Blondynka na Wyspie Zakochanych

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788381176330
Liczba stron: 432

Ocena: 6 (1 głosów)

Ona wyruszyła na swoją kolejną samotną wyprawę do Ameryki Środkowej. Samodzielna, odważna, myślała, że nie potrzebuje nikogo do szczęścia.

W tym samym czasie w Nowym Jorku on kupił bilet, spakował plecak, wsiadł do samolotu i wylądował w tym samym miejscu, co ona.

Spotkali się w samochodzie jadącym do dawnego miasta Majów w dżungli Ameryki Środkowej.

On z natury rozmowny, przyjacielski, otwarty i chętnie nawiązujący nowe znajomości tamtego dnia był wyjątkowo milczący i z nikim nie miał ochoty rozmawiać.

Ona zawsze wolała wędrować samotnie, ale tamtego dnia wyjątkowo chciała porozmawiać właśnie z nim.

Nocą z nieba zaczęły spadać gwiazdy, a oni nie chcieli się już rozstać.

Komedia romantyczna, której scenariusz napisało życie i która zdarzyła się naprawdę. Między Nowym Jorkiem, Warszawą i rajską wyspą na Karaibach.

Kup książkę Blondynka na Wyspie Zakochanych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Położona na wąskim pomoście lądowym Ameryka Środkowa kusi wszystkim tym, co jest obiektem westchnień wielu ludzi: wciąż czynne wulkany, szmaragdowe laguny, jaskinie z diabelskimi szczelinami, gorącymi źródłami oraz basenami o krystalicznej wodzie, a także wodospady, labirynty i kwiatowe dywany. Wyjątkowego uroku nabierają wschody i zachody słońca, przypływy i odpływy, wysokie fale i szerokie plaże, wyszukana architektura kolonialnych miast oraz smak regionalnych potraw. Znana pisarka, dziennikarka oraz podróżniczka Beata Pawlikowska mile wspomina pobyt w tym niesamowitym miejscu. W książce Blondynka na Wyspie Zakochanych zamieściła szczegółową relację z podróży do krajów Ameryki Środkowej – Belize i Salwadoru oraz niezaplanowanej wcześniej Gwatemali i Panamy. Wiedza czytelnika zostaje wzbogacona wielostronnie: od historii, geografii, poprzez rośliny i zwierzęta, na zwyczajach kończąc. Wędrując śladami Majów po ziemi oblanej złocistym światłem słońca, Pawlikowska przechodzi przez drewniany most – jeden z nielicznych na świecie wciąż ręcznie obsługiwanych mostów zwodzonych – wprost do słynnego belizjańskiego portu; nurkując w błękitnych głębinach staje (a raczej płynie) oko w oko z rekinami; ogląda złoty spektakl na niebie urządzony przez słońce na pożegnanie dnia, a nawet trafia do… domu publicznego. Relacja Beaty Pawlikowskiej bogata jest w szczegóły ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Blondynka na Wyspie Zakochanych

Avatar użytkownika - teczasmakow
teczasmakow
Przeczytane:2018-10-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

Rajska podróż w nieznane niesie ze sobą wiele przygód, niespodzianek i pięknych wspomnień. Karaiby, rekiny i potomkowie Majów, a do tego szczypta miłości i szaleństwa – czekają na czytelnika w najnowszej książce Beaty Pawlikowskiej – „Blondynka na Wyspie Zakochanych”.

Czy chcecie poczuć oddech raju, poznać odcienie turkusu krystalicznie czystej wody, odpocząć na hamaku wśród palm, a może skorzystać z hotelowego pokoju z piaskiem zamiast podłogi? Czy drabina może stać się toaletą? Czy potraficie wybrać pomiędzy ryżem z fasolą a fasolą z ryżem? Dlaczego pradawne piramidy są tak strome? Książka obfituje w ciekawostki i poszerza horyzonty myślowe dostarczając wielu niezwykłych informacji.

Razem z autorką przemierzamy Karaiby oraz Salwador, poznajemy miejscowe życie, zwyczaje i pożywienie, które kusi, aby je spróbować. Piękne ilustracje i interaktywne filmy sprawiają, że doświadczamy nowych miejsc i wrażeń wraz z autorką, podróżując przez nowe zakątki świata. 

„Drogi ułatwiają życie, ale jednocześnie je uśredniają. Łączą odległe miejsca, ale tym samym upodabniają je do siebie.” 

Opowieści zawarte w lekturze pokazują, że warto czasem wybrać mniej dostępne miejsce na mapie komunikacyjnej, niż oglądać atrakcje typowo turystyczne, które często odbiegać mogą od codziennego życia okolicznych mieszkańców.

Autorka uczy nas ponownie pokonywania własnych słabości, wiary w to, co najlepsze oraz radości w życiu codziennym. Dzięki opowieściom Beaty Pawlikowskiej możemy lepiej zrozumieć swoje własne wnętrze i nauczyć się podążać za losem, który wiedzie nas w dobrą stronę.

„Trudne staje się łatwe kiedy zamiast karmić się strachem, przystępujesz do działania.” 

Oprócz opowieści podróżniczych znajdziemy tu także wątek romantyczny – tajemniczy prawnik  podróżnik zajmie sporą część opowiadania, a kim jest i jak potoczą się jego losy – o tym przeczytajmy już dziś w „Blondynce na Wyspie Zakochanych” : )

https://teczasmakow.blogspot.com

Link do opinii
Inne książki autora
Blondynka w Australii
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka w Australii

Wombaty, dziobaki, misie koala i kangury. Eukaliptusy, które wybuchają ogniem, bo chcą spłonąć, żeby odrodzić się na nowo. Aborygeńskie czary, inicjacje...

Makarony świata
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Makarony świata

Kulinarna wyprawa dookoła świata z makaronem w roli głównej. Od Makaronu Długowieczności podawanego w Chinach podczas urodzin i obchodów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Pokaż wszystkie recenzje