Biała karawana

Paweł Tym, emerytowany policjant nowojorski, z pochodzenia Polak, już na początku swej podróży do Starego Kraju spotyka znajomych gangsterów amerykańskich, "Lee Marvina" i Cheesa. Przestępcy również poznają niewygodnego świadka ich wyprawy, usiłują go zlikwidować. Kapitan Chorążuk z Komendy Głównej Milicji pozwala Tymowi śledzić gangsterów. W leśniczówce na Mazurach czeka na nich grupa jugosłowiańskich i tureckich przemytników, którzy korzystają z dobrze zorganizowanego szlaku przerzutu narkotyków ukrytych w łodzi. będący na wczasach w leśniczówce pilot wojskowy zatapia łódź i niszczy samochody przemytników, Chorążuk rozbija i aresztuje grupę jugosłowiańską. Cheese ginie z ręki Tyma, natomiast "Lee Marvin" ratuje się ucieczką. Tym spotyka go w lesie i proponuje mu wspólną ucieczkę do Szwecji porwanym samolotem. W czasie lotu nowojorski policjant kontaktuje się z Chorążukiem i prosi o wstrzymanie pościgu. Ostatnią rundę walki z gangsterem chce rozegrać po swojemu. Na podstawie powieści powstał 19 odcinek słynnego serialu "07 zgłoś się" pt. "Zamknąć za sobą drzwi".

Informacje dodatkowe o Biała karawana:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1988-06-05
ISBN: 83-7002-199-9

Kup książkę Biała karawana

Biała karawana - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Na poły kryminalna na poły przygodowa opowieść o polskiego pochodzenia nowojorskim policjancie - szefie Biura ds Zwalczania Narkotyków. Przechodzi on na emeryturę, zostało mu kolka miesięcy życia gdyż ma raka trzustki. Postanawia odwiedzić mieszkającą w Borach Tucholskich córkę. Po drodze trafia na nowojorskich hurtowników narkotyków, którzy próbują go zabić. Dochodzi do konfrontacji między policjantem a gangiem narkotykowym usiłującym przerzucić dużą partię towaru z Bałkanów do Szwecji. Powieść napisana z polotem, o dużym tempie akcji, z brawurowymi epizodami. W sam raz na jesienne popołudnie.