Bezwstydna cnota

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324129041
Liczba stron: 238
Tytuł oryginału: Brazen Virtue
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Szymanek

Tom 3 cyklu Święte Grzechy

Ocena: 5 (10 głosów)

Grace McCab, znana autorka powieści kryminalnych, przyjeżdza w odwiedziny do siostry. Kathleen jest zrozpaczona. Musi odzyskać prawo do opieki nad synem. A nie stać jej na wytoczenie procesu byłemu mężowi. Zdesperowana decyduje się na upokarzające zajęcie. Grace nie przypuszcza, że tragiczne wydarzenia postawią i ją przed dramatycznym wyborem.

Kup książkę Bezwstydna cnota

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bezwstydna cnota

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Napis na okładce - thriller romantyczny - przykuł mój wzrok (nic na to nie poradzę, że ten gatunek przypadł mi do gustu). Grace McCabe odwiedza swoją siostrę. Kathleen zostaje jednak zgwałcona i zamordowana. Grace jest zszokowana, kiedy jednak uporała się z przygotowaniem pogrzebu i trochę ochłonęła, postanowiła nie odpuszczać i sama zająć się poszukiwaniem zabójcy siostry. Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Uwielbiam thrillery z wątkiem romansu Nory Roberts i ten mnie nie zawiódł. Zdrowo odżywiający się policjant w pogoni za seryjnym mordercą kobiet, zakochuje się w siostrze jednej z ofiar. Grace w pogoni za zemstą uświadamia sobie, że nie pozostaje odporna na jego urok. Świetna książka :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,

Co tak naprawdę wiemy o swoich najbliższych? Wielu powie, że wszystko, przecież w rodzinie nic się nie ukryje, no i wzajemne zaufanie przecież opiera się na prawdzie. Kłamstwo prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw, burząc dotychczasowy ład, więc po co ryzykować? W końcu właśnie bliscy są tymi, którzy mogą pomóc, kiedy pojawiają się problemy z jakimi nie można sobie poradzić. Jednak czasem okazuje się, że ktoś, kto wydaje się nam doskonale znany okazuje się mieć drugie oblicze, takie, w jakie trudno uwierzyć. Jak to możliwe, że wcześniej nie zauważyliśmy żadnego znaku ostrzegawczego? Dlaczego wybrano taką, a nie inną drogę?

Dwie kobiety, różniące się od siebie jak dzień i noc, jedna poukładana, spokojna, mająca idealną rodzinę oraz spełniająca się jako nauczycielka i druga, wcale nie czarna owca, ale będąca zaprzeczeniem tej pierwszej - roztrzepana, idącą nie utartymi drogami, lecz własnymi ścieżkami. Łączyło je to, że są siostrami, a teraz łączy je policyjne śledztwo. Grace McCabe nie zamierza stać z boku i patrzeć jak policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Kathleen, chce być jego częścią i pomóc w złapaniu mordercy. Miała pomóc siostrze w trudnych chwilach, jednak nie spodziewała się, że będzie uczestnikiem zbrodniczej rozgrywki, chociaż na co dzień zajmuje się kryminalnymi zagadkami. Jednak co innego być autorem sensacyjnych powieści, nawet tych bestsellerowych, a całkowicie inną sprawą jest prowadzenia śledztwa. Przynajmniej tak uważają detektywi Jackson i Paris, ale czy ktoś jest w stanie powstrzymać Grace, szczególnie w takiej sytuacji? Przecież znała Kathleen jak nikt inny, ale czy na pewno? To co odkrywa Grace odsłania całkiem nieznane oblicze najbliższej jej osoby, jak to możliwe, że nic nie wiedziała o tym co ją dręczyło? Jaki związek z Kathy ma kolejna ofiara? Może też była kimś zupełnie innym niż się wszystkim wydawało? Ile jeszcze kobiet jest jeszcze na liście zbrodni?

Morderca wciąż jest co najmniej kilka kroków przed Grace i detektywami, ale dystans zmniejsza się, jednak wciąż zbyt wolno. Liczy się każdy dzień, godzina, w tej rozgrywce każda stracona szansa powstrzymania zabójcy oznacza śmierć, może czas na niekonwencjonalne działanie? Grace zdaje sobie sprawę z ryzyka, lecz liczy się tylko jedno - ujęcie tego, kto zabił Kathleen. Jednak czy to zdanie podzielają również detektywi prowadzący śledztwo, a szczególnie jeden z nich? Co tak naprawdę kieruje Grace - siostrzana miłość, ból po stracie bliskiej osoby czy świadomość, że Kathy zmieniła się, a ona tego nie spostrzegła?

"Bezwstydna cnota" to opowieść w jakiej kryminalny wątek spleciony jest obyczajowym, ważny jest nie tylko sensacyjny motyw, ale i to co ma miejsce wokół niego. Nora Roberts oba elementy postawiła w centrum swojej historii, tak by czytelnik śledził je. Zagadka kryminalna stanowi oś akcji, a emocje nie tylko ją uzupełniają, ale wprawiają w ruch fabułę, której zakończenie zaskakuje.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Azucena
Azucena
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Romans,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2016-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Bas1992
Bas1992
Przeczytane:2014-10-29, Przeczytałam,
Inne książki autora
Ukryte skarby
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Ukryte skarby

Dora Conroy jest piękna, pełna fantazji i uwielbia wszystko, co niezwykłe. Dlatego ku strapieniu swojej aktorskiej rodziny porzuciła teatr i z zapałem...

Klucz odwagi
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Klucz odwagi

Zoe McCourt, trzecia z przyjaciółek poszukujących kluczy do Szkatuły Dusz, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Malory i Dana osiągnęły sukces, a teraz...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Ty jesteś uczony obserwować ludzi, ja mam to wrodzone. Od urodzenia obserwuję ich i kataloguję.
- Gdy jesteś zbyt blisko czegoś, obraz się rozmazuje.


Więcej
Reklamy