Biblia CBD. Jak stosować konopie, aby wzmocnić odporność i żyć dłużej

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The CBD Bible: Cannabis and the Wellness Revolution that Will Change Your Life

Bezpieczne praktyczne porady, jak skutecznie stosować CBD pochodzący od wiodącej kanadyjskiej lekarki i międzynarodowego autorytetu w dziedzinie konopi indyjskich.

Doktor Dani Gordon, certyfikowana lekarka, międzynarodowej sławy ekspertka w dziedzinie CBD, konopi i medycyny naturalnej, wyjaśnia, w jaki sposób kannabidiol i marihuana medyczna mogą być używane do bezpiecznego leczenia bólu, łagodzenia stresu oraz ogólnej poprawy jakości życia.

W obszernym przewodniku autorka obala powszechne mity, odpowiada na często zadawane pytania i oferuje sensowne sprawdzone porady, jak konopie indyjskie mogą pomóc:

złagodzić bóle mięśni, zapalenie stawów i chroniczny ból bez skutków ubocznych; zmniejszyć lęk, poprawić stan zdrowia mózgu i uspokoić układ nerwowy; złagodzić problemy skórne, w tym trądzik i egzemę, oraz wykorzystać antystarzeniowe właściwości CBD, łagodzić stany autoimmunologiczne, ograniczając stosowanie leków, które wywołują poważne skutki uboczne, osiągnąć zdrowy sen poprzez włączenie naturalnego protokołu ,,resetowania snu".

Dowiedz się, która kuracja CBD jest dla ciebie najlepsza, kiedy ją stosować i jak wiele można zrobić - dzięki bezstronnym i fachowym poradom doktor Gordon możesz nauczyć się bezpiecznie i skutecznie stosować konopie indyjskie w codziennym życiu.

Tagi: Medycyna i zdrowie w ujęciu popularnym

Kup książkę Biblia CBD. Jak stosować konopie, aby wzmocnić odporność i żyć dłużej

Opinie o książce - Biblia CBD. Jak stosować konopie, aby wzmocnić odporność i żyć dłużej

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-09-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

A teraz się przyznawać mi tu jak na spowiedzi, kto czytał Biblię?😁 Oczywiście chodzi mi o "Biblię CBD"😝 Faktycznie objętościowo, ale i także w nadmiarze informacji to jest prawdziwa Biblia o wszystkim, takie kompendium wiedzy o konopi indyjskiej. Codziennie dawkowałam sobie po kilkanaście rozdziałów, bo wiedziałam, że za jednym zamachem jej nie przeczytam, przygniotłaby mnie tym ogromem informacji🙆

CBD to inaczej konopie indyjskie, które posiadają właściwości lecznicze i uspokajające. Najważniejsze, aby nie mylić ich i nie utożsamiać tych konopi z marihuaną, nie działają one psychotycznie, a za to mają ogromny potencjał leczniczy. Ostatnimi czasy rynek zawojowały te krople, cenę mają kosmiczną, ale jeśli pomagają i łagodzą wiele dolegliwości, to myślę, że i na tę cenę można przymknąć oko. Sam temat budzi wiele kontrowersji, jest wielu zwolenników, jak i przeciwników, ale każdy musi wyrobić sobie własne zdanie i nie sugerować się opiniami innych. Jeśli się zastanawiacie nad stosowaniem olejków CBD i nie jesteście pewni, polecam Wam tę książkę, a wszelkie Wasze wątpliwości zostaną rozwiane.

Dr Dani Gordon jest lekarką i ekspertką w dziedzinie konopi i medycyny naturalnej, stworzyła tę książkę po to, aby wyjaśnić i uświadomić ludzi, w jaki sposób medyczne konopie można używać do bezpiecznego leczenia bólu, łagodzenia niepokoju i stresu, poprawy jakości snu, zwiększenia libido czy nawet osiągnięcia satysfakcjonujących orgazmów. Ogromny plus za to, że autorka nie zachęca ani nie odradza stosowania konopi w życiu codziennym, pozostawia nam wolny wybór. Przedstawia naukowe fakty, poparte odpowiednimi badaniami.

Istnieją dowody na to, że CBD może być potencjalnie wykorzystywany do leczenia i łagodzenia różnych zaburzeń neurologicznych, na przykład takich jak padaczka. To właśnie ta choroba jest jako pierwszą, w której zalegalizowano do użytku lek zawierający CBD. Autorka przedstawiła naukowe fakty, poparte przeprowadzonymi badaniami oraz historię pacjentów, z którymi pracowała.

Jeżeli jesteście tutaj ze mną już od jakiegoś czasu to dobrze wiecie, że jestem zakochana w konopiach. Od dawna badam ich dobroczynne działanie nie tylko na mój organizm, ale i na ciało. Na sklepowych pólkach możecie znaleźć z nią coraz więcej żywności, ale i kosmetyków. Warto wiedzieć co za sobą niesie ich stosowanie, a w tym przydatna może okazać się „Biblia CBD. Jak stosować konopie, aby wzmocnić odporność i żyć dłużej”.

Zacznijmy od tego, że może nie jest to swoisty poradnik jednak dość kompetentne źródło o konopiach, a przede wszystkim CBD. Nie znajdziecie tu medycznego żargonu, którego nie zrozumiecie. Autorka pomimo szczegółowego opisywanie wpływu CBD na nasz organizm robi to dość prostym językiem. Co najważniejsze powołuje się ona na rzetelne źródła wiedzy, a także własne doświadczenia z pacjentami.

Książka podzielona została na dwie części. Pierwsza opisuje same konopie, metody jej przyjmowania, a także nawiązuje do tego czy to bezpieczne. Odrazu mówię, że tak! Jednak, aby było to całkowicie bezpieczne należy robić to pod ścisłym okiem lekarza o czym autorka wspomina nie raz, nie dwa, a kilkadziesiąt razy.

Natomiast druga część to przede wszystkim opis wpływu dobroczynnego działania CBD, a nawet i THC w danych jednostkach chorobowych. Momentami nawet można traktować tę książkę jako instrukcję obsługi jak dokładnie podchodzić do tematu i w jakich ilościach dawkować sobie tę dobroczynną substancję.

Pani doktor wspomina także, że tak naprawdę o konopiach wciąż wiemy bardzo mało i dopiero się o nich uczymy. Jednak to co już wiemy może przynieść ogromną rewolucję w medycynie tylko musimy się na nią otworzyć.

Powiem Wam, że po przeczytaniu tej książki jest mi jeszcze bardziej przykro, że roślina która wykazuje tyle cennych właściwości w naszym kraju jest tak potępiana i niestety zakazana… Nie każdy musi się ze mną zgadzać i ją tak uwielbiać, ale swojego zdania nie zmienię. Jednak uważam, że warto zapoznać się z jej cennymi właściwościami zdrowotnymi, a w tym pomoże Wam „Biblia CBD”. Gorąco Was zachęcam do jej przeczytania.

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska