wyważony sposób, pozostawiający czytelnikowi pole do myślenia. Postacie bardzo dobrze stworzone, choć Erwin może wydawać się w pewnych momentach nieco irytujący. Bardzo ciekawe zakończenie i jeszcze lepszy epilog. Postać Natalii mogłaby być bardziej rozwinięta, no i zastanawiające co się stało z Kamilem. Te wątki zasługiwałyby na drugą część.

Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy