Okładka książki - Bloger

Bloger

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-09-13
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-62255-01-6
Liczba stron: 324
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.5 (4 głosów)

To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga – stylem i sposobem życia.

Dostaniesz odpowiedzi na 100 najważniejszych pytań, jakie zadaje sobie każdy bloger. Odkryjesz, jak zbudować popularnego bloga. Dowiesz się, jak grać na emocjach czytelników, tworzyć unikatowe teksty i przekuwać popularność na solidne zarobki. Zobaczysz, jak zdobyć, utrzymać i animować społeczność na blogu.

Niestety, ta książka nie jest kluczem do skarbu, a jedynie mapą wskazującą do niego drogę. Twój sukces nie będzie zależał od tego, jak uważnie przeczytasz cały poradnik i czy zastosujesz się do wszystkich wskazówek. Weź z niego tylko to, co pasuje do twojego stylu, planów i ambicji.

Kup książkę Bloger

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
O Kominku swego czasu było naprawdę głośno. Można było odnieść wrażenie, że czytają go niemal wszyscy, a nawet jeśli nie czytają, to każdy coś o nim wie. Zaintrygowana, raz zapuściłam się do jego królestwa i od razu trafiłam na wpis, który znacząco odbiegał od moich poglądów. Czar Kominka na mnie nie zadziałał, dlatego też bardzo długo odkładałam lekturę książki jego autorstwa. Jak długo, okazało się dopiero teraz - po zakończonej lekturze dowiedziałam się nie tylko, że książki w tej formie nie można już kupić, ale również, że na dobrą sprawę... Kominka już nie ma. Pojawił się za to niejaki JasonHunt. W tej sytuacji, oczywiście, rodzi się pytanie, czy w ogóle jest sens czytać lub recenzować ten tytuł. Biorąc jednak pod uwagę, że pojawiło się nowe, rozszerzone wydanie książki, myślę że warto odpowiedzieć na pytanie, czy tym całym pisaniem Kominka w ogóle warto sobie zawracać głowę i na ile jest ono aktualne.     Sięgając po Blogera, z góry założyłam, że książka, podobnie jak blog autora, zupełnie mnie nie porwie. Rzadko zdarza mi się, bym była tak negatywnie nastawiona do czytanej książki. Tym większe było moje zaskoczenie, gdy zauważyłam, z jaką szybkością "połykam" kolejne strony. Tomek Tomczyk - bo tak naprawdę nazywa się Kominek - stworzył unikatowy poradnik, w którym nie tylko doradza, jak odnieść sukces w blogosferze, ale również rozkłada ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Bloger

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka pełna porad zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych blogerów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Kominek o blogowaniu, choć sporo tu o nim samym, o jego porażkach, sukcesach, znajomościach ze świata wirtualnego, których pożegnał i żegna co jakiś czas. To pozornie książka o tym, jak pisać blog i na nim zarobić, ale również spora dawka wiedzy na temat polskiej blogosfery, podanej przez jej jednego z najbardziej znanych "twórców".
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-29, Przeczytałam, 52 książki 2013,
O czym jest ta książka? "Bloger" to poradnik właśnie dla blogerów, ale raczej tych początkujących, bo wydaje mi się, że Ci bardziej obeznani z blogosferą raczej dużo z niego nie wyniosą. Myślę, że PR-owcy też powinni przeczytać i uczyć się od Kominka. Znajdziesz tutaj odpowiedzi na chyba wszystkie pytania jakie przychodzą Ci do głowy w związku z prowadzeniem bloga. Tomek Tomczyk porusza tutaj temat współprac, reklamy i wiele innych. Dla zaczynających blogowanie będzie to niewątpliwie skarbnica wiedzy. Warto jednak widzieć i to też jest napisane w opisie poradnika, że : "To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga - stylem i sposobem życia." Czy książka mi się podobała? I tak, i nie. Trochę już tego bloga prowadzę i zdążyłam sobie wyrobić własne zdanie i niektóre słowa Kominka totalnie nie były zgodne z moimi przekonaniami. Czasami też odnosiłam wrażenie, że autor trochę za bardzo chce narzucać czytelnikowi swoje racje i wydał mi się miejscami bezczelny i chamski. Oczywiście zdanie ma to do siebie, że każdy ma własne i tego należy się trzymać. Mimo to, uważam tę książkę za pożyteczną i początkującym blogerom polecam jak najbardziej, ale nie traktujcie tego jako wyroczni i jedynej drogi do sukcesu. Pamiętajcie, że żaden Kominek, ani nikt inny nie może Wam narzucać, jak ma wyglądać Wasz blog. Musicie dojść do tego sami, a to wymaga przede wszystkim czasu i pracy. W książce trochę denerwował mnie brak takiej spójności, bo autor często powracał do tego, o czym przed chwilą przeczytaliśmy. Sporo w tej książce życia Kominka i cytatów z jego blogów. Mnie (mimo, że o nim ani o jego stronach nigdy przedtem nie słyszałam) to jednak nie przeszkadzało. Na uwagę zasługuje również epilog, który jest bardzo motywujący. Kominek mówi o tym wszystkim szczerze, nie owija w bawełnę, dzieli się z czytelnikiem swoimi własnymi doświadczeniami, przyznaje się do błędów i to się chwali. Oprócz tego w książce znajdziemy wypowiedzi kilku innych blogerów i poznamy ich opinię na kilka tematów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ninbar
Ninbar
Przeczytane:2015-10-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj
Tomasz Tomczyk0
Okładka ksiązki - Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj

Jeśli chcesz się wybić z tłumu i zarabiać na blogu, to lepszej książki, która ci to ułatwi, na rynku nie znajdziesz. To blisko 400 stron samych...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy