Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu

Dziś w Valleby rozgrywa się wyścig rowerowy. Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę pieniężną w wysokości dziesięciu tysięcy koron. Trwa zacięta walka, bo każdy z zawodników chce dotrzeć na metę jako pierwszy. Ale czy na pewno wszystkie metody są dozwolone? Okazuje się, że wyścig nie może zostać rozstrzygnięty bez pomocy Lassego i Mai.

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Informacje dodatkowe o Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2014-10-22
ISBN: 978-83-7776-083-3

Kup książkę Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu - opinie o książce

Czworo uczestników weźmie udział w Wyścigu Rowerowym o Mistrzostwo Valleby, którego trasa liczy dwadzieścia cztery kilometry. Każdy z nich ma jakieś marzenia, do których spełnienia przyda się wygrana w wysokości dziesięciu tysięcy koron. Franco Bollo, wróżka Tahita, Emilia Garden czy Lasse - kto wygra wyścig?

Trenerką Lassego jest Maja, która ani przez chwilę nie odpuszcza i walczy o dobrą formę swojego współpracownika w Biurze Detektywistycznym. Dziewczynka ze stanowiska na pagórku będzie przez lornetkę obserwować wyścig. Komisarz daje sygnał do startu i ruszają...

Nie byłoby jednak w tej historii nic nadzwyczajnego i wartego opisania, gdyby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, prawda? Gwarantuję Wam masę emocji oraz niecodzienną ceremonię dekoracji zwycięzcy :)
Tym razem jeszcze przed finałem udało mi się odkryć winnych i przyczyny wszystkich przekrętów.

Do tego tomu przygód detektywów wkradły się kolory - zarówno jeśli chodzi o początkową mapę miasteczka, jak i późniejsze ilustracje.

Avatar użytkownika - joseheim
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytane,
Tajemnica galopu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Martin Widmark, Helena Willis0
Okładka ksiązki - Tajemnica galopu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

W Valleby odbywają się wyścigi konne. Widzowie obstawiają wybrane konie. Zgodnie z przewidywaniami trzech doświadczonych jeźdźców od razu zostawia...

Tajemnica pożarów
Martin Widmark, Helena Willis0
Okładka ksiązki - Tajemnica pożarów

W ciągu ostatnich dni z niewyjaśnionych przyczyn wybuchły w Valleby dwa pożary. Zastanawiające jest to, że jeden i drugi budynek wyposażony był w nowy...