Black or White Wybór

Tom 2 cyklu Seria Black

Anna wysiada na ostatniej stacji kolejowej z przeświadczeniem, że cholerne deja vu istnieje. Oszołomiona myśli, że kupno biletu „byle gdzie”, a tym samym pójście na żywioł, to jednak nic dobrego. Stojąc przy opuszczonym budynku, cierpliwie czeka na pociąg, którym stąd wyjedzie. Po kilku godzinach stwierdza, że najlepsze, co może zrobić, to pogratulowanie sobie pomysłowości i poddania się melancholii. Wreszcie trafia do miasteczka, które podbija jej serce swoim klimatem, ale także życzliwością mieszkańców. Nie zapomina o Alover i mężczyźnie, który ją zranił. Jednocześnie jednak twierdzi, że Carlise jest idealne, żeby wyleczyć złamane serce.

Informacje dodatkowe o Black or White Wybór:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-02-10

Kup książkę Black or White Wybór

Black or White Wybór - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie ma wiele książek przy których rozpływam się jak masełko na słońcu, czy płatek śniegu, kiedy tylko spadnie na dłoń. Tutaj moja romantyczność wywinęła koziołka, gdyż tak dawno rozpłaszczona nad tekstem nie byłam. Miałam ochotę wzdychać do tekstu, kiedy autorka opisywała odczucia Anny względem jej ukochanego i przybierałam niemały rumieniec, kiedy z wielkimi nadziejami na przyszłość pojawił się pan White. I choć wybór Anny nie pozostawał wątpliwości, to jednak szkoda mi się zrobiło, kiedy jednemu z nich oświadczyła, że jej serce należy do innego. Baśniowa miłość, choć momentami niczym z piekła rodem niosła nadzieję na rozwinięcie. Rodzinna tajemnica w końcu musiała ujrzeć światło dzienne, bo nawet najgłębiej zakopany nieboszczyk kiedyś o sobie przypomni.Kim był zakapturzony? Dlaczego tylko przy nim Anna potrafiła się otworzyć, podczas gdy w obecności osoby swoich westchnień przybierała bardziej oficjalny ton? Po cóż przybierać maski, kiedy prawdziwe wnętrze może okazać się piękniejsze? I co, jeśli najgłębiej skrywana tajemnica nie bywa tak łaskawa jakby się zdawało? Czy miłość potrafi pokonać furię? A na koniec chciałabym się zapytać, czy istnieje taka miłość, która potrafi góry przenosić i nie zgaśnie nawet wtedy, kiedy obecne pozostanie już tylko nasze ciało?Nie umiem się o tej książce wypowiadać w negatywny sposób. Ta opowieść zawładnęła moim sercem wprowadzając mnie w otoczenie bogactwa, szyderstwa, miłości i tajemnic. Tak wiele osób bywa zachłannych nie zważając na uczucie, które trzyma nas przy życiu. Bywają osoby, które dla pieniądza i sławy zrobią wszystko, byleby tylko się wybić. Wszelkie uczucia przeliczają w tym przypadku na miliony, których rządni, przestają czuć. Tu i teraz jest dla nich ważniejsze, niż jutro i potem.Seria Black jest godną polecenia, gdyż wprowadzi do naszych serc i słońce i chmury. Wczuwając się w historię niespodziewanej miłości, przeżyjemy wraz z nimi rozczarowania i kiełkujące uczucia. Powieść daje wiarę w szczęście, którego czasami w życiu nam brakuje.

To drugi tom serii Black. Tu wszystko zaczyna się od tego, że Anna wsiada do pierwszego, lepszego pociągu i ucieka z Alover. Wysiada na ostatniej stacji na totalnym pustkowiu. Z pomocą przychodzi jej drwal, który pomaga jej dostać się do miasteczka Carlise, tam wraz z żoną proponuje dziewczynie nocleg. Anna chce zacząć tam życie od nowa, z dala od Nicholasa jednak nie może o nim zapomnieć. W miasteczku spotyka Małego Joy, któremu wpadła w oko.

Nicholas natomiast nie może pogodzić się z tym, że Anna wyjechała i nie daje żadnego znaku życia. Próbuje ją odnaleźć jednak dziewczyna jakby zapadła się pod ziemię.

Czy Anna ułoży sobie życie od nowa? A może jednak wróci do Alover? Chcecie wiedzieć? To koniecznie sięgnijcie po tę serię.

Po skończeniu pierwszego tomu nie mogłam się doczekać drugiej części. Tak jak i w przypadku pierwszego tomu ten również czytało się szybko i przyjemnie.

W tej części zabrakło mi nutki tajemniczości. Co w pierwszej części zapewniała postać Zakapturzonego. Po za tym autorka wprowadziła nowe postacie, które bardzo polubiłam. Zarówno małżeństwo, które pomogło głównej bohaterce, jak i Mały Joy. Najbardziej jednak ciekawiła mnie postać Victora. I mam nadzieje ze w kolejnej części będzie coś więcej o nim, bo jego osoba naprawdę bardzo mnie zaciekawiła.

Historia była trochę przewidywalna i w porównaniu do poprzedniego tomu wypadła nieco słabiej, ale tylko minimalnie. Jednak mimo to jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu 😍.

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

26/52/2021 2 tom serii Black or White "Wybór" Jolanty Sad.

Jest to kontynuacja i zarazem ostatni tom serii Black or White. Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę, by móc poznać dalsze losy bohaterów. ;) tak naprawdę to ja ją połknęłam 🤣🙈

Poznajemy tutaj dalsze losy Anny Edwards, która, gdy usłyszała o zaręczynach ukochanego z inną, postanowiła wyjechać. Jej podróż byle gdzie kończy się w miejscowości Carlise. To właśnie tu postanawia zacząć nowe życie wśród życzliwych jej ludzi. Niespodziewanie poznaje Małego Joe White'a, który jak się okazuje jest nią zainteresowany. Jednak to miłość do Nicholasa Blacka Anna stawia na 1 miejscu. Mimo cierpienia i tęsknoty za ukochanym, kobieta postanawia jednak, że to właśnie ta miejscowość będzie jej nowym, ukochanym miejscem na ziemi. Jak potoczy się ta historia? Czy zakochanym uda się być razem mimo różnych przeciwności losu? Kogo ostatecznie wybierze Anna? Black or White? Przede wszystkim czy głowni bohaterowie będą szczęśliwi, czy los zgotował im inne niespodzianki? Na te wszystkie pytania, poznacie odpowiedzi czytając tę właśnie pozycję ;)

Książka stylowo napisana świetnie a przede wszystkim bardzo lekko. Czytając kartka za kartką, czytelnik ma wrażenie, że po prostu płynie. Absolutnie nie czuć znudzenia, wręcz przeciwnie. Cały czas czuje się głód jeszcze jednej strony aż dochodzi się do końca książki. Ja absolutnie pochłonęłam tę publikację jak i jej pierwszą część. Dodatkowo duża czcionka i krótkie rozdziały sprawiają, że lekturę czyta się jeszcze szybciej ;) lekka, przyjemna lektura o miłosnych zawirowaniach. Pokazuje także, że prawdziwa miłość zawsze zwycięży i potrafi pokonać wszelkie trudności. Takie książki to ja bardzo lubię ;) ogromnie się cieszę, że Wydawnictwo WasPos dało mi możliwość zapoznania się z lekturą😍 bo to była czysta przyjemność ;) Autorce zaś gratuluję i życzę kolejnych wielu wspaniałych historii! ;) 😍 Polecam Wam gorąco tę publikację i przyznaję ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów! 😍

🖤🤍🖤RECENZJA🖤🤍🖤 „To jak ją nazwał. To jaki miał tembr głosy. To, jak ją dotykał. Wszystko to działało jak afrodyzjak.” I znów sytuacja się powtarza, a zrozpaczona i załamana Anna wysiada na stacji całkowicie jej obcego, znajdującego się , gdzieś na końcu świata, miasteczka Carlise. Lecz taką podjęła decyzję i nie ma już odwrotu, musi zapomnieć te oczy, a może uda jej się posklejać roztrzaskane serce po Nicolasie Blacku. Tak samo jak i Black, umiera z tęsknoty i niemocy. Marzy tylko, aby odnaleźć dziewczynę, wszystko jej wytłumaczyć, a przede wszystkim, odkryć swoje podwójne ja. Carlise okazuje się być miejscem pełnym przyjaznych ludzi, a całkowitym zaskoczeniem, jest spotkanie tam Patricka Whitea, z którym rozmowa, otwiera jej oczy na wiele spraw. Nie można rozpocząć nowego rozdziału, bez zakończenia poprzedniego. Pomimo, że Anna nie jest gotowa na nową relację, postawia rozmówić się z Blackami i jeden jej telefon zmienia wszystko... Pierwsza część serii Black, była niesamowita, zagadkowa i dość łagodna, ale w tej części to jest dopiero ogień i emocje. Oraz niemała dawka humoru (szczególnie w relacji Anna-Victor). Samo to jak Nicolas i Anna, na siebie działają i jak nie mogą egzystować bez siebie, autorka pokazuje w bardzo emocjonujący sposób. Odkrycie prawdy przed dziewczyną, której, zresztą już od jakiegoś czasu się podświadomie domyślała, a także wyjaśninie jego podwójnej tożsamości i bezwzględności, bardziej zbliża ich do siebie, jednak zawsze istnieją jakieś obawy co do przyszłości tej relacji. No i przemiana cnotliwej i całkowicie niedoświadczonej Anny w demona sexu, uuuu to dopiero zaskoczenie, a to wszystko zobrazowane gorącymi i jakże pikantnym scenami. Martwi mnie jednak Victor i jego dziwne zachowanie pod koniec książki, może wyjaśnienie znajdziemy w trzecim tomie? W tej książce, dzieje się na prawdę, dużo i czyta się ją, a raczej pochłania jednym tchem. Gorąco polecam, tym, którzy jeszcze nie znają tej serii. A tym, którzy mają, ją na półce, a jeszcze nie zaczęli, radzę, szybko się za nią zabrać👌

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2021-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2021,

Dalsze losy Nicolasa i Anny. Czy tym razem ta dwójka ma szanse na szczęście?

Anna po wielu kłamstwach i niedomówień ze strony Nicolasa ucieka z Alover. Dojeżdża pociągiem do ostatniej stacji w lesie, gdzie nie ma ani jednej żywej osoby. W końcu z pomocą  pewnego mężczyzny dociera do miasteczka, gdzie poznaje wiele życzliwych osób oraz gdzie jak się okazuje mieszka Patrick - były partner matki dziewczyny. Czyżby los chciał ich połączyć?

Nicolasa po zaginięciu Anny nie może dojść do siebie i obwinia siebie o wszystko. Jednak postanawia walczyć z demonami swojej przeszłości, a przede wszystkim o swoją ukochaną. Tylko, czy na to nie jest już akurat za późno...?

Drugi tom losów Anny i Nicolasa jest pełen zaskakujących zwrotów akcji. Poznajemy tutaj wyjaśnienia na tajemnice, które nurtowały w pierwszym tomie. Dołączeni zostali nowi bohaterowie, którzy dodają historii humoru. Książka sama w sobie jest bardzo spójna i akcja toczy się swoim tempem. W tym tomie w końcu możemy poczuć szczęście i radość bohaterów, ale także smutek, żal i strach.

Według mnie drugi tom jest dużo lepszy od pierwszego, przez co czytało się go szybciej niż poprzednika. Jedynym minusem jest mała ilość wątków z Victorem - bratem Nicolasa, który dodawał tej opowieści charyzmy. Mam nadzieję, że autorka zrobi o nim osobną książkę.

Moja ocena: 9/10

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kontynuacja losów Anny oraz Nicholasa. Kobieta kupuje bilet, który doprowadzi ją na ostatnią stację, jaką ma pociąg na swojej trasie. Trafia do miasteczka, które zdobywa serce Anny swoim urokiem. Poznaje mieszkańców tego miejsca oraz Joe White'a. Nie potrafi zapomnieć o mężczyźnie, który złamał jej serce.
Książka ma niespełna 300 stron. Napisana lekkim stylem przez co czyta się ją bardzo szybko. Lektura na jeden spokojny wieczór. "Black oraz White" delikatnie różni się od "Zmiany", a to za sprawą kilku scen erotycznych, które funduje nam autorka. Również zostaje nam przybliżona postać Nicholasa, jego przeszłość i powody porywczej natury. Dużo się dzieje. Namiętność, strach przed utratą ukochanej osoby, walka o uczucie, - to was czeka czytając lekturę.
Ogólnie podobała mi się książka, choć spodziewałam się, że wątek wyjazdu do Carlise i White'a będzie lepiej rozwinięty, a rywalizacja obu mężczyzn będzie bardziej zażarta. Tego jednak nie było. Jak skończy się ta historia? Można się domyślić, jednak w jaki konkretnie sposób, to już musicie przeczytać.

Blast
Jolanta Sad0
Okładka ksiązki - Blast

Opis powieści: Trzeci tom bestsellerowej serii Black!Veronica zbyt szybko przekonała się, że zaufanie to drogocenny skarb i jak łatwo można go stracić...

Ballada
Jolanta Sad 0
Okładka ksiązki - Ballada

Tom 4 bestsellerowej serii Black Życie nie zawsze jest bajką, nawet gdy ma się kochającą rodzinę, ogromny dom i armię ludzi na każde zawołanie. Karen...