Brida

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytania, a jednocześnie stoczyć walkę o zachowanie harmonii pomiędzy uczuciem a pragnieniem przemiany. Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

Informacje dodatkowe o Brida:

Brida - opinie o książce

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2014-12-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Brida" to druga lub trzecia książka, którą Coelho napisał po Alchemiku. I to się czuje. Jest w "Bridzie" magia i urok zakochania, i zwieńczone sukcesem męki poszukiwania drogi w życiu. W "Bridzie" Coelho nie popadł jeszcze w swoje późniejsze melancholie i niezrozumiały słowotok rozmyślań. Choć magiczne zagrywki nie interesują mnie specjalnie, miło pomyśleć, że w każdym z nas tkwi siła, która, jeśli jej pozwolimy, wskaże nam właściwą drogę w życiu, właściwy cel, właściwą Drugą Połowę. I o tym jest tak książka :)
Książka nieco mnie rozczarowała. Czytając ją męczyłam się. Ciągle powtarza się temat miłóści, poszukiwania drugiej polowy i miłości do świata. Do tego wszystkiego dochodzą dziwne rytuały i magia
Avatar użytkownika - kroplina
kroplina
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 3, Przeczytałam,
Książka pisana trochę "na siłę". Nie zachwyciła mnie szczególnie.
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2012-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejna z książek Coelho. Jeśli poszukiwać prawdziwej miłości i swojej drugiej połowy to tylko z ta pozycją. Czym jest miłość, ta filozoficzna, uduchowiona dowiemy się wraz z tytułowa bohaterką. Ja osobiście zaliczam ją do jednych z lepszych - oczywiście nic nie ujmując reszcie książek autora.
Avatar użytkownika - kropka27
kropka27
Przeczytane:2011-07-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Po przeczytaniu "Alchemika", który wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie i dużo pozytywnej energii postanowiłam sięgnąć po kolejne dzieło Paulo Coelho "Brida" Wiedziałam, że będzie o miłości, wiedziałam, że będzie dużo złotych myśli i filozoficznych rozważań, ale nie spodziewałam się, że będę dosłownie męczyć tą książkę... Było kilka momentów, które sprawiły, że się zatrzymałam i zastanowiłam nad sensem słów i myśli, ale pomieszanie wiary w Boga z czarami, czarownicami, magią i na koniec z sabatem sprawiło jedynie, że książka na koniec wydała mi się pisana na siłę i na siłę ciągnięta pod ilość stron.
Z chęcią chciałabym "przeczytać"książkę Paulo Coehlo , pod tytułem Brida. Opis tej książki wydaje się być "nietypowym" dla Dzisiejszego Świata, a Typowym dla Coehlo. Każda z jego książek musi być Wyjątkowa, a ta szczególnie... Pytanie:"Dlaczego?" Ludzie Dążą do Czytania Takich Powieści, bo Są Ciekawi.. takich oto Powieści, a z drugiej strony może Jednak są do Bridy Podobni... Polecam!

Coehlo tym razem wciąga nas do świata młodej irlandzkiej dziewczyny, która szuka swojej drogi życiowej. Jej poszukiwania są oczywiście bardzo duchowe. Nie widzę jednak w nich żadnego przesłania dla siebie. Prawdy, które odkrywa tytułowa Brida nie są uniwersalne, a dotyczą tylko jej samej.

Dostałam niedawno tę książkę i zamierzam ją przeczytać, jak tylko przeczytam tą, którą czytam obecnie. Z opowieści mojej siostry zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że będzie tak dobra, jak pozostałe książki tego autora.
Chcę przeczytać żeby przekonać się, że nadal nie przepadam za twórczością autora.
Avatar użytkownika - wanderlust
wanderlust
Przeczytane:2019-02-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Demon i panna Prym
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Demon i panna Prym

Czy człowiek jest z gruntu dobry czy zły? Pewnego dnia do Vicos, małego masteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność...

Dzielenie się. Kalendarz 2014
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Dzielenie się. Kalendarz 2014

Podróż przez cały rok w towarzystwie sentencji Paula Coelho Kalendarz na 2014 rok z cytatami z dzieł brazylijskiego mistrza w pięknej szacie graficznej...